KALİTELİ BASKI SERİ ÜRETİM
Yerli tohum onların umurunda

Ana Sayfa » Güncel » BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

Yılda en az 1,5 milyon insanın ölümüne neden olan, çağımızın en tehlikeli hastalığı kansere çare bulundu. Yaptığı sayısız araştırma sonucunda kanserin tedavi edilebileceğini uygulamada ispatlayan Selim Tekiroğlu çalışmasını gazetemize anlattı

 
11 Ocak 2018 Perşembe 12:24 
Yorum YapYazdır
 
BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER

Dünyada her yıl en aşağı 1,5 milyon insanın ölümüne neden olan çağımızın en sinsi hastalığı kanserin uygulamada tedavi edilebileceği İstanbul’da ikamet eden Genel Masaj Uzmanı Selim Tekiroğlu tarafından ispatlandı. Yaptığı sayısız araştırmalarla hayatını deyim yerindeyse bu işe adayan Selim Tekiroğlu, kanserin uygulamada yok edilebileceğini ispatlamayı başardı. Çalışmasını gerekli kurumlara gönderen Tekiroğlu, tebrik edilip, projesini sunması için İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmaları Etik Kurulu’na yönlendirildi. İlgili kuruma başvurusunu yapan Tekiroğlu’ndan, başvuru şartlarındaki eksiklerin tamamlanıp, tekrar başvurması istendi. Şu an başvuru şartlarını tamamlamak için uğraşan Selim Tekiroğlu, ileride Nobel Tıp Ödülü’nü alabilecek çalışmasını Türkiye’de sadece bize anlattı ve çalışmasına destek olunmasını istedi. Tekiroğlu ve çalışmasını sizlerle paylaşıyoruz.

İNSANLAR KURTULABİLİR

Çalışmasının ana kaynağının spor olduğunu söyleyen ve sporun kanser üzerinde olumlu etkileri olduğu yapılan deneylerce de kanıtlandığını belirten Selim Tekiroğlu, “Dünyada 7 milyar insan var. Bunların yarısı hepatit ile karşılaşmış ve yüzde 90’ı kendi kendine bağışıklık alıp tamamen kurtulmuştur. Yüzde10 kadar insanda da bu hastalık kronikleşmiş. Şu an dünyada 400 milyon kronik hepatitli var ve bunların 100 milyon kadarı hasta ilaç yiyor, her yıl 1,5 milyona yakın kişi kronik hepatite bağlı komplikasyonlar (siroz, karaciğer yetmezliği veya kanseri) nedeniyle kaybedilmektedir. İyi de her yıl 1,5 milyona yakın insanın hayatını kaybetmesine neden olan bu hastalıktan yüzde 90 oran nasıl kurtuldu. Tabi ki yetenekli bağışıklık sistemiyle. Peki kronik hepatitliler bu yetenekli bağışıklık sistemine sahip olabilirler mi? Evet. O zaman onlarda kurtulacak. İyi de nasıl? Bilindiği üzere ilaçlar bitkilerin faydalı bölümünün yoğunlaşmasından elde ediliyor. Spor yapmakta faydalı, ben bu faydayı yoğunlaştırıp bir ilaca (tedaviye) dönüştürülebilirim. İyi de spor yapmak nasıl bir etki yapıyor da fayda sağlayabiliyor. Şöyle, spor yaptığımızda kaslar gerilip kasılıyor beyin aldığı bu uyarıları faydaya çeviriyor. Pekala tedaviye nasıl çevrilecek? Yetersizde kalsa beş bin yıllık tarihi olan Akapunktur uyarılarla tedavi yapıyor. Birde iğnesiz Akapunktur dediğim Gtos Therapy tedavisi var. Yumuşak dokuya cihazla uyarı verip, bel boyun fıtığı gibi kronik ağrıları tedavi eden, işte bu yöntemin iç hastalıkları tedavisinde ki versiyonuyla yetenekli bağışıklık sistemleri oluşturup her yıl 1,5 milyon kişinin hayatını kurtarabilirim” diye konuştu.

SCHMİDT KANITLAMIŞTI

Sporun kanseri önlemede olumlu sonuçlar doğurduğunu ve bunu da 2008 yılında Heidelberk Üniversitesi Onkoloji uzmanlarından Prof.Dr. Ferdinand Schmidt önderliğinde yapılmış bir deneyle ispatlandığını söyleyen Selim Tekiroğlu, “1 Ekim 2008 tarihinde Güneş Gazetesi’nde Turgay Renklikurt tarafından bu deney yayınlanmıştı. Araştırma 270 dişi NMRI faresi üzerinde yapıldı. 12-15 gram arasında bir ağırlığa sahip olan fareler; aynı yaştaydılar ve araştırma süresince, aynı tip yiyecek ve içecek aldılar. Farelere parafin yağı içerisinde kanserojen etkili DMBA ‘Dimetthyl-1, 2- Bezantrazen’ maddesi, iğneyle deri altından verildi. Daha sonra fareler 3 gruba ayrıldı. 1. gruptaki 130 tanesine sadece günlük yiyecek ve içeceklerin yanı sıra başka bir şey verilmedi ve yaptırılmadı. 2. gruptaki 70 fareye standart yiyecek ve içeceğin yani sıra 60 cm çapındaki özel bir yuvarlak koşu yaptırıldı. Koşu aleti dakikada 7 defa dönecek bir hıza ayarlanmıştı. Koşu süresi ise her gün 2 dakika artırılarak 10 gün sonra 30 dakikaya çıkarıldı. 3. gruptaki 70 fare; standart yiyecek ve içecek yanında,

30 derece ısısı olan bir su tankında başlangıçta on dakika yüzdürüldü. Yüzme süresi daha sonra her gün 2 dakika artırılarak tıpkı koşu farelerindeki gibi 30 dakikaya çıkarıldı. Araştırma bu espri üzerine devam etti. Belli bir süre sonra hiçbir spor etkinliği yapmayan 1. gruptaki 130 farenin hepsinin kanser ve ona bağlı olarak ortaya çıkan tümör nedeniyle öldükleri tespit edildi. 2. grupta bulunan ve koşu antrenmanı yaptırılan 70 fareden 55 tanesi kanser ve tümör nedeniyle ölürken; 15 tanesi yaşamaya devam edip kanserin etkisinden kurtuldular. 3. grupta bulunan ve yüzme antrenmanına tabi tutulan 70 fareden 54 tanesi tümör ve kanser nedeniyle ölürken 16 tanesi yaşamayı ve kanserin etkisinden kurtulmayı başardılar. Araştırmalarımız, spor yaparken organizmanın bilimin henüz tespit edemediği çok sayıda kimyasal ürettiğini ortaya çıkardı. O maddelerin önemli bir kısmı vücudun doğal savunma sistemini kuvvetlendirirken, kanserin ortaya çıkmasını tetikleyen ortamı yok ediyor. Özetle sunduğumuz bu örnekten anlaşılacağı üzere, spor gerçekten yaşam ve sağlık kaynağı” ifadelerini kullandı.

TEDAVİNİN ŞEKLİ

Araştırmanın sonucunda deneyin tedaviye çevrilebileceğini yaptığı çalışmalar ile uygulamada ispatladığını ve dile getiren Selim Tekiroğlu, “Bu deneyde anlatılan tedaviyi farenin organizması spor (hareket) yaparak dokularda (kas, tendon,) oluşturduğu gerilme kasılma (sürtüşme) sayesinde yapmıştır. Gözümüzün tehlike anında aldığı uyarı ile refleks oluşturup (kapağını kapatarak) kendini koruması gibi açıklanır. Mevcut hastalığı kronikleşmiş bir kişiye spor yaptırmak tedavi sürecini başlatmakta yetersizdir, kronikleşmiş hastalarda tedavi süreci başlatmak için uyarıları yapay olarak artırmak gerekir. Uyarıları artırma yöntemim; Organizmanın hareket ederek dokularda (kas tendon vb.) oluşturduğu gerilme ve kasılmayı uyarıları spor yapmadan organizmada ki dokulara (reseptörlere) uyguladığım kontrollü kalibre basınçlarla direkt uyarı vererek ( masaj türevi bir uygulama) bununla beraber organizma zaten kendisinde mevcut bulunan refleks devrelerini harekete geçirerek gerekli tedaviyi deneydeki gibi başlatır. Tedavim tek seans olup genelde 25 dakika gibi bir zamanda uygulamayı tamamlıyorum” diye belirtti.

KURUMLAR İNCELEDİ

Selim Tekiroğlu, “Karaciğer kanserini yok edecek yeni tedavi hem deneysel olarak mümkün hem de uygulamada sonuçlar elde ettim. İlgili kurumlar da inceledi, yazılı olarak gerekli yönlendirmeleri yapıp çalışmalarımda başarılar diledi. Bu yönlendirme üzerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmaları Etik Kuruluna proje başvurumu yaptım. Doç.Dr. Adil Polat ‘başvuruda eksikler var, tamamla gel projeni onaylayacağım’ dedi. Bu eksikleri tamamlamak için bir ilaç şirketinin desteğini ve ortaklığını bekliyorum. Etik Kurul Başkanı Nobel tıp ödülünü almam gerektiğini söylerken tarih yazarken tarihe not yazmayı unutma dedi. Şu an dünyada 100 milyon ilaç yiyen kronik hepatitli var. İlacın cevap vermediği her yıl 1,5 milyon hasta hayatını kaybediyor. Hedefimde bin tedavi uzmanı yetiştirip her yıl hayatını kaybetmesi beklenen 1,5 milyon hastayı kurtarmak var” şeklinde konuştu. 

 
11 Ocak 2018 Perşembe 12:24 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
Doç.Dr. Nezir Akyeşilmen
 
Yrd.Doç.Dr. M. Zeki Uyanık
 
Deniz Arslan
 
Neşe Yavuz
 
Ümit Yaşar Işıkhan
 
Erdal Erek
 
Abdulkahar Çaçur
 
Aylin Topaloğlu
 
Kevser Kurudan
 
Elif Yılmaz Pekçalışkan
 
Halisa Toprak
 
Halil Arslan
 
Aslı Şen
 
Dr. Mehmet Ali Noyan
 
Taner Uyanıker
 
M. Temel Koçaklar
 
İrfan Atıcı
 
Uzm.Dr. Bediha Salnur
 
Mekkiye Uludağ
 
Merve Tüzün
 
Mehmet Emin Değer
 
Özkan Pekçalışkan
 
Sevil Petrini
 
Abdulkadir Yıldız
 
Dr. Özlem Önen
 
Muhammet Tunç
 
Yusuf Çağırtekin
 
Sultan Gümüş
 
Adnan Avuka
 
Fulya Aybüke Fişengi
 
Op.Dr. Yusuf Demircan
 
Düzgün Yalçınkaya
 
Dr. Mustafa Torun
 
Çağdaş Cantürk
 
Aysun Arslan Aydin
 
 
Basın İlan Kurumu
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Başakşehir
17
11
3
3
36
2
Galatasaray
17
11
2
4
35
3
Fenerbahçe
17
9
6
2
33
4
Beşiktaş
17
8
6
3
30
5
Kayserispor
17
8
6
3
30
6
Göztepe
17
9
3
5
30
7
Trabzonspor
17
8
5
4
29
8
Sivasspor
17
8
2
7
26
9
Bursaspor
17
7
4
6
25
10
Malatyaspor
17
6
4
7
22
11
Kasımpaşa
17
5
4
8
19
12
Akhisarspor
17
5
4
8
19
13
Aytemiz Alanyaspor
17
5
3
9
18
14
Osmanlıspor
17
5
2
10
17
15
Antalyaspor
17
4
5
8
17
16
Konyaspor
17
4
3
10
15
17
Gençlerbirliği
17
3
5
9
14
18
Karabükspor
17
2
3
12
9
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1535 - İspanyol fatih (Konkistador) Francisco Pizarro Peru'nun başkenti Lima'yı keşfetti.
1778 - İngiliz kaşif James Cook, Hawaii'ye ulaştı.
1886 - Kadınlar, Şükufezar dergisinde "saçı uzun aklı kısa" deyimine karşı mücadele başlattı.
1896 - X-ışınları cihazı ilk kez New York'ta halka tanıtıldı. "X" adı, ne tür bir ışın olduğunun bilinmeyişini simgeliyordu.
1903 - Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Theodore Roosevelt'in Birleşik Krallık Kralı VII. Edward'a gönderdiği radyo mesajı, Birleşik Devletlerden radyo ile yapılan ilk okyanus aşırı iletişim olmuştur.
1910 - Çırağan Sarayı yandı. Saray 1865'te Sultan Abdülaziz tarafından inşa ettirilmişti.
1911 - İlk defa bir uçak, bir geminin güvertesine iniş yaptı. Pilot Eugene B. Ely, San Francisco limanında bulunan USS Pennsylvania gemisine indi.
1912 - Kaptan Robert Scott Güney Kutbuna ulaştı. Bunu başaran ilk insan olmayı hayal ediyordu ancak Roald Amundsen ondan yaklaşık bir ay önce bunu başarmıştı.
1919 - I. Dünya Savaşı'nda yenik düşen devletlerle anlaşmalar yapmak üzere, İtilaf Devletleri temsilcilerinin oluşturduğu Paris Barış Konferansı açıldı. Avrupa'nın haritası yeniden çizildi.
1924 - İstanbul'da Milli Türk Ticaret Birliği Kongresi toplandı.
1927 - Lozan Antlaşması, Amerikan Senatosu tarafından reddedildi.
1928 - Çerkez Hacı Sami çetesinden 3 kişi Eminönü Meydanı'nda idam edildi. Bu kişiler Atatürk'e suikast iddiasıyla idama mahkum edilmişlerdi.
1931 - Cumhuriyet gazetesinin düzenlediği Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasını, Naşide Saffet Hanım kazandı.
1940 - Milli Koruma Kanunu kabul edildi.
1943 - Sovyetler, Leningrad'da hüküm süren Nazi kuşatmasını kırdıklarını açıkladı.
1944 - Trak adlı yolcu vapuru, Çanakkale'den Bandırma'ya giderken kayalara bindirerek battı: 24 kişi öldü.
1946 - Madam Butterfly operası, Ankara'da sahnelendi.
1947 - İstanbul'da Muallimler Birliği kuruldu.
1950 - Demokrat Parti (DP) işçiye grev hakkı istedi.
1951 - Vietnam Kurtuluş Cephesi gerillaları Hanoi'den geri çekildi; şehir Fransız'ların eline geçti.
1954 - Yabancı Sermaye Yasası Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kabul edildi.
1966 - Vefa Poyraz İstanbul valiliğine atandı.
1966 - Ankara Cezaevi'nde af isteyen mahkumlar isyan etti. İstanbul Üsküdar Toptaşı Cezaevi'nde 260 mahkum açlık grevine başladı.
1969 - ABD'li bilim insanlarınca, düzenli elektromanyetik dalgalar yayan ilk pulsarlar bulundu.
1977 - Zatürreye yol açan gizemli Lejyoner hastalığı'nın amili olan bakteri bulundu ve Legionella pneumophila olarak adlandırıldı.
1983 - Kültür Bakanlığı'nca Sinema Yasa Tasarısı hazırlandı. Bakanlık tasarıyla filmlere denetim getiriyordu.
1984 - -Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) davası duruşmasında sanıklara tek tip elbise giydirildi.
1989 - Kıbrıslı işadamı Asil Nadir, Günaydın gazetesinden sonra Gelişim Yayınları'nı da satın aldı.
1991 - Irak, İsrail'in Tel Aviv ve Hayfa şehirlerine Scud füzesi attı.
1991 - Hükümet, TBMM'den gerektiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt dışında görevlendirilmesi ve yabancı askerlerin Türkiye'de bulundurulması konusunda yetki aldı.
1993 - Bayburt'un Üzengili köyü üzerine çığ düştü; 56 kişi öldü, 22 kişi yaralandı.
1996 - Michael Jackson ile Lisa Marie Presley'nin iki yıl süren evlilikleri boşanma ile sona erdi.
2005 - 800 yolcu kapasiteli yolcu uçağı Airbus A380, Toulouse'da (Fransa) basına tanıtıldı.
532 - Konstantinopolis (günümüzde İstanbul)'te başlayan Nika ayaklanması tamamen bastırıldı. 30.000 kişinin öldüğü tarihin bu en kanlı ayaklanması 13 Ocak'ta başlamıştı.
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak06:37
  • Güneş08:19
  • Öğlen13:33
  • İkindi16:09
  • Akşam18:26
  • Yatsı19:56
 
Anket
 
Süper Loto
11.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu042327365154
 
On Numara
15.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu07091217192123293839444750525456626669707380
 
Şans Topu
17.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu091016293406
 
Sayısal Loto
13.01.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021427313245
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık