KALİTELİ BASKI SERİ ÜRETİM
Değişimin diğer yüzü!

Ana Sayfa » Güncel » BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

Yılda en az 1,5 milyon insanın ölümüne neden olan, çağımızın en tehlikeli hastalığı kansere çare bulundu. Yaptığı sayısız araştırma sonucunda kanserin tedavi edilebileceğini uygulamada ispatlayan Selim Tekiroğlu çalışmasını gazetemize anlattı

 
11 Ocak 2018 Perşembe 12:24 
Yorum YapYazdır
 
BULUŞU İÇİN DESTEK BEKLİYOR!

YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER

Dünyada her yıl en aşağı 1,5 milyon insanın ölümüne neden olan çağımızın en sinsi hastalığı kanserin uygulamada tedavi edilebileceği İstanbul’da ikamet eden Genel Masaj Uzmanı Selim Tekiroğlu tarafından ispatlandı. Yaptığı sayısız araştırmalarla hayatını deyim yerindeyse bu işe adayan Selim Tekiroğlu, kanserin uygulamada yok edilebileceğini ispatlamayı başardı. Çalışmasını gerekli kurumlara gönderen Tekiroğlu, tebrik edilip, projesini sunması için İstanbul Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmaları Etik Kurulu’na yönlendirildi. İlgili kuruma başvurusunu yapan Tekiroğlu’ndan, başvuru şartlarındaki eksiklerin tamamlanıp, tekrar başvurması istendi. Şu an başvuru şartlarını tamamlamak için uğraşan Selim Tekiroğlu, ileride Nobel Tıp Ödülü’nü alabilecek çalışmasını Türkiye’de sadece bize anlattı ve çalışmasına destek olunmasını istedi. Tekiroğlu ve çalışmasını sizlerle paylaşıyoruz.

İNSANLAR KURTULABİLİR

Çalışmasının ana kaynağının spor olduğunu söyleyen ve sporun kanser üzerinde olumlu etkileri olduğu yapılan deneylerce de kanıtlandığını belirten Selim Tekiroğlu, “Dünyada 7 milyar insan var. Bunların yarısı hepatit ile karşılaşmış ve yüzde 90’ı kendi kendine bağışıklık alıp tamamen kurtulmuştur. Yüzde10 kadar insanda da bu hastalık kronikleşmiş. Şu an dünyada 400 milyon kronik hepatitli var ve bunların 100 milyon kadarı hasta ilaç yiyor, her yıl 1,5 milyona yakın kişi kronik hepatite bağlı komplikasyonlar (siroz, karaciğer yetmezliği veya kanseri) nedeniyle kaybedilmektedir. İyi de her yıl 1,5 milyona yakın insanın hayatını kaybetmesine neden olan bu hastalıktan yüzde 90 oran nasıl kurtuldu. Tabi ki yetenekli bağışıklık sistemiyle. Peki kronik hepatitliler bu yetenekli bağışıklık sistemine sahip olabilirler mi? Evet. O zaman onlarda kurtulacak. İyi de nasıl? Bilindiği üzere ilaçlar bitkilerin faydalı bölümünün yoğunlaşmasından elde ediliyor. Spor yapmakta faydalı, ben bu faydayı yoğunlaştırıp bir ilaca (tedaviye) dönüştürülebilirim. İyi de spor yapmak nasıl bir etki yapıyor da fayda sağlayabiliyor. Şöyle, spor yaptığımızda kaslar gerilip kasılıyor beyin aldığı bu uyarıları faydaya çeviriyor. Pekala tedaviye nasıl çevrilecek? Yetersizde kalsa beş bin yıllık tarihi olan Akapunktur uyarılarla tedavi yapıyor. Birde iğnesiz Akapunktur dediğim Gtos Therapy tedavisi var. Yumuşak dokuya cihazla uyarı verip, bel boyun fıtığı gibi kronik ağrıları tedavi eden, işte bu yöntemin iç hastalıkları tedavisinde ki versiyonuyla yetenekli bağışıklık sistemleri oluşturup her yıl 1,5 milyon kişinin hayatını kurtarabilirim” diye konuştu.

SCHMİDT KANITLAMIŞTI

Sporun kanseri önlemede olumlu sonuçlar doğurduğunu ve bunu da 2008 yılında Heidelberk Üniversitesi Onkoloji uzmanlarından Prof.Dr. Ferdinand Schmidt önderliğinde yapılmış bir deneyle ispatlandığını söyleyen Selim Tekiroğlu, “1 Ekim 2008 tarihinde Güneş Gazetesi’nde Turgay Renklikurt tarafından bu deney yayınlanmıştı. Araştırma 270 dişi NMRI faresi üzerinde yapıldı. 12-15 gram arasında bir ağırlığa sahip olan fareler; aynı yaştaydılar ve araştırma süresince, aynı tip yiyecek ve içecek aldılar. Farelere parafin yağı içerisinde kanserojen etkili DMBA ‘Dimetthyl-1, 2- Bezantrazen’ maddesi, iğneyle deri altından verildi. Daha sonra fareler 3 gruba ayrıldı. 1. gruptaki 130 tanesine sadece günlük yiyecek ve içeceklerin yanı sıra başka bir şey verilmedi ve yaptırılmadı. 2. gruptaki 70 fareye standart yiyecek ve içeceğin yani sıra 60 cm çapındaki özel bir yuvarlak koşu yaptırıldı. Koşu aleti dakikada 7 defa dönecek bir hıza ayarlanmıştı. Koşu süresi ise her gün 2 dakika artırılarak 10 gün sonra 30 dakikaya çıkarıldı. 3. gruptaki 70 fare; standart yiyecek ve içecek yanında,

30 derece ısısı olan bir su tankında başlangıçta on dakika yüzdürüldü. Yüzme süresi daha sonra her gün 2 dakika artırılarak tıpkı koşu farelerindeki gibi 30 dakikaya çıkarıldı. Araştırma bu espri üzerine devam etti. Belli bir süre sonra hiçbir spor etkinliği yapmayan 1. gruptaki 130 farenin hepsinin kanser ve ona bağlı olarak ortaya çıkan tümör nedeniyle öldükleri tespit edildi. 2. grupta bulunan ve koşu antrenmanı yaptırılan 70 fareden 55 tanesi kanser ve tümör nedeniyle ölürken; 15 tanesi yaşamaya devam edip kanserin etkisinden kurtuldular. 3. grupta bulunan ve yüzme antrenmanına tabi tutulan 70 fareden 54 tanesi tümör ve kanser nedeniyle ölürken 16 tanesi yaşamayı ve kanserin etkisinden kurtulmayı başardılar. Araştırmalarımız, spor yaparken organizmanın bilimin henüz tespit edemediği çok sayıda kimyasal ürettiğini ortaya çıkardı. O maddelerin önemli bir kısmı vücudun doğal savunma sistemini kuvvetlendirirken, kanserin ortaya çıkmasını tetikleyen ortamı yok ediyor. Özetle sunduğumuz bu örnekten anlaşılacağı üzere, spor gerçekten yaşam ve sağlık kaynağı” ifadelerini kullandı.

TEDAVİNİN ŞEKLİ

Araştırmanın sonucunda deneyin tedaviye çevrilebileceğini yaptığı çalışmalar ile uygulamada ispatladığını ve dile getiren Selim Tekiroğlu, “Bu deneyde anlatılan tedaviyi farenin organizması spor (hareket) yaparak dokularda (kas, tendon,) oluşturduğu gerilme kasılma (sürtüşme) sayesinde yapmıştır. Gözümüzün tehlike anında aldığı uyarı ile refleks oluşturup (kapağını kapatarak) kendini koruması gibi açıklanır. Mevcut hastalığı kronikleşmiş bir kişiye spor yaptırmak tedavi sürecini başlatmakta yetersizdir, kronikleşmiş hastalarda tedavi süreci başlatmak için uyarıları yapay olarak artırmak gerekir. Uyarıları artırma yöntemim; Organizmanın hareket ederek dokularda (kas tendon vb.) oluşturduğu gerilme ve kasılmayı uyarıları spor yapmadan organizmada ki dokulara (reseptörlere) uyguladığım kontrollü kalibre basınçlarla direkt uyarı vererek ( masaj türevi bir uygulama) bununla beraber organizma zaten kendisinde mevcut bulunan refleks devrelerini harekete geçirerek gerekli tedaviyi deneydeki gibi başlatır. Tedavim tek seans olup genelde 25 dakika gibi bir zamanda uygulamayı tamamlıyorum” diye belirtti.

KURUMLAR İNCELEDİ

Selim Tekiroğlu, “Karaciğer kanserini yok edecek yeni tedavi hem deneysel olarak mümkün hem de uygulamada sonuçlar elde ettim. İlgili kurumlar da inceledi, yazılı olarak gerekli yönlendirmeleri yapıp çalışmalarımda başarılar diledi. Bu yönlendirme üzerine Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Klinik Araştırmaları Etik Kuruluna proje başvurumu yaptım. Doç.Dr. Adil Polat ‘başvuruda eksikler var, tamamla gel projeni onaylayacağım’ dedi. Bu eksikleri tamamlamak için bir ilaç şirketinin desteğini ve ortaklığını bekliyorum. Etik Kurul Başkanı Nobel tıp ödülünü almam gerektiğini söylerken tarih yazarken tarihe not yazmayı unutma dedi. Şu an dünyada 100 milyon ilaç yiyen kronik hepatitli var. İlacın cevap vermediği her yıl 1,5 milyon hasta hayatını kaybediyor. Hedefimde bin tedavi uzmanı yetiştirip her yıl hayatını kaybetmesi beklenen 1,5 milyon hastayı kurtarmak var” şeklinde konuştu. 

 
11 Ocak 2018 Perşembe 12:24 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
Doç.Dr. Nezir Akyeşilmen
 
Dr. M. Zeki Uyanık
 
Deniz Arslan
 
Neşe Yavuz
 
Ümit Yaşar Işıkhan
 
Erdal Erek
 
Abdulkahar Çaçur
 
Aylin Topaloğlu
 
Kevser Kurudan
 
Elif Yılmaz Pekçalışkan
 
Halisa Toprak
 
Halil Arslan
 
Aslı Şen
 
Dr. Mehmet Ali Noyan
 
Taner Uyanıker
 
M. Temel Koçaklar
 
İrfan Atıcı
 
Uzm.Dr. Bediha Salnur
 
Mekkiye Uludağ
 
Merve Tüzün
 
Mehmet Emin Değer
 
Özkan Pekçalışkan
 
Sevil Petrini
 
Abdulkadir Yıldız
 
Dr. Özlem Önen
 
Muhammet Tunç
 
Yusuf Çağırtekin
 
Sultan Gümüş
 
Adnan Avuka
 
Fulya Aybüke Fişengi
 
Op.Dr. Yusuf Demircan
 
Düzgün Yalçınkaya
 
Dr. Mustafa Torun
 
Çağdaş Cantürk
 
Aysun Arslan Aydin
 
Cem Yavuz
 
Ecz. Hakan Dinçarslan
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
26
17
3
6
54
2
Başakşehir
26
16
5
5
53
3
Beşiktaş
26
14
8
4
50
4
Fenerbahçe
26
13
9
4
48
5
Trabzonspor
26
11
9
6
42
6
Kayserispor
26
11
8
7
41
7
Göztepe
26
11
7
8
40
8
Sivasspor
26
11
5
10
38
9
Akhisarspor
26
9
7
10
34
10
Malatyaspor
26
9
7
10
34
11
Bursaspor
26
9
6
11
33
12
Kasımpaşa
26
8
7
11
31
13
Alanyaspor
26
8
4
14
28
14
Antalyaspor
26
7
7
12
28
15
Osmanlıspor
26
7
6
13
27
16
Gençlerbirliği
26
6
9
11
27
17
Konyaspor
26
6
6
14
24
18
Karabükspor
26
3
3
20
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1394 - Timurlenk Diyarbakır'ı işgal etti.[kaynak belirtilmeli]
1882 - Robert Koch, verem hastalığına neden olan bakteriyi (mycobacterium tuberculosis) keşfettiğini duyurdu. Bu buluşuyla 1905 yılında Tıp alanında Nobel ödülünü alacaktır.
1923 - Mustafa Kemal Paşa, Time dergisine kapak oldu.
1923 - Yunanistan'da cumhuriyet ilan edildi.
1926 - Türkiye'de petrol arama ve işletilmesinin devletçe yönetilmesini öngören kanun TBMM'de kabul edildi.
1938 - Cumhurbaşkanlığı yatı olarak satın alınan Savarona'ya, İngiltere'nin Southampton Limanı'nda törenle Türk bayrağı çekildi. 1 Haziran'da İstanbul'a getirilen Savarona, Dolmabahçe önüne demir attı. Atatürk, yatı gezerek incelemede bulundu.
1976 - Arjantin Devlet Başkanı Isabel Peron, kansız darbeyle devrildi. Jorge Rafael Videla, Emilio Eduardo Massera ve Orlando Ramon Agosti'den oluşan cunta iktidara el koydu, yedi yıllık diktatörlük döneminde 30 bine yakın kişi kaybedildi.
1978 - Savcı Doğan Öz öldürüldü.
1998 - Hindistan'da çıkan fırtınada 250 kişi öldü 3000 kişi yaralandı.
1999 - NATO, Kosova'daki Sırp saldırılarının sürmesi ve Batı Temas Grubu'nun anlaşma taslağını reddetmeleri üzerine, Yugoslavya'ya karşı hava harekâtı başlattı. Bu NATO'nun egemen bir ülkeye yaptığı ilk saldırı olarak tarihe geçti.
2000 - Varan Turizm'e ait otobüs, yolcularıyla kaçırıldı. Olaydan sonra yakalanan üç kişi, 36'şar yıl ağır hapis cezasına çarptırıldı.
2000 - Genelkurmay Başkanlığı, Talat Aydemir'in idamıyla sonuçlanan 1963'teki darbe girişimine katılan 1459 Harp Okulu öğrencisinin haklarını 37 yıl sonra iade etti.
2001 - Apple şirketi Mac OS X 10.0 (Cheetah)'ı piyasaya sürdü.
2006 - İspanya'daki ETA örgütü süresiz ve kalıcı ateşkes ilan etti.
2007 - Türkiye Euro 2008 elemelerinde Yunanistanı futbol maçında 4-1 mağlup etti.
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak05:27
  • Güneş07:05
  • Öğlen13:29
  • İkindi16:57
  • Akşam19:34
  • Yatsı20:59
 
Anket
 
Süper Loto
22.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu030708384953
 
On Numara
19.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu04051112182629313233353740475051546370717980
 
Şans Topu
21.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu032023272912
 
Sayısal Loto
17.03.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu021617314448
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık