avcılar inşaat
GÜLTEKİN GYO SÜR 07-05-208-10-07-2018 (2 AY)
MATBAA TANITIM
 
İzmir İnce’yi eler, Erdoğan’ı seçer

Ana Sayfa » Güncel » Kocaoğlu’nun Bayram mesajları

Kocaoğlu’nun Bayram mesajları

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu belediye personelleri ve bürokratlarıyla bayramlaşma töreninde İzmir’in her açıdan kalkındığını söyleyerek, bu başarıyı hep birlikte yakaladıklarını ifade etti

 
14 Haziran 2018 Perşembe 13:51 
Yorum YapYazdır
 
Kocaoğlu’nun Bayram mesajları

YUSUF ÇAĞIRTEKİN

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin meclis salonunda gerçekleştirilen bayramlaşma töreninin oldukça kalabalık olduğu gözlenirken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı gündeme ve İzmir’e dair önemli açıklamalarda bulundu. 14 yıl önce mali açıdan kötü bir şekilde devraldıkları İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin mali problemlerinin birçoğunu çözdüklerini dile getirdi. İzmir’in Türkiye’nin en önemli sıçrama yapan ve ülkenin kalkınmasına en çok katkı koyan metropollerden bir tanesi olduğunu da ifade eden Aziz Kocaoğlu, Bu başarıyı hep birlikte başardık. İzmirli hemşerilerimizin desteği, bize inanması, bizi motive etmesi çok önemli etki yaptı” ifadelerini kullandı.

“HEMŞERİLERİMİZ YÜZÜMÜZÜ AĞARTTI”

Konuşmalarına birlikte çalıştığı mesai arkadaşları olan belediye personellerine teşekkür ederek başlayan Aziz Kocaoğlu, “Sizlerin özverili çalışmaları sayesinde 2004 yılında çıktığımız yolculukta yatırım kapasitemizi İzmirli hemşerilerimize hizmet etme çabamızı arttırarak sürdürdük. Ve bugün hangi kriterden bakarsanız bakın İzmir 14 yıl öncesine göre her bakımdan sağlıklı kalkındı, büyüdü ve birbiriyle kaynaştı. Zaten İzmir dışarıdan gelen insanlara kucak açmıştı. Çok kültürlü bir kent. Ama bu 14 yıl içinde daha bir gelişti. Hele hele etrafımıza yurt içi ve yurt dışı komşularımıza baktığımızda bunu başarmak İzmir’den başka bir kentte mümkün değildi. İzmir’in tarih boyunca gelen hoşgörüsü, İzmirlilerin hayata, yaşama, hem çalışıp hem eğlenmeye, hem gerektiğinde üzülüp hem gerektiğinde coşkuyla yürümeye alışkın hemşerilerimiz yüzümüzü ağarttı” dedi.  

“EN FAZLA KATKI İZMİR’DEN”

İzmir’in son yıllarda Türkiye ekonomisinin kalkınmasında en kilit rollerden bir tanesini oynadığının altını çizen Aziz Kocaoğlu, “Biz bugün en uzak köylerimizden kent merkezine kadar, ulaşımdan, tarımın kalkınmasına, çevre yatırımlarından, sanayinin büyümesine, hizmet sektörü ve turizmde Türkiye’nin en gözde kendi olmasına varıncaya kadar çok önemli işler başardık. Belediye başkanlığı sadece belediye kanununda yazılı hizmetleri yapmak değildir. Belediye başkanları, yerel yönetimler aynı zamanda kentinin kalkınmasından da sorumludur. Bunun adı yerelde kalkınmadır diye başlattığımız çalışmalar semeresini verdi. Bugün hem ülkemizde hem Avrupa’da hem de dünyada İzmir izleniyor. Tarımda yaptığı çalışmalar, kırsalın, hayvancılığın kalkınmasında izlediğimiz yol haritaları hem ülkemizde hem dünyada örnek alınıyor. Desteklediğimiz bir kooperatifin BM tarafından dünyada en iyi kırsal kalkınma modeli seçilmesi, yine desteklediğimiz kooperatifin yine BM tarafından en iyi kooperatif uygulaması seçilmesi bunların dünya ölçeğinde genel kabul gördüğünü gösteriyor. Bunu birlikte başardık. İzmir, ülke tarımından iki buçuk kat büyüdü. Sanayide yine aynı şey. OSB ölçeğinde çevre yatırımlarını hemen hemen tamamlamış, hizmeti, üretimi geliştiriyoruz. İzmir’in sıçrama yapacağı en önemli iki sektörden sürekli söz ediyoruz. Bunlar hizmet sektörü ve turizmdir. İzmir’in ve Ege Bölgesi’nin hizmet sektörü ve turizmdeki potansiyeli çok ama çok büyüktür. Biz bunun çok az bir kısmını kullanıyoruz. İstihdam yaratabilmek ve ülkemizi kalkındırmak için bu iki sektörde ciddi sıçramalar yapmamız gerekiyor. Artık sanayi istihdam üretmiyor” açıklamasında bulundu.

“ALNIMIZ AÇIK”

İzmir’in ileriki süreçlerde bilgi üretmede, teknolojide, öncü bir kent olacağını belirten Aziz Kocaoğlu, ülkenin kalkınmasında bundan sonraki yıllarda da kaldıraç görevi üstleneceklerini belirtti. Azzi Kocaoğlu, “Birkaç projemiz kaldı. Onlar da kısa zaman içinde yerine getirilecek. Bir operasyon geçirdik. Üst düzey yöneticilerimizin büyük çoğunluğu hapis yattı. Ama diğer arkadaşlarımız gece gündüz çalışarak o sıkıntılı süreçte hizmet İzmirlilere hiç aksatmadılar. Bu inançla, güvenle, birbiriniz tanımayla oluyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi ailesi ve İzmirli hemşerilerimiz bunu başardı. Ondan İzmir var. Ondan İzmir yaşam felsefesinden taviz ermiyor. Ondan İzmir her türlü zorlamalara, ayak oyunlarına, manipülasyonlara rağmen dimdik yaşam felsefesini koruyarak yoluna devam ediyor. Başka bir kentte bunu bulmak çok ama çok zor, hemen hemen imkansız. Ama biz bu imkansızı başardık. Her türlü baskıya kah gülüp geçtik hak dimdik durduk ve yolumuza devam ettik. Aklın ve bilimin rehberliğinde yolumuza devam ettik. Aklın ve bilimin rehberliğinde devam edenler katılımcı yönetim anlayışıyla işini yönetenler mutlaka ve mutlaka hata payını minimuma indirecektir. Kaynakları doğru ve tasarruflu kullanacaktır. Belediye başkanı olduğum ilk ayları hatırlıyorum. Saat 02:00’ye kadar şu kadar hazine müsteşarlarının baskısıyla çalıştık. Ondan sonra çalışmaya başlıyorduk. Hemen hemen 10 senedir kapımızı hazine müsteşarlığı çalışmıyor. Biz hiç oraya gitmiyoruz. Kim müsteşar oldu kim olmadı bilmiyoruz. Çünkü sağlam kurduğumuz finans yapısıyla yolumuzda doğru gidiyoruz. Kendi göbeğimizi kendimiz kesebiliyoruz. Bunun özgürlüğü, onuru çok farklı bir duygu. Bunu hep birlikte hem belediyemize hem İzmir’e birlikte yaşattık” dedi.

“İZMİR KOCA BİR KÖY DİYENLER”

Ramazan Bayramı için dilek ve temennilerde bulunan Kocaoğlu, “Bu bayramın barış getirmesini, insanların barışmasını diliyorum. Aramızdaki kırgınlıkların, küskünlüklerin bitirilmesini diliyorum. Türkiye’deki bütün sorunların bitmesi için, komşularımızla tekrar Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği dış politika doğrultusunda yurtta sulh cihanda sulh şeklinde düzelmesini diliyorum. Dünya devletleriyle ilişkilerimizin acil olarak düzelmesini diliyorum. Dış politikada sorunlarımızın güven tesis edilerek halledilmesini diliyorum. Ekonomiyi biz her zaman düzeltiriz. Türkiye çok zengin bir ülke. Dış politikamızda problem yaşamadığımız müddetçe Türkiye 5 yılda ayağa kalkar, 10 yılda dünyanın en saygın 8-10 ülkesi arasına gelir. Ben buna yürekten inanıyorum. Bunu başarmak zor değil. Norveç kadar nüfusu olan İzmir’de biz üçüncü borçlu belediyeden, herkesin kocaman bir köy dediği, negatif sıfatlar yüklemeye çalıştığı İzmir’de gözbebeğimiz deme noktasına geldiler. Demek ki biz hep birlikte doğru yolda yürüyoruz. Hep birlikte iyi şeyler yapıyoruz. Ulaşımda yaptıklarımız. 11 kilometreden çalışan 179 kilometreye, geçtiğimiz cumartesi temelini attığımız 7.2 kilometrelik 1 milyar ihale bedelliği Narlıdere metrosuna geldik. Onay çıktığı zaman 13 kilometrelik Buca metrosuna, TCDD ile birlikte yapacağımız Aliağa-Bergama-Kınık İZBAN’a varıncaya kadar hepsini yaptığımızda 250 kilometreye çıkarmış oluyoruz. Nüfusa oranlarsanız böyle bir yatırım yok. Denize baktığınızda bütün vapurlar yenilendi. Bütün otobüsler yenilendi.  Hem ekonomiyi büyütüyoruz hem hizmetleri arttırıyoruz.  Bayramdan sonra bir seçim var. Seçimin de ülkemize hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” ifadelerini kullandı.

 
14 Haziran 2018 Perşembe 13:51 
Yorum YapYazdır
 
(0 Yorum Yapıldı)Yorumlar
<p>Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.</p>
 
Bu Kategorideki Diğer Haberler
 
 
Yazarlar
Yazarlar RSS Beslemesi
Doç.Dr. Nezir Akyeşilmen
 
Dr. M. Zeki Uyanık
 
Deniz Arslan
 
Neşe Yavuz
 
Ümit Yaşar Işıkhan
 
Erdal Erek
 
Abdulkahar Çaçur
 
Aylin Topaloğlu
 
Kevser Kurudan
 
Elif Yılmaz Pekçalışkan
 
Halisa Toprak
 
Halil Arslan
 
Aslı Şen
 
Dr. Mehmet Ali Noyan
 
Taner Uyanıker
 
M. Temel Koçaklar
 
İrfan Atıcı
 
Uzm.Dr. Bediha Salnur
 
Mekkiye Uludağ
 
Merve Tüzün
 
Mehmet Emin Değer
 
Özkan Pekçalışkan
 
Sevil Petrini
 
Abdulkadir Yıldız
 
Dr. Özlem Önen
 
Muhammet Tunç
 
Yusuf Çağırtekin
 
Sultan Gümüş
 
Adnan Avuka
 
Fulya Aybüke Fişengi
 
Op.Dr. Yusuf Demircan
 
Düzgün Yalçınkaya
 
Uzm. Dr. Mustafa Torun
 
Çağdaş Cantürk
 
Aysun Arslan Aydin
 
Cem Yavuz
 
Ecz. Hakan Dinçarslan
 
 
Lig Puan Durumu
 
Takımlar
O
G
B
M
P
1
Galatasaray
34
24
3
7
75
2
Fenerbahçe
34
21
9
4
72
3
Başakşehir
34
22
6
6
72
4
Beşiktaş
34
21
8
5
71
5
Trabzonspor
34
15
10
9
55
6
Göztepe
34
13
10
11
49
7
Sivasspor
34
14
7
13
49
8
Kasımpaşa
34
13
7
14
46
9
Kayserispor
34
12
8
14
44
10
Malatyaspor
34
11
10
13
43
11
Akhisar Bld.Spor
34
11
9
14
42
12
Alanyaspor
34
11
7
16
40
13
Bursaspor
34
11
6
17
39
14
Antalyaspor
34
10
8
16
38
15
Konyaspor
34
9
9
16
36
16
Osmanlıspor
34
8
9
17
33
17
Gençlerbirliği
34
8
9
17
33
18
Karabükspor
34
3
3
28
12
 
Şampiyonlar Ligi
 
UEFA Avrupa Ligi
 
Alt Lig
 
Tarihte Bugün
1481 - İkinci Bayezid ile Cem Sultan arasında Yenişehir Savaşı yapıldı.
1837 - Kraliçe Victoria, 18 yaşında İngiltere tahtına çıktı. 63 yıldan fazla tahtta kalarak en uzun süre saltanat süren Birleşik Krallık hükümdarı olacaktır.
1840 - Samuel Morse, telgrafın patentini aldı.
1877 - Alexander Graham Bell, dünyanın ilk ticari telefon hizmetini Kanada'nın Ontario bölgesindeki Hamilton şehrinde başlattı.
1884 - Mülkiye Mühendis Mektebi kuruldu.
1920 - Çerkez Ethem kuvvetleri Yozgat Ayaklanması'nı bastırmak üzere Ankara'dan yola çıktı.
1925 - İstanbul'da Velid Ebüziyya, Fevzi Lütfi (Karaosmanoğlu) ve bazı gazeteciler tutuklandı.
1927 - Tarım Okulları kurulmasını öngören kanun kabul edildi.
1943 - Adapazarı'nda meydana gelen 5,6 şiddetindeki depremde 346 kişi öldü.
1946 - Türkiye Sosyalist Emekçi ve Köylü Partisi, Şefik Hüsnü liderliğinde kuruldu.
1960 - Mali ve Senegal bağımsızlığını ilan etti.
1963 - Küba Füze Krizi'nin ardından Sovyetler Birliği ile ABD arasında "kırmızı telefon" adı verilen bir doğrudan iletişim hattı kuruldu.
1987 - Pınarcık katliamında PKK militanları 16 çocuk, 6 kadın, 8 erkek toplam 30 köylüyü öldürdü. Abdullah Öcalan eylemin ardından 'Öldürelim, otorite olalım' açıklamasını yaptı.
1987 - "İstanbul Kartal Yavuz Selim Devlet Hastanesi" hizmete açıldı.
1990 - Akçaabat'ta büyük bir sel felaketi meydana geldi. 39 kişi öldü, 4 kişi kayboldu.
1990 - Eureka adı verilen asteroit keşfedildi
1990 - Ziraat Bankası, Ziraat-Visa adıyla yeni bir kredi kartı uygulaması başlattı.
1991 - Alman Parlementosu, ülkenin başkentini Bonn'dan tekrar Berlin'e taşıma kararı aldı.
2001 - Pervez Müşerref Pakistan cumhurbaşkanı oldu.
2008 - Türkiye Milli Futbol Takımı,Hırvatistan Milli Futbol Takımını EURO 2008de normal süresi 1-1 sona eren maçta penaltılarla 3-1 lik skorla eleyerek yarı finale yükseldi.
 
Son 24 Saat
Haberler RSS Beslemesi
 
Namaz Vakitleri
 
  • İmsak03:31
  • Güneş05:41
  • Öğlen13:24
  • İkindi17:19
  • Akşam20:46
  • Yatsı22:38
 
Anket
 
Süper Loto
14.06.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu080911222643
 
On Numara
18.06.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu02031214151924263032363945515658616667697174
 
Şans Topu
13.06.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu112022243401
 
Sayısal Loto
16.06.2018 Tarihli Çekiliş Sonucu101522404145
 
Arşiv
 
 
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık