Kariyere adım adım

İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrenci ve mezunlarını Kariyer Günleri kapsamında bir araya getirdi. Bu etkinlik ile üniversiteliler kariyerlerine yön verebilecek, yetkililere danışabilecekler

Kariyere adım adım

İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) kariyerlerine yön vermeleri amacıyla öğrenci ve mezunlarını, Kariyer Günleri kapsamında insan kaynakları yöneticileriyle bir araya getirdi. Etkinlikte, 50 firmanın insan kaynakları yetkilisiyle 13 uluslararası üniversitenin temsilcisi, mezun ve öğrencilerle mülakat yaptı.

Bilişim, sigortacılık, gıda, dijital medya, otomotiv, turizm, denetim, lojistik, tercüme, tekstil gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren Türkiye’nin köklü firmalarının yer aldığı İEÜ Kariyer Günlerinde, öğrenciler mezun olmadan iş bulma imkanını yakaladı, yurt dışında yüksek lisans, doktora kabul şartları ve burslar hakkında bilgi aldı.

DESTEK OLUYORUZ

İEÜ Rektörü Prof.Dr. Can Muğan, öğrencilerin eğitim süreçlerinin her aşamasında iş dünyasıyla birlikte yol aldığını belirterek, “Öğrencilerimizin eğitimleri süresince, staj yapmalarına ve iş yaşamıyla iç içe bir eğitim modelinde olmalarına önem veriyoruz. Kariyer yolculuklarında, yaşamlarına yön vermelerine destek oluyoruz. Sektörlerinde güçlü akademisyenlerimizden teorik ve pratik bilginin harmanlanmış halini alıyorlar. Ardından yaptıkları stajlarında iş yaşamını deneyimliyor, taze bilgilerini pratik yaşamla daha fazla birleştiriyorlar” dedi.

Kariyer günlerinde iş alanlarına göre öğrenci ve mezunlarla firmaların insan kaynakları birimlerinin bir araya gelerek, mülakatlar yaptığını kaydeden Prof.Dr. Muğan, öğrencilerin daha eğitimleri sırasında iş yaşamlarına yönelik bir iletişim ağı kurma olanağı bulduğunu söyledi. Kariyer Günleri’nin öğrencilerin geleceğe hazırlanmasında önemli bir basamak olduğunu ifade eden Prof.Dr. Muğan, öğrencilerin iş görüşme süreçlerini de deneyimlediğini vurguladı. İHA

Diğer Haberler

ALES başvuruları başladı

ALES başvuruları başladı

18 Kasım'da yapılacak ALES için başvurular başladı. Adaylar 27 Eylül'e kadar baş...

'Güvenli Okul Güvenli Gelecek' protokolü imzalandı

'Güvenli Okul Güvenli Gelecek' protokolü imzalandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “100 Günlük İcraat Programı” kapsamında i...

YÖK'ten "hukuk eğitiminin 5 yıla çıkarılması" önerisine ilişkin açıklama

YÖK'ten "hukuk eğitiminin 5 yıla çıkarılması" önerisine ilişkin açıklama

YÖK, hukuk fakültesi mezunları için, ilgili paydaşların da içinde bulunduğu bir...

BAYSEM’den gururlandıran tablo

BAYSEM’den gururlandıran tablo

Bayraklı Belediyesi Sosyal Etkinlik Merkezi'nde (BAYSEM) yıl boyunca üniversite...

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Elektronik atıklar geri dönüşüme kazandırılıyor

Türkiye’nin ilk atık toplama merkezini kuran Körfez Belediyesi, birçok ilçeye de...

Apple’ın açığını buldu

Apple’ın açığını buldu

Kahramanmaraş’ta Apple’ın bazı uygulamalarındaki güvenlik açığını tespit ederek...