Yetimler için seferber oldular

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kampanyası düzenleyen Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi, toplanılan bağışlarla çocukların yüzünü güldürecek

Yetimler için seferber oldular

BESTE KOÇ

Eğitim-Bir-Sen Konak İlçe Temsilciliği tarafından düzenlenen iftar programına Başkan Ali Musa Bina, AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş, Konak İlçe Milli Eğitim Müdürü Serdal Şimşek, Şube Başkan Yardımcıları Yusuf Bilir, Lütfü Ülver, Özgür Kaplan, Ebru Yılmaz Yücel, siyasi parti temsilcileri, ilçe temsilcileri, okul müdürleri, üyeler ve yetim ihtiyaç sahibi öğrenciler katıldı. Etkinlikte konuşan Başkan Ali Musa Bina, Ramazan Bayramına sayılı günler kala yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kampanyası düzenlediklerini belirterek, toplanılan bağışlarla yaklaşık 3 bin çocuğun yüzünü güldüreceklerini açıkladı. Bina, “Toplamda 3 bin kadar yetime ulaşarak, yetim bir ümmetin temsilcilerine yakışanı yapacak, yetimlerin bayram sevinci olacağız” ifadelerini kullandı.

24 HAZİRAN VURGUSU

Bina konuşmasında, ek gösterge vaadinin kamunun tamamını kuşatmasını ve ivedi olarak karşılanmasını istediklerini belirterek, “Kimsenin istihdam biçiminden kaynaklı eşi-işi arasında tercihte bulunmak zorunda kalmadığı, ek ödemelerin emekliliğe yansıdığı ve ek göstergelerin yeniden adil bir şekilde düzenlendiği, vergi matrahı kaynaklı kayıpların önüne geçildiği bir çalışma hayatı için kilit kavram istikrar. 15 Temmuz’da kimlerle omuz omuza vatanımızı savunduysak, referanduma evet derken nerede duruyorduysak, 24 Haziran’da da ‘Yeniden Büyük Türkiye’ yolunda omuz omuza olmaya devam edeceğiz; 2023’e, 2071’e birlikte yürümeye devam edeceğiz” dedi.

3 BİN YETİME BAYRAM SEVİNCİ

Bina, İZYAD ile birlikte yürütülen yetim projesinin devam ettiğini hatırlatarak, İzmir’de bin yetim çocuğa bayramlıklarını şube tarafından teslim edeceğini, ayrıca geçtiğimiz yıl Diyarbakır’da ilki gerçekleştirilen “Kardeşlik Köprüsü” projesi dahilinde bu yıl da Hakkari’de terör mağduru 200 yetim çocuğa yardım elim uzatacaklarını aktardı. Bina, “Yine Yemen ülkesinde belirlenen ihtiyaç sahibi bin 600 çocuğa da Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube olarak desteklerimiz olacak. Toplamda 3 bin kadar yetime ulaşarak, yetim bir ümmetin temsilcilerine yakışanı yapacak, yetimlerin bayram sevinci olacağız” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler

ÖSYM’den YDS müjdesi

ÖSYM’den YDS müjdesi

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof.Dr. Mahmut Özer, yılda i...

İKÇÜ’nün genç  doktorları kep attı

İKÇÜ’nün genç  doktorları kep attı

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi (İKÇÜ) Tıp Fakültesi 2017-2018 Eğitim Öğretim Yı...

Eğitimde bir devrim

Eğitimde bir devrim

Geçtiğimiz hafta milyonlarca öğrenci YKS’de ilk kez yeni soru tarzıyla karşılaşt...

KYK yurtları yaz döneminde ücretsiz olacak

KYK yurtları yaz döneminde ücretsiz olacak

Yaz döneminde Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarında kalan öğr...

Yetimler için seferber oldular

Yetimler için seferber oldular

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala yetim, öksüz ve ihtiyaç sahibi çocuklar iç...

Eğitimde sorunlar çözüm bekliyor

Eğitimde sorunlar çözüm bekliyor

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, 2017-2018 eğitim-öğreti...