DTO, rüzgarın kızının yanında

İMEAK DTO İzmir Şubesi, Türkiye Yelken Federasyonu tarafından 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için aday sporcu seçilen Dilara Uralp’a sponsor oldu. 2015 yılında Olimpiyat kotası için 8 uluslararası yarışa katılacak olan yelken sporcusu Dilara Uralp spor yaşamı, hedefleri ve başarılarını tanıttı

DTO, rüzgarın kızının yanında

NİLGÜN TAZE

Wind Surf’te dünyanın 3 büyük yerleşik yerlerinden biri olan Alaçatı’da  kendilerini geliştiren ve babasının destekleriyle ilerleyen Dilara Uraldın’a olimpiyat yolunda ilk desteklerini sağladıklarını söyleyen İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Yusuf Öztürk deniz sporları ve İzmir açısından mutlu bir anı paylaştıklarını söyleyerek, “Kızımıza güveniyoruz diliyoruz ki bu yılda Dilara başarılarına imza atmaya devam edecek. Kendisi oldukça genç, dinamik bir cumhuriyet kızı. Onun arkasında olmaktan dolayı gurur duyuyoruz.  İnşallah Rio’da bizleri hakkıyla temsil edecektir. Genç ve dinamik bir Cumhuriyet kızı olan Dilara’yı sonsuz güveniyoruz. DTO olarak bizlerin sadece ticaretle uğraşıyormuşuz gibi yanlış bir anlayış yaratılmamalı. Deniz; ticareti ve sosyal olanaklarıyla tüm taraflarıyla bir aradadır. Biz deniz sporlarına her zaman destek veriyoruz.  Wind Surf sınıfı yanında yelkenli, dalış gibi her türlü su sporlarını destekliyoruz. Dilara bizim yüz akımız. Çok da başarılı olacağına inanıyoruz. Rio için 8 yarışa katılacak. Kendisini destekleyeceğiz. Bundan sonra da desteklerimizin sürmesi için kriterlerimizi belirleyeceğiz. Dilara Türkiye’yi başarıyla temsil edecektir” dedi.

 27 BİRİNCİLİĞİ VAR

Rüzgar sürfü sınıflarında birincisi furboard olduğunu ve hıza dayalı bu sporda 2013 yılında Dünya 6’ıncısı, genç bayanlarda ise Dünya birincisi olduğunu söyleyen sörfçü Uraldın ise, “2’nci sınıf ise olimpik sınıf. Kondisyona dayalı olan bu dalda tüm yarışmacılar eşit şartlarda yarışıyor. 2012 yılından bu yana olimpik  sınıftayım. En iyi 26 kadın sporcu olimpiyatlara gidecek. Bugüne kadar 27 birinciliğim var. En son Çeşme’de Avrupa Şampiyonası’nda 7’nci oldum. Karada haftanın 3 günü çalışıyorum. Bu yıl 210 gün yurtdışı kamp ve yarış programı var. ABD’den Avusturya’ya kadar çeşitli ülkelerde ülkemi temsil edeceğim. Umman’da yapılacak olan Kota yarışları da RİO olimpiyatlarına giden yarış olacak” açıklamasını yaptı. 8 yarıştan elde edeceği toplam puana göre Rio’ya gidecek olan Uraldın 8.5 metrekarelik yelkenli ile yarışıyor. 50 km ortalama hızla giden sörfçü toplam 8 yarış için haftanın 3 gününü denizde geçirecek.    Yani 8 yarış için 8x3 24 gün denizde yarışacak.

Dilara Rualp 1995 Almanya doğumlu, 2005 yılında babası sayesinde sörf ile tanıştı. Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Beden Eğitimi öğretmenliği 1’inci sınıf öğrencisi. 2006 yılından beri yurtiçi 2010’dan beri de uluslararası yarışmalara katılıyor.

 

Diğer Haberler

Yatırım eğilimi istatistiklerini açıklandı

Yatırım eğilimi istatistiklerini açıklandı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), 2019 yılı Bahar dönemi yatırım eğilimi...

CEO'lar koçlardan destek alıyor

CEO'lar koçlardan destek alıyor

Fortune 1000 listesi arasından belirlenen 200 üst düzey yöneticinin katılımıyla...

 Ev, araç, derken turşu da icralık oldu

 Ev, araç, derken turşu da icralık oldu

İcradan satılığa çıkan araç, konut, arsa, otel ve canlı hayvan gibi haberler sık...

Turizmciler Türkiye Festivali’ne hazırlanıyor

Turizmciler Türkiye Festivali’ne hazırlanıyor

Rusya’nın başkenti Moskova’da bu sene üçüncüsü gerçekleştirilecek olan Türkiye F...

Türkiye’nin girişimci kadın sayısı artıyor

Türkiye’nin girişimci kadın sayısı artıyor

‘Kadın Girişimciliği’ panelinde konuşan Yaşar Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı...

Borsa güne düşüşle başladı

Borsa güne düşüşle başladı

Açılışta BIST 100 endeksi, 131,35 puan ve yüzde 0,14 azalışla 95.821,42 seviyesi...