En “Prestij”li ayakkabı

SHOEXPO İzmir 2018 kapsamında düzenlenen 3. Uluslararası Ayakkabı Tasarım Yarışması’nın bu yıl “Prestij” temasıyla yapılacağı belirtildi. 43. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı 24-28 Nisan arasında Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek

En “Prestij”li ayakkabı

İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat Etkinlikleri AŞ’den (İZFAŞ) yapılan açıklamaya göre, 43. İzmir Ayakkabı ve Çanta Fuarı (SHOEXPO İzmir 2018) 24-28 Nisan tarihlerinde Fuar İzmir’de gerçekleştirilecek. Yeni sezon modellerinin sergileneceği SHOEXPO İzmir, ayakkabı ve çanta sektöründeki yenilikleri, tasarımları görme imkanı sunacak. Yerli ve yabancı alıcıların üreticilerle bir araya geleceği fuar kapsamında sektöre pek çok tasarımcı kazandıran Uluslararası Tasarım Yarışması’nın üçüncüsü yapılacak.

“PRESTİJ” TEMASI

İlk yılında “Ege Rüyası” ikinci yılında ise “Transform” (Dönüşüm) temasıyla yapılan, yüzlerce başvuruyla sektörde ilgi ve heyecan uyandıran Uluslararası Ayakkabı Yarışması bu yıl “Prestij” temasıyla gerçekleştirilecek. Tasarımcılar, hem günlük yaşamda hem de iş yaşamında insanın doğasından gelen prestij arayışına yanıt verecek tasarımlar ortaya çıkarmak ve birinci olmak için yarışacak.

SON BAŞVURU 19 MART

Yarışmaya katılacak tasarımcıların hazırladıkları başvuru dosyaları elden, posta ya da kargo ile en geç 19 Mart saat 17.00’ye kadar İZFAŞ’a teslim edilmiş olacak. Yarışmacılar üç adet ayakkabı tasarımının yer aldığı koleksiyonlarla başvuru yapacak. Jüri tarafından 22 Mart’ta yapılacak ön elemenin ardından “Kadın” ve “Erkek” ayakkabısı kategorilerinde 20 finalist belirlenecek. Final aşamasında tasarımcılar, koleksiyonları içindeki tasarımlarından seçecekleri bir çift ayakkabıyı üretecek. Yarışmanın birincisi 24 Nisan’da belirlenecek.

Birinci seçilen tasarımcıya 10 bin lira, ikinciye 7 bin 500 lira ve üçüncüye 5 bin lira ödül verilecek. AA/İZMİR

Diğer Haberler

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni tedbir paketini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı yeni tedbir paketini açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, uygulanan aksiyon planı kapsamında reel sektörün ban...

Kırsal kalkınmaya 245 milyon lira hibe

Kırsal kalkınmaya 245 milyon lira hibe

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Ku...

Çinlilerden incire yakın markaj

Çinlilerden incire yakın markaj

Çin pazarında büyük ilgi gören Aydın İnciri ihracatında hareketlilik yaşanmaya b...

Şiddetle kınıyoruz

Şiddetle kınıyoruz

İzmir Yeminli Mali Müşavirler Derneği Şadi Çetin, “Türkiye’nin sözde müttefiki v...

Döviz büroları Türk Lirası yetiştirmekte zorlanıyor

Döviz büroları Türk Lirası yetiştirmekte zorlanıyor

Hükümetin `dövizleri bozdurun` çağrısına destek vermek amacıyla ellerindeki dola...