EXİM Bank’tan Akhisar’a tam destek

60 ülkeye zeytin ve zeytinyağı ihraç eden Akhisar, dış satımda atağa geçmek için yeni yol haritasını belirledi

EXİM Bank’tan Akhisar’a tam destek

Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat’ın talebi üzerine düzenlenen toplantıya Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım ile ihracat yapan ve ihracatı hedefleyen firma temsilcileri, çeşitli banka müdürleri katıldı. Yıldırım, Eximbank’ın olanaklarının nasıl verimli kullanılacağı konusunda katılımcılara bilgi verdi.

Toplantının yoğun ilgi görmesinin kendisini çok memnun ettiğini söyleyen Adnan Yıldırım, Eximbank’ın 31 yıllık tarihinde ilk kez Alhat’ın daveti üzerine Akhisar’a geldiklerine dikkat çekerek toplantı öncesinde ilçedeki her iki organize sanayi bölgesinde incelemelerde bulunduklarını söyledi. Yıldırım, “Akhisar tarımda zeytin, zeytinyağı denince akla gelirdi. 2018’de ise Türkiye Kupası denildiğinde aklımıza çok büyük başarılarla geliyor. Kendine ait büyük markaları olan ve pek çok ilimizden önemli bir ilçe konumunda. Her iki organize sanayi bölgesiyle de oldukça iddialı. Akhisar’a sadece ticareti, sanayisiyle değil ev sahipliğiyle ve iki bin yıllık zeytin ağaçlarıyla gönülden bağlandık. Akhisar’dan çok etkilendik” dedi.

KAPIMIZ AKHİSAR’A AÇIK

Toplantının ise benzerlerinden farklı bir katılımcı yapısıyla gerçekleştiğini ifade eden Yıldırım, ihracat yapanlar kadar yapmak isteyenlerin de gelmesinin, diğer banka yetkililerin de olmasının Akhisar’ın potansiyelini gözler önüne serdiğini söyledi. Yıldırım, “Akhisar’da ihracat yapanlar artık bizimle çalışmaya başlayacak. Yapmak isteyenler de Türk Exim Bank’ın ekonomik imkanlarından cesaret alarak çalışma yapacaklar. Elimiz de gözümüz de Akhisar’ın üzerinde. Paramız pulumuz Akhisarlının hizmetinde. Kaynağımızın kullanımında da sigorta işlemlerinde de her türlü Exim Bank işleminde Akhisarlı firmalara daha duyarlı olacağız. Kapımız onlara her zaman açık” diye konuştu. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Döviz büroları Türk Lirası yetiştirmekte zorlanıyor

Döviz büroları Türk Lirası yetiştirmekte zorlanıyor

Hükümetin `dövizleri bozdurun` çağrısına destek vermek amacıyla ellerindeki dola...

Merkezi yönetim bütçesi fazla verdi

Merkezi yönetim bütçesi fazla verdi

Hazine ve Maliye Bakanlığınca, temmuz ayı ile ocak-temmuz dönemine ilişkin bütçe...

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu geriledi

Özel sektörün yurt dışı kredi borcu geriledi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından haziran dönemine ait özel se...

Kredi kartı ve kredi vadelerinde yeni dönem

Kredi kartı ve kredi vadelerinde yeni dönem

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) banka ve kredi kartları, bor...

Alınan tedbirler olumlu sonuç verdi

Alınan tedbirler olumlu sonuç verdi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Palandöken, AB...