Hedef büyüttüler

Sahip olduğu farklı konseptiyle Türkiye’nin yükselen restoran zincirlerinden olan Tavuk Dünyası, İzmir’deki 6’ncı şubesini açtı. Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, “Sayımızı artıracağız” dedi

Hedef büyüttüler

KENAN YEŞİL

Sahip olduğu farklı konseptiyle Türkiye’nin en hızlı yükselen tavuk restoran zincirlerinden olan Tavuk Dünyası, İzmir’deki 6’ncı şubesini Forum Bornova’ya açtı. Tavuk Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Faralyalı ve Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu’nun da hazır bulunduğu mağazanın tanıtım toplantısında, şirketin 2018 yılının hedefleri de paylaşıldı.

“YÜZDE 60 BÜYÜDÜK”

İzmir’deki yatırımları ve firmaları hakkında bilgi veren Tavuk Dünyası CEO’su Volkan Mumcu, İzmir kendileri için önemli bir şehir olduğunu belirterek, “Tavuk Dünyası hikayesi 2012 yılında başladı. İlk şubemizi Maltepe’de açtık, hızlı büyüme devam etti. Sunduğu sonsuz formüllü ürünler ve eşsiz fiyat yapısı ile müşterilerine iyi bir atmosfer sağlayan markamız, 2012’den bu yana hızla büyüdü.  İzmir’e yatırım yapmak Tavuk Dünyası için önemli. Tavuk Dünyası olarak bu İzmir’de açtığımız 6. restoranımız. İzmir’de ilk restoranımızı 2012 yılında Optimum’da açtık. Markamızda zaten 2012 yılında İstanbul’da. Büyümemiz 2012 yılından beri devam ediyor. 2016 yılında yüzde 52, 2017 yılında büyüme daha da artarak yüzde 60’a ulaştı. 38 yeni mağaza açtık. Yatırımlara hız kesmeden devam ediyoruz. Toplamda 143 restorana ulaştık, akıl almaz lezzetimizi uygun fiyatlarla müşterilerimize ulaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

“YATIRIMLARIN DEVAMI GELECEK”

İzmir yeme içme kültüründe seçici bir şehir olduğuna dikkat çeken Mumcu, “İzmir bizim çok önem verdiğimiz bir şehir. İzmir’de markamızın beğeniliyor olması bizi son derece mutlu ediyor. Forum mağazasıyla 6. restoranı açtık, bu mağazalarla 150 kişiye istihdam sağladık. 6-7 milyonluk bir yatırımdan bahsediyoruz. Önümüzdeki senelerde İzmir’deki restoran sayısını iki katına çıkarmayı düşünüyoruz. Bu demek oluyor ki 300’ün üstünde istihdam yaratacağız, bu bizi sevindiriyor. İzmir’de Mavibahçe’de, Optimum’da, Kipa’da olmak üzere restoranlarımız mevcut Alaçatı’da da restoranımız mevcut, onu mevsimsel olarak açıyoruz” diye konuştu.

3 YILDA 250 MAĞAZA HEDEFİ

İzmit’te açacakları mağazayla mağaza sayısının 144’e çıkacağını söyleyen Mumcu, “Geçen sene 17 farklı şehirde 38 mağaza açtık. Hiç lezzetlerimizi tatmayan şehirlere de gittik. Gördük ki bu şehirlerde müşterilerimiz de bizi bekliyormuş. Çok büyük ilgiyle karşılandı. Yatırımcılarımız ikinci restoranı açmak için başvurdu. 2018 yılında büyümeye devam edecek. Bizim için 2018 yılı büyümeye devam edeceğimiz bir yıl. Kurumsal yanımızı ve yurt dışı bağlantılarımızı ileriye götüreceğimiz bir yıl olacak. 35 yeni restoranımız devreye sokacağız yeni yılda. Ve 179-180 civarı restorana geliyor olacağız.  Hedeflerimiz yüksek, gelecek 3 yılda 250 ye yakın restoranla Türkiye’nin önemli markaları arasında yerimizi sağlamlaştıracağız” ifadelerini kullandı.

EGE’DEN BEKLENTİ YÜKSEK

Tavuk Dünyası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Faralyalı ise yaptığı konuşmada, Tavuk Dünyası’nın her şeyi ile orijinal olduğunu belirterek, “İnanılmaz keşifler var. 49 santimetrelik dengeli tabağı dünyada ilk kez kullanan Tavuk Dünyası. Lezzetler orijinal, dekorasyonu ve her şeyi orijinal. Buraya yatırım yaptığımız zaman dedik ki bunlar bir keşif yapmışlar, bunu dünyaya yayabilir miyiz? Bugün şirketin yüzde 75’ine sahibiz. Yeni konseptler, yeni lezzetler geliştirmeye çalışıyoruz. Şirketin hedefi ‘Yaptığımız her işte en iyi olmalıyız’. Tavuk Dünyası kendisiyle rekabet ediyor. Yüzde 96 müşteri memnuniyetini çıkaran sektörde başka bir marka yok ama bu rakam bize yetmemeli. 2019 itibariyle bir o kadar da yurt dışına yatırım yapmaya başlayacağız. Büyük ihtimalle bunu başarırsak büyük bir gurur olacak bizim için. Tavuk Dünyası’nın ileride ayda ağırlayacağı 5 milyon misafirin en az yüzde 20’sini Ege’den elde etmeyi amaçlıyoruz. Bu sektörün Türkiye’de önünün açık olduğunu düşünüyoruz. İleride de yatırım yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ ÇOK YÜKSEK

İPSOS’ta müşteri memnuniyeti anketinde, markanın müşteri memnuniyetinin yüzde 96 çıktığını dile getiren Mumcu, “Sektör ortalamasının oldukça üstünde bir rakam deneyenlerin bir daha gelme oranı yüzde 68. En büyük rakibin nerdeyse yüzde 35 üstü. Ürünlerimizi Ar-Ge mutfağında geliştiriyoruz. Orada baş aşçımız var, kendisi değişik baharatlarla bize yeni lezzetler sunuyor. Bizde her sene yeni lezzetleri menümüze ekliyoruz. Uluslar arası alanda da ödülleri almaya deva ediyoruz. Şefin tavası ve kekikli en çok satan iki ürün Türkiye’de. Bu sene Közlüce’yi de bu lezzete ekledik, o da ödül aldı. 3 uluslar arası ödüllü lezzete kavuştuk. 49 santimetrelik büyük tabaklarda sunuyoruz. Çok dengeli bir tabak, protein karbonhidrat ve sebze var. Gözü ve mideyi doyuran bir tabak oluyor. En çok ciro yapan mağaza rekoru da İzmir Optimum mağazasında. Ama Forum Bornova’daki mağazanın Optimum’daki mağazayı geçmesini bekliyoruz” şeklinde konuştu.

RUSYA’YA AÇILACAKLAR

Rusya projelerinin olduğunu ve 2018 yılında Rusya ticaretimize ağırlık vereceklerini dile getiren Mumcu, “Rusya’da 4 restoranımız var. Yeni bir tane değer açıyoruz. Sene sonuna kadar 5-6 yeni restoranı açıyor olacağız. İzmir’de 60 bin kişiyi her ay ağırlıyoruz. Tavuk dünyası olarak da 1,5 milyon kişi her ay kapımızdan içeri giriyor. Her yıl 15 milyon kişiye hizmet veriyoruz” dedi.

 

 

 

Diğer Haberler

Krizlerle mücadele  için büyük fon çağrısı

Krizlerle mücadele için büyük fon çağrısı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Hertie School of Governance’da düzenlenen “Avrupa...

Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı

Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin 3 yıllık ekonomi yol haritas...

Satış 3 binin  üzerine çıktı

Satış 3 binin üzerine çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Türkiye İçin Kazanç Vakti” sloganıyla g...

Domates doları solladı

Domates doları solladı

Bursa’da zam şampiyonlarından biri olan domates tarlara 4 liraya, pazarda ise 7...

Dolar/TL, 6,24 seviyesinde işlem görüyor

Dolar/TL, 6,24 seviyesinde işlem görüyor

Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 6,24 ile önceki kapanış seviyesinin...

Bankalar tefeci  faizi ile yarışıyor

Bankalar tefeci faizi ile yarışıyor

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandö...