Yöndem oldukça iddialı

İTO Başkanlığı için aday olan Zeki Yöndem, düzenlediği bilgilendirme toplantısında çok önemli projeleri olduğunu ve göreve gelmesi halinde İzmir’i en büyük ticaret merkezlerinden bir tanesi yapacağını ifade etti

Yöndem oldukça iddialı

YUSUF ÇAĞIRTEKİN

İzmir Ticaret Odası (İTO) başkanlık seçimleri yaklaşırken, adaylardan Zeki Yöndem, dün Tarihi Havagazı Fabrikası’nda bilgilendirme toplantısı düzenledi. Toplantıda çok önemli projeleri olduğunu ve yakın zamanda açıklayacaklarını söyleyen Yöndem, başkan seçilmesi halinde İzmir’i en önemli ticaret merkezlerinden bir tanesi haline getireceklerine inandıklarını açıkladı. Önceki gün İTO başkanlık seçimlerinde aday olduğunu açıklayan ve kamuoyunda favori gösterilen Mahmut Özgener ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Yöndem, “Mahmut Özgener’in adaylığı hayırlı olsun. Onu tanımayan yok. Türkiye Futbol Federasyonunun başkanlığını yapmış bir insan. Fakat burada önemli olan Özgener’in bilinirliği değil yapılacak icraatlardır. Projelerimizi açıkladığımız zaman kimin iddialı olduğu anlaşılacaktır” dedi.

“GÜZEL PROJELER GELİYOR”

Toplantıda kendini tanıtarak konuşmalarına başlayan Zeki Yöndem, seçime bütün üyelerin katılması gerektiğini belirtti. Yöndem, “Geçmiş dönemlerde ticaret odası seçimlerine bakıldığında çok düşük bir katılım olduğu gözleniyor. Üyelerin yüzde 20’si katılım gösteriyor. Diğerleri kullanmıyor. Bu sizin en demokratik hakkınız. 4 yılda bir gelen bu şansı geri çevirmeyelim. Şikayet etmeyelim ve öncelikle oyumuzu kullanalım ve ondan sonrada bu değişime katkı koyalım. Biz şimdi önümüze bakalım. İzmir’i tekrar parlayan bir yıldız, finans merkezi, ticaret merkezi ve aynı şekilde turizm merkezi yapmak için uğraşacağız. Bu konuda söz veriyorum. Gerçekten İzmir için çok güzel projelerimiz geliyor. Bu projeleri açıkladıkça ses getireceğiz. Konumu itibariyle, yetişmiş insan gücüyle ve donanımlı insan gücü varken bu dinamiklerin harekete geçmemesi, paylaşılmaması bizler için maalesef üzücü bir olay. Bunları inşallah hep birlikte harekete geçireceğiz” ifadelerini kullandı.

“ERİŞİLEN BAŞKAN”

İzmir’in çok önemli değerleri olduğu konusuna da vurgu yapan Zeki Yöndem, “Özellikle İzmir’imizin tarım havzası olması, verimli topraklarının olması, turizm merkezi olması, denizinin ve limanın olması, uluslararası havalimanın olması, b unlar çok büyük değerler. İstanbul otoyolunun çok yakın zamanda açılacak olması, Çandarlı Limanı’nın Türkiye’nin en büyük aktarma merkezlerinden bir tanesi olması, hızlı tren çalışmaları, gerçekten bunların hepsini toparladığımızda İzmir Türkiye coğrafi yapısı içerisinde konumu ve potansiyel gücü, yetişmiş insan gücünün de araya katılmasıyla dinamik bir şekilde çok hızlı yol alacağımızı düşünüyorum. Yeter ki bu dinamikleri harekete geçirelim, kol kola olalım, omuz omuza olalım. Bu nasıl olacak? Hepinizle iletişime açığım. Dertleriniz olur, eleştirileriniz olur. Hepsini aktarmanızı istiyorum. Erişilemeyen değil, erişilen kişi olacağız ve şeffaf, bir arada, ortak akılla, hep birlikte katılımcı ve demokratik bir yapıyla hesap verebilir bir yönetim istiyorum” dedi.

Son olarak İTO’da son dönemde yaşanan istifalara da değinen Zeki Yöndem, “Demek ki bir rahatsızlık var da istifalar geliyor. Eğer ben bir yerde rahatsız olursam, yönetimdeysem, vicdanım el vermiyorsa istifa ederim. Ben o arkadaşları saygıyla karşılıyorum. Demek ki iyi gitmeyen şeyler var orada ki istifa ediliyor. Öyle yorumluyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

 

Diğer Haberler

İZKA Çin heyetini ağırladı

İZKA Çin heyetini ağırladı

İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Çin'in Şangay şehrinden önemli bir ekonomik heyeti...

Tüketiciye fiyat avantajı sağlayacak  

Tüketiciye fiyat avantajı sağlayacak  

‘Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında 32 Sayılı Kararda Değişiklik Yapılması...

ALTO’dan Nefes Kredisi

ALTO’dan Nefes Kredisi

Aliağa Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde oda ve bors...

Sektöre enerji getirecek

Sektöre enerji getirecek

İzmir mobilya sektörü, içinde showroomların bulunduğu, mobilya meslek yüksekokul...

Krizlerle mücadele  için büyük fon çağrısı

Krizlerle mücadele için büyük fon çağrısı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Hertie School of Governance’da düzenlenen “Avrupa...

Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı

Bakan Albayrak Yeni Ekonomi Programı'nı açıkladı

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin 3 yıllık ekonomi yol haritas...