24 Haziran’da bayramımız olacak

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı, seçim çalışmaları kapsamında tüm teşkilata kesintisiz çalışın çağrısı yaptı. Bölünmez Çankırı, “Seçimde alacağımız sonuç bizim bayramımız olacak” diye konuştu

24 Haziran’da bayramımız olacak

ÖZKAN PEKÇALIŞKAN

AK Parti İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı ve Mardin Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, seçim mesaisini Konak esnaf ziyareti ile sürdürdü. Bölünmez Çankırı, Konak İlçe Başkanlığı Kadın Kolları ile bir araya geldi. Seçim çalışmalarında yapılan mahalle taramaları ile ilgili bilgi alan Bölünmez Çankırı, tüm teşkilata kesintisiz çalışın çağrısı yaptı. “Bayram tatilinde de çalışacağız” diyen Bölünmez Çankırı, “Bizim kutlamamız 24 Haziran’da olacak. Seçimde alacağımız sonuç bizim bayramımız olacak” dedi. Seçim mesaisini Konak esnaf ziyareti ile sürdüren Bölünmez Çankırı, yüzlerce esnafla tek tek görüştü. İzmirlinin sıkıntılarını dinleyen Bölünmez Çankırı, Konak sakinlerinden destek istedi. Ardından Konak Emniyet Müdürlüğünde polis memurlarını ziyaret ederek şimdiden bayramlarını kutladı.

VERDİĞİ DEĞERİ İSPATLADI

Milletvekili Bölünmez Çankırı, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İzmir İl Temsilciliği’nin geleneksel kardeşlik iftarına da katıldı. Konuşmasında gençliğe seslenen Bölünmez Çankırı, “Partimiz ekonomi, sosyal güvenlik ve eğitim başta olmak üzere pek çok alanda gençlerin önünü açmış; hayatın her alanında gençleri desteklemiştir. Hükümetlerimiz döneminde 15-18 yaş arasındaki gençlerin dernek kurabilmeleri sağlandı. 2002’de 125 tane olan bu derneklerin sayısı, 2018 yılında 800’ün üstünde bir sayıya kadar yükselmiş durumda” diye konuştu.

UMUDUMUZ GENÇLİKTİR

AK Parti’nin gençlere verdiği değeri sözde bırakmayıp fiilen ispat ettiğini vurgulayan Bölünmez Çankırı, şunları söyledi: “Siyasette gençliği nesne ya da figüran değil, siyasetin öznesi ve baş aktörü olarak gören partimiz, milletvekili seçilme yaşını 18’e düşürdü. Biz gençlerimizin elinde kalemle, kitapla, bilgisayarla yetişmesini istiyoruz. Gençlerimizin şiddet içeren düşüncelerden uzak; uzlaşı kültürüyle, istişare kültürüyle yetişmesini istiyoruz. Bizim umudumuz; kimsenin güdümünde olmayan, hür düşünebilen; diploma, sertifika peşinde değil ilim irfan peşinde koşan gençliktedir. Bizler de kendi değerlerine sahip çıkan, bilinçli, çalışkan nesiller yetişmesi için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Hep birlikte 24 Haziran tarihine kadar var gücümüzle çalışmamız gerekiyor. Bugüne kadar darbelerle, bürokratik kısıtlamalarla ülkemiz birçok neslini kaybetti. Bu siyasal dönüşüm ile artık bırakın kayıp nesiller oluşmasını, bir tek gencimizin bile geleceğinin, azminin, hayallerinin önünde engeller, kısıtlamalar kalmayacak. O yüzden hep birlikte istiklal için, istikrar için ve istikbal için kararımız devam diyoruz.”

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN

İftar yemeğinin ardından Konak’ta bulunan Anadolu Kültür ve Turizm Derneği Müzesi’ni de gezen Bölünmez Çankırı, 15 Temmuz’u anlatan hat ve minyatür çalışmaları hakkında bilgi aldı. Bölünmez Çankırı, o gece Meclis’te yaşananları anlatarak “Milletimiz ülkenin bekası söz konusu olduğunda neler yapabileceğini ortaya koydu. Vatan için can veren tüm şehitlerimizi rahmetle anıyorum” dedi. İftarın ardından Alsancak Kordon’da gençlerle bir araya gelen Bölünmez Çankırı, AK Parti’nin düzenlemiş olduğu ‘Çiğdem Çay Bizden Sohbet Sizden’ etkinliğine katıldı. Çimlerde oturan vatandaşlarla sohbet eden Bölünmez Çankırı, “Cumhurbaşkanımız siyaseti gençleştiriyor. Bu seçimde 25 yaşın altında 57 milletvekili adayımız var. 24 Haziran’a sayılı gün kaldı. Zaman hızlı geçiyor. 24 Haziran’da güçlü Meclis güçlü başkan ve güçlü Türkiye için sandığa gideceğiz” diye konuştu.

Diğer Haberler

Karabağlar, istikrarlı yapısıyla büyümeye devam edecek

Karabağlar, istikrarlı yapısıyla büyümeye devam edecek

Başkan Muhittin Selvitopu, Başkan Yardımcıları, DİSK Genel İş 5 no’lu şube başka...

Aziz Kocaoğlu: “Çare gençlerde”  

Aziz Kocaoğlu: “Çare gençlerde”  

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 2. Edremit  Kitap Fuarı’nın kon...

2.2 tonluk kurbanlık görücüye çıktı

2.2 tonluk kurbanlık görücüye çıktı

Çorum`un Sungurlu ilçesinde 2 ton 200 kiloluk kurbanlık, 40 bin TL`den satışa çı...

Yerde bulduğu para dolu cüzdanı sahibine vermek yerine cebine attı

Yerde bulduğu para dolu cüzdanı sahibine vermek yerine cebine attı

İzmir’de içi para dolu cüzdanını düşüren adam, güvenlik kameralarını incelediğin...

‘Canlı bomba gibiyim’ diyordu, bir anda hayatı değişti

‘Canlı bomba gibiyim’ diyordu, bir anda hayatı değişti

İzmir’de yıllarca kilolarında kurtulmak için başvurmadığı yöntem kalmayan Melek...

Daha mutlu çocuklar için…

Daha mutlu çocuklar için…

İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Oyuncak Atölyesi’ projesi ile ö...