AÇEV Babalar Günü’nü kutladı

İzmir’li babalar Bostanlı sahilinde Baba-Çocuk Şenliği ile Babalar Günü’nü kutladı

AÇEV Babalar Günü’nü kutladı

AÇEV’in “İlk İş Babalık” Kampanyasıyla ilgili mesajların yaygınlaştırılmasını amaçlayan etkinliklerde babalar ve çocuklar birlikte keyifli bir akşam geçirdi. AÇEV’in İzmir’de düzenlediği Baba Destek Programı’nı tamamlayan babalar tarafından gerçekleştirilen etkinliklerde, babalar ve çocuklarının kendileri için hazırlanan gösteri, oyun ve eğitici aktivitelerle eğlenceli vakit geçirmesi hedeflendi. 10 Haziran 2018 Pazar günü 19.30-21.00 saatleri arasında, babalar, anneler ve çocuklarıyla Bostanlı sahilini şölen alanına çevirdi. Babalar ve çocuklar uzun süredir birlikte hazırlandıkları “Harmandalı” oynarken alkışlar sahili inletti.

KAMPANYA

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) 1996 yılından bu yana yürüttüğü Baba Destek Programı (BADEP) ile; babaların çocuk gelişimi üzerindeki önemini vurgulamak ve babalık rollerini güçlendirmek üzere çalışmalar yürütüyor. Vakıf, 2017 yılında ilgili babalık konusuna odaklanıyor ve “İlk İş Babalık” isimli yeni bir kampanyayı hayata geçirdi.

“İlk İş Babalık” Kampanyası, babaların çocuklarının bakımında, gelişiminde sorumluluk üstlendiği, çocukları ile karşılıklı ve yakın ilişki kurduğu, birlikte zaman geçirdiği ilgili babalık modelinin öneminin tüm toplumda anlaşılmasını hedefliyor. Kampanya kapsamında farklı illerde, çeşitli yerel paydaşlarla ilgili babalığı gündeme getirecek faaliyetler düzenleniyor. Yıl boyunca gerçekleştirilecek ve farklı mecralar üzerinden “ilgili babalık” konusunu gündeme taşıyacak faaliyetler arasında; farkındalık, eğitim ve bilinçlendirme çalışmaları, araştırma lansmanı, sosyal medya kampanyaları ve fotoğraf sergisi yer alıyor. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Türk ekonomisine güveni tam

Türk ekonomisine güveni tam

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Ge...

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra, ülkemizin kültür ve sanat ha...

Dönüşümün önü açıldı

Dönüşümün önü açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ege Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüş...

Yücel’den eleştiri

Yücel’den eleştiri

CHP İzmir İl Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal...

Uygulanabilirliği yok

Uygulanabilirliği yok

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basr...

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyak...