Açlık grevine devam

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde 58 gündür açılık grevi yapan Mahir Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Serbest bırakılan Kılıç, “Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim” dedi

Açlık grevine devam
E. ÇAĞLA GENİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesindeki işlerine son verildiği için 184 gün açlık grevi yapan Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi ile 14 Mayıs’ta imzaladığı işe dönüş protokolünün aylardır uygulanmaması nedeniyle grevini CHP Genel Merkezi önüne taşımıştı. 58 gündür Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan evli ve iki çocuk sahibi Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı.  CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, saatler sonra serbest bırakıldı. Öte yandan Mahir Kılıç’ın işe iadesi için akşam saatlerinde parti genel merkezine gelen Nuriye Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş., CHP’li yetkililerle görüştü. Görüşmeden sonuç alamayınca genel merkez içerisinde oturma eylemi başlatan Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İfade alma işlemleri tamamlanan üç kişi daha sonra sağlık raporu alınmasının ardından serbest bırakıldı.
ÇOCUKLARIMIZIN EKMEĞİ
Açlık grevinin 52. gününde CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, “CHP, çocuklarımın ekmeğini vermek yerine beni polislere ihbar etmeyi reva gördü. Serbest kaldıktan sonra yine mücadeleme devam ediyorum. Ben doğru yoldayım. Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim. Tek suçumuz kadro davası açmış olmamızdı. Beni gözaltına da alabilirsiniz, tutuklayabilirsiniz de ama bana destek veren herkes gerçekleri biliyor. CHP, çocuklarımın ekmeğine kan doğradı” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Üçüncü cemre Kadifekale’ye düştü

Üçüncü cemre Kadifekale’ye düştü

Millet İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cumhuriyet Halk Partili (CHP) T...

5 milyon metreküp su depolanacak

5 milyon metreküp su depolanacak

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından Küçük Menderes Havzası’nda hayata geçirilen proje...

Millet İttifakı Çiğli’de buluştu

Millet İttifakı Çiğli’de buluştu

Millet İttifakı’nın İzmir’deki temsilcileri Çiğli’de bir araya gelerek birlik be...

“Gaziemir, cazibe merkezi olacak”

“Gaziemir, cazibe merkezi olacak”

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Gaziemir Belediye Başkan Adayı Nazmi Yılmaz, seçi...

Müteahhitlere ‘yeşil’ mesaj

Müteahhitlere ‘yeşil’ mesaj

CHP’nin Buca Belediye Başkan Adayı Erhan Kılıç, Bucalı müteahhitlerle bir araya...

“Konak’ta yaşam kalitesi artacak”

“Konak’ta yaşam kalitesi artacak”

AK Parti’nin Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Melek Eroğlu, Ballıkuyu ve Çiment...