Açlık grevine devam

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde 58 gündür açılık grevi yapan Mahir Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Serbest bırakılan Kılıç, “Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim” dedi

Açlık grevine devam
E. ÇAĞLA GENİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesindeki işlerine son verildiği için 184 gün açlık grevi yapan Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi ile 14 Mayıs’ta imzaladığı işe dönüş protokolünün aylardır uygulanmaması nedeniyle grevini CHP Genel Merkezi önüne taşımıştı. 58 gündür Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan evli ve iki çocuk sahibi Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı.  CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, saatler sonra serbest bırakıldı. Öte yandan Mahir Kılıç’ın işe iadesi için akşam saatlerinde parti genel merkezine gelen Nuriye Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş., CHP’li yetkililerle görüştü. Görüşmeden sonuç alamayınca genel merkez içerisinde oturma eylemi başlatan Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İfade alma işlemleri tamamlanan üç kişi daha sonra sağlık raporu alınmasının ardından serbest bırakıldı.
ÇOCUKLARIMIZIN EKMEĞİ
Açlık grevinin 52. gününde CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, “CHP, çocuklarımın ekmeğini vermek yerine beni polislere ihbar etmeyi reva gördü. Serbest kaldıktan sonra yine mücadeleme devam ediyorum. Ben doğru yoldayım. Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim. Tek suçumuz kadro davası açmış olmamızdı. Beni gözaltına da alabilirsiniz, tutuklayabilirsiniz de ama bana destek veren herkes gerçekleri biliyor. CHP, çocuklarımın ekmeğine kan doğradı” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

İZBAN’da yarın grev ilanı asılacak

İZBAN’da yarın grev ilanı asılacak

İzmir'de toplu ulaşımında önemli bir yeri olan İZBAN'da, işveren ile sendika ara...

Karamollaoğlu: Herkesi  kucaklama zorundayız

Karamollaoğlu: Herkesi kucaklama zorundayız

Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde partisinin Olağan İl Kongresine kat...

AK Parti’de başvuru  süresi uzatıldı

AK Parti’de başvuru  süresi uzatıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz tarafın...

Putin Türkiye’de törene katılacak

Putin Türkiye’de törene katılacak

Kremlin Dış Politika Danışmanı Yuriy Uşakov, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin...

İntihar eden ünlü doktor defnedildi

İntihar eden ünlü doktor defnedildi

İzmir’de geçtiğimiz günlerde intihar eden Gazi Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı...

Başkan Tosun projelerini anlattı

Başkan Tosun projelerini anlattı

Mülteci sorununa karşı gösterdiği mücadele ve eylem birliğiyle dünyada adını sık...