Açlık grevine devam

Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde 58 gündür açılık grevi yapan Mahir Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı. Serbest bırakılan Kılıç, “Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim” dedi

Açlık grevine devam
E. ÇAĞLA GENİŞ
İzmir Büyükşehir Belediyesindeki işlerine son verildiği için 184 gün açlık grevi yapan Mahir Kılıç, Karşıyaka Belediyesi ile 14 Mayıs’ta imzaladığı işe dönüş protokolünün aylardır uygulanmaması nedeniyle grevini CHP Genel Merkezi önüne taşımıştı. 58 gündür Ankara’da CHP Genel Merkezi önünde açlık grevi yapan evli ve iki çocuk sahibi Kılıç, geçtiğimiz günlerde gözaltına alındı.  CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, saatler sonra serbest bırakıldı. Öte yandan Mahir Kılıç’ın işe iadesi için akşam saatlerinde parti genel merkezine gelen Nuriye Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş., CHP’li yetkililerle görüştü. Görüşmeden sonuç alamayınca genel merkez içerisinde oturma eylemi başlatan Gülmen ile Acun K. ve Alev Ş, gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü. İfade alma işlemleri tamamlanan üç kişi daha sonra sağlık raporu alınmasının ardından serbest bırakıldı.
ÇOCUKLARIMIZIN EKMEĞİ
Açlık grevinin 52. gününde CHP Genel Merkezi’nden yapılan şikayet üzerine polisler tarafından yerlerde sürüklenerek gözaltına alındığını iddia eden Kılıç, “CHP, çocuklarımın ekmeğini vermek yerine beni polislere ihbar etmeyi reva gördü. Serbest kaldıktan sonra yine mücadeleme devam ediyorum. Ben doğru yoldayım. Çocuklarımın geleceğini istiyorum, alana kadar greve devam edeceğim. Tek suçumuz kadro davası açmış olmamızdı. Beni gözaltına da alabilirsiniz, tutuklayabilirsiniz de ama bana destek veren herkes gerçekleri biliyor. CHP, çocuklarımın ekmeğine kan doğradı” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Çeşme’de 5. Ovacık Festivali başlıyor

Çeşme’de 5. Ovacık Festivali başlıyor

Çeşme Belediyesi 5. Ovacık Tarım ve Sakız Koyunu Festivali başlıyor. 24-25 Ağust...

Valilik yasakladı: 10 gün eylem yok

Valilik yasakladı: 10 gün eylem yok

Diyarbakır, Van ve Mardin’in büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına Emek ve...

Vekil Beko’dan atamalara tepki

Vekil Beko’dan atamalara tepki

Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Milletvekili Kani Beko, İçişleri Bakanlığı’nın gör...

İzmir’deki oda, borsa ve birliklerden orman yangını sonrası büyük kampanya

İzmir’deki oda, borsa ve birliklerden orman yangını sonrası büyük kampanya

İzmir’in farklı noktalarında meydana gelen ve yüzlerce hektar alanı yok eden orm...

Başkan Kırgöz’den  gece mesaisi

Başkan Kırgöz’den gece mesaisi

Gündüzleri belediye ekiplerinin kent içi çalışmalarını yakından takip eden Dikil...

Dikili’de 80 düzensiz göçmen yakalandı

Dikili’de 80 düzensiz göçmen yakalandı

İzmir’in Dikili İlçesi’nde, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışan 31’i...