Bağış için kitap yazdı

Lösemi hastası çocuklara ve ailelerine yardım eli uzatan Kan Ordusu Derneği gönüllüsü Gökhan Özkul, geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere kitap yazdı. Kitabın geliriyle, kök hücre taşıma cihazı alınıp hastaneye bağışlanacak

Bağış için kitap yazdı
E. ÇAĞLA GENİŞ-ÖZEL HABER
İzmir’de yaşayan 40 yaşındaki Gökhan Özkul, 14 yıldır bir şirkette bölge müdürü olarak çalışıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Özkul, aynı zamanda kişisel gelişim alanında seminerler veren uzman bir isim. 6 yıl önce kanser tedavisi gören bir yakınının vasıtasıyla lösemi hastası çocuklara ve ailelerine yardım eli uzatan Kan Ordusu Derneği ile tanıştı. Diğer gönüllülerle birlikte lösemili çocukların isteklerini ve ailelerin ihtiyaçlarını yerine getirmek için gece gündüz çalıştı. Yetmedi, geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere kitap yazdı. O yazdıkça, hastanede yatmakta olan lösemili çocuklar kitabın sayfalarını kendi çizdikleri resimlerle süsledi. Ortaya ‘Hayat gibi’ bir kitap çıktı. Özkul ve dernek üyeleri, tanesi 20 liradan satışa sunulan kitapların lösemili çocuklara umut olabilmesi için herkesten destek bekliyor. Kitabın geliriyle nakil bekleyen çocuklar için hayati önemi bulunan kök hücre taşıma cihazı alınıp hastaneye bağışlanacak.
Faaliyetlere daha fazla destek olabilmek için geliri derneğe bağışlanmak üzere kitap yazmaya karar verdiğini anlatan Gökhan Özkul, “Yakın bir akrabamız dört yıl önce kanser tedavisi için Ege Üniversitesi Hastanesi’ne yatırıldı. Bir gün aile sohbetinde bana Kan Ordusu Derneği Başkanı Serhat Aytan’dan bahsettiler. Lösemili çocuklara trombosit desteği sağladığını ve bir dernek kurduğunu anlatıyorlardı. Kendisiyle tanışmak ve onu dinlemek istedim. O zamandan bu zamana birlikte çocuklar için bir şeyler yapmaya başladık. Bir yandan da kişisel gelişim alanında denemeler yazıyordum. Yazdıklarım birikmeye başlayınca Serhat ile konuşurken kitap yazma fikri ortaya çıktı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muazzez Babacan, kitabın editörlüğünü yaptı” dedi.
LÖSEMİ HASTASI ÇOCUKLAR ÇİZDİ
Hastanede tedavi gören lösemi hastası çocukların çizdiği resimlerin de kitapta yer aldığını ifade eden Özkul, “Çocuklarla böyle bir şey ortaya çıkarmak çok ayrı bir heyecan. İnsan olabilmek ve özümüze dönebilmek çok önemli. İnsan olmakla ilgili sorumluluğumu yerine getirdiğimi düşünüyorum. Yapılması gerekeni yaptım. Büyük hayallerimiz var. 3-4 katlı bahçeli bir evimiz olsun istiyoruz dernek çatısı olabilecek. Kan Ordusu ailesinin bana öğrettiği şey insanlık oldu. Maddi anlamda çok az şeylerle yaşayan insanların, hayatın önemini kavrayıp en az şeyle mutlu olmayı bildiği bir yer burası. Çocukların gözlerinde de yaşama sevincini görmeyi arzuluyorum. Bunun için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
DESTEK BEKLİYORUZ
Özkul’un bu anlamlı davranışından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Kan Ordusu Derneği Başkanı Serhat Aytan ise, “Bu kitap, 3 yıldır Gökhan Bey ile konuştuğumuz bir şeydi. Ha bugün ha yarın derken Gökhan bir anda kitapları bastırdı ve 4 bin 500 kitabı derneğe getirip bıraktı. Kitapların satışından elde edilecek gelirin bir kısmıyla kök hücre taşıma kabı diye tabir edilen cihaz alınıp Ege Üniversitesi Hastanesi’ne bağışlanacak. Cihazın fiyatı yaklaşık 38 bin TL. Nakil bekleyen çocuklar için hayati önem taşıyor. Ayrıca derneğimizin bir arabaya ihtiyacı var. Çocuklarımızı aktivitelere götürmek, yemek taşımak, aynı zamanda şehri dışında olup aracı olmayan ve otobüsü kullanması yasak olan çocukların, hastaneye kontrole getirilmesi ve kontrolden sonra evlerine götürülmesi için kullanılacak bu araç. Kitabın gelirini bu ihtiyaçlarımız için kullanacağız. Tanesi 20 liradan satışa sunulan kitapların çocuklarımıza umut olabilmesi için herkesten destek bekliyoruz.

Diğer Haberler

Soyer: Sizlerle gurur duyuyorum

Soyer: Sizlerle gurur duyuyorum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İBB itfaiyesi, Türkiye’de hiçbir...

Aliağalı muhtarlar iftarda buluştu

Aliağalı muhtarlar iftarda buluştu

Aliağa’da görev yapan muhtarlar iftar yemeğinde bir araya geldi

Pati dostları Çiğli’de festivalde buluşacak

Pati dostları Çiğli’de festivalde buluşacak

Çiğli Belediyesi bu hafta sonu hayvanseverler ile patili dostları bir araya geti...

Batur’dan Honaz’a destek ziyareti

Batur’dan Honaz’a destek ziyareti

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 2 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Denizli...

Genç beyinler firmalarla buluşacak

Genç beyinler firmalarla buluşacak

Türkiye Bilişim Derneği koordinatörlüğünde düzenlenecek 8. Genç Beyinler Yeni Fi...

Seferihasar’da ‘Ayın Personeli’ uygulaması

Seferihasar’da ‘Ayın Personeli’ uygulaması

Seferihisar Belediyesi, görev yapan personelin moral ve motivasyonunu artırmak i...