Bağış için kitap yazdı

Lösemi hastası çocuklara ve ailelerine yardım eli uzatan Kan Ordusu Derneği gönüllüsü Gökhan Özkul, geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere kitap yazdı. Kitabın geliriyle, kök hücre taşıma cihazı alınıp hastaneye bağışlanacak

Bağış için kitap yazdı
E. ÇAĞLA GENİŞ-ÖZEL HABER
İzmir’de yaşayan 40 yaşındaki Gökhan Özkul, 14 yıldır bir şirkette bölge müdürü olarak çalışıyor. Evli ve iki çocuk babası olan Özkul, aynı zamanda kişisel gelişim alanında seminerler veren uzman bir isim. 6 yıl önce kanser tedavisi gören bir yakınının vasıtasıyla lösemi hastası çocuklara ve ailelerine yardım eli uzatan Kan Ordusu Derneği ile tanıştı. Diğer gönüllülerle birlikte lösemili çocukların isteklerini ve ailelerin ihtiyaçlarını yerine getirmek için gece gündüz çalıştı. Yetmedi, geliri lösemili çocuklara bağışlanmak üzere kitap yazdı. O yazdıkça, hastanede yatmakta olan lösemili çocuklar kitabın sayfalarını kendi çizdikleri resimlerle süsledi. Ortaya ‘Hayat gibi’ bir kitap çıktı. Özkul ve dernek üyeleri, tanesi 20 liradan satışa sunulan kitapların lösemili çocuklara umut olabilmesi için herkesten destek bekliyor. Kitabın geliriyle nakil bekleyen çocuklar için hayati önemi bulunan kök hücre taşıma cihazı alınıp hastaneye bağışlanacak.
Faaliyetlere daha fazla destek olabilmek için geliri derneğe bağışlanmak üzere kitap yazmaya karar verdiğini anlatan Gökhan Özkul, “Yakın bir akrabamız dört yıl önce kanser tedavisi için Ege Üniversitesi Hastanesi’ne yatırıldı. Bir gün aile sohbetinde bana Kan Ordusu Derneği Başkanı Serhat Aytan’dan bahsettiler. Lösemili çocuklara trombosit desteği sağladığını ve bir dernek kurduğunu anlatıyorlardı. Kendisiyle tanışmak ve onu dinlemek istedim. O zamandan bu zamana birlikte çocuklar için bir şeyler yapmaya başladık. Bir yandan da kişisel gelişim alanında denemeler yazıyordum. Yazdıklarım birikmeye başlayınca Serhat ile konuşurken kitap yazma fikri ortaya çıktı. Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Dr. Muazzez Babacan, kitabın editörlüğünü yaptı” dedi.
LÖSEMİ HASTASI ÇOCUKLAR ÇİZDİ
Hastanede tedavi gören lösemi hastası çocukların çizdiği resimlerin de kitapta yer aldığını ifade eden Özkul, “Çocuklarla böyle bir şey ortaya çıkarmak çok ayrı bir heyecan. İnsan olabilmek ve özümüze dönebilmek çok önemli. İnsan olmakla ilgili sorumluluğumu yerine getirdiğimi düşünüyorum. Yapılması gerekeni yaptım. Büyük hayallerimiz var. 3-4 katlı bahçeli bir evimiz olsun istiyoruz dernek çatısı olabilecek. Kan Ordusu ailesinin bana öğrettiği şey insanlık oldu. Maddi anlamda çok az şeylerle yaşayan insanların, hayatın önemini kavrayıp en az şeyle mutlu olmayı bildiği bir yer burası. Çocukların gözlerinde de yaşama sevincini görmeyi arzuluyorum. Bunun için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
DESTEK BEKLİYORUZ
Özkul’un bu anlamlı davranışından dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen Kan Ordusu Derneği Başkanı Serhat Aytan ise, “Bu kitap, 3 yıldır Gökhan Bey ile konuştuğumuz bir şeydi. Ha bugün ha yarın derken Gökhan bir anda kitapları bastırdı ve 4 bin 500 kitabı derneğe getirip bıraktı. Kitapların satışından elde edilecek gelirin bir kısmıyla kök hücre taşıma kabı diye tabir edilen cihaz alınıp Ege Üniversitesi Hastanesi’ne bağışlanacak. Cihazın fiyatı yaklaşık 38 bin TL. Nakil bekleyen çocuklar için hayati önem taşıyor. Ayrıca derneğimizin bir arabaya ihtiyacı var. Çocuklarımızı aktivitelere götürmek, yemek taşımak, aynı zamanda şehri dışında olup aracı olmayan ve otobüsü kullanması yasak olan çocukların, hastaneye kontrole getirilmesi ve kontrolden sonra evlerine götürülmesi için kullanılacak bu araç. Kitabın gelirini bu ihtiyaçlarımız için kullanacağız. Tanesi 20 liradan satışa sunulan kitapların çocuklarımıza umut olabilmesi için herkesten destek bekliyoruz.

Diğer Haberler

Bakandan tanzim satış müjdesi

Bakandan tanzim satış müjdesi

İzmir’de yakın zamanda tanzim satış noktası kurulacağının müjdesini veren Hazine...

Yeni web sitesi yayına girdi

Yeni web sitesi yayına girdi

Üyelerinin ihtiyaçları ve güncel yenilikler doğrultusunda çalışmalarını sürdüren...

Aday Gürbüz halkla buluşuyor

Aday Gürbüz halkla buluşuyor

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, seçim çal...

Çiğli’de bomba paniği yaşandı

Çiğli’de bomba paniği yaşandı

İzmir’in Çiğli İlçesi’nde bulunan Atatürk Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan Ta...

İduğ: Beraber İmza atacağız

İduğ: Beraber İmza atacağız

2. Sanayi Sitesi Kooperatifi’nin düzenlediği Sevgililer Günü Özel Yemeği’ne Cumh...

Seçmen sayıları belli oldu

Seçmen sayıları belli oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, ilçe belediye başkanlıkları, belediye mecl...