Çamlaraltı Koleji MUN Konferansı’na ev sahipliği yaptı

Yabancı dil konusunda öğrencilerinin donanımlı olarak mezun olması konusuna önem veren Çamlaraltı Koleji, yabancı dil kullanımında üst seviyede bir etkinlik olan MUN Konferansı’na ev sahipliği yaptı

Çamlaraltı Koleji MUN Konferansı’na ev sahipliği yaptı
Yabancı dil konusunda öğrencilerinin donanımlı olarak mezun olması konusuna önem veren Çamlaraltı Koleji, yabancı dil kullanımında üst seviyede bir etkinlik olan MUN (Model United Nations) Konferansı’na ev sahipliği yaptı. Eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler simülasyonu olan MUN, dünya gençliğinin daha donanımlı yetişmesi; tartışan, soruşturan ve öğrenen nesiller yetiştirebilme vizyonu kapsamında çeşitli konferanslarla gençleri bir araya getiriyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin bir araya geldiği ve İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde gerçekleştirilen CAMUN (Çamlaraltı College MUN Conference) etkinliği, dört farklı komite oluşturularak ülke sorunlarının tartışılmasını sağladı.
ÖNEMLİ BİR DENEYİM
Çamlaraltı Koleji Lise İngilizce Zümre Başkanı Çağla Adak, MUN Konferansı’nda, öğrencilerin dört gün boyunca Birleşmiş Milletler toplantılarını içerik ve şekil olarak canlandırıp gerçek dünya meselelerini tartıştıklarını söyledi. Toplam 26 Çamlaraltı öğrencisinin hem delege olarak hem de organizasyonda görev aldıklarını belirten Çağla Adak, “Yapılan bu etkinlikte eğitim hayatlarında öğrendikleri yabancı dillerini de geliştirme fırsatı bulan Çamlaraltı Koleji öğrencileri, diğer öğrencilerle sosyalleşerek politik bilgilerini güncelliyor, Dünya ile ilgili farkındalıklarını da geliştirebiliyor. Sunumlarda akademik bir dil kullanıyorlar hatta giyimleri de resmi bir özellik taşıyor” diye konuştu.
Çamlaraltı Koleji öğrencilerinin hem konuya hem de İngilizceye olan hakimiyetleri ile başarılı bir performans sergilediklerini de kaydeden Çağla Adak, “Ortaokul öğrencilerimiz Bilge Ceylin- Outstanding Delegate, Ada Irmak, Ülkü Deniz ve Derin Deniz Honorable Mention, Lise öğrencisi Ateş Hasan Demirhan Honorable Mention derecelerini kazandı” diye konuştu.
CAMUN 2020’YE DESTEK
Şubat ayının ilk haftasında gerçekleştirilen CAMUN etkinliğinde üç gün boyunca katılımcıların konaklamalarında Çamlaraltı Koleji mezunlarından Gökçe Kesikçiler Buğday’ın Genel Müdürü olduğu Ontur Otel İzmir destek olurken, coffee breaklerde ise Çamlaraltı mezunlarından Özgür Deniz Yasemin’in Ege Bölgesi Saha Danışmanlığı’nı yaptığı Subway ile yine Çamlaraltı mezunlarından Tuğçe Tunçel’in sahipleri arasında yer aldığı Neşe Pastaneleri de sponsor olarak katkı sağladı. Çamlaraltı Koleji yemek hizmetlerini yürüten Seçsan da üç gün boyunca ikramlarıyla destek verdi.
Öğrencilik döneminde Çamlaraltı Koleji okul meclisi başkanlığı da yapan Subway Ege Bölgesi Saha Danışmanı Özgür Deniz Yasemin, “Ülkesine faydalı, üretken genç nesli yaptığı etkinliklerle destekleyen Çamlaraltı Koleji’nden mezun olmuş bir genç olarak, okuluma iş hayatında atıldığım bu dönemde böylesi bir organizasyonda destek vermekten büyük mutluluk duydum. Subway olarak, öğrencilerin kendini geliştirmesi adına yapılan her etkinlikte Çamlaraltı Koleji’nin yanında olacağız” şeklinde konuştu. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Yapacağımız çalışma bölgeye değer katacak

Yapacağımız çalışma bölgeye değer katacak

Bornova Belediyesi, İzmir’in sosyal ve eğlence yaşamının en yoğun olduğu Küçükpa...

11 Amerika ülkesi  İzmir’de buluştu

11 Amerika ülkesi İzmir’de buluştu

İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘İzmir’e Yeni Hedefler- Yeni Pazarlar’ toplan...

Şehitlerin adı Menemen Seyrek’te yaşayacak

Şehitlerin adı Menemen Seyrek’te yaşayacak

Menemen Belediyesi, şehitler Murat Şengün ve Fikri Şengül anısına yapımını tamam...

Yeni iş birliklerinin temeli  HORECA’da atıldı

Yeni iş birliklerinin temeli HORECA’da atıldı

İzmir ekonomisine ve ihracatına katkı sağlayan HORECA Fair Ege Uluslararası Otel...

Fırat Çakıroğlu Ege’de anıldı

Fırat Çakıroğlu Ege’de anıldı

Ege Üniversitesinde (EÜ) 2015 yılında menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybede...

Aliağa'da TOKİ sahiplerini buluyor

Aliağa'da TOKİ sahiplerini buluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aliağa’ya inşa edilecek olan 75...