Cerrahtan sosyal sorumluluk projesi

Sosyal sorumluluk projelerine önem veren İzmirli Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tufan Ergenç, ilk olarak Tire’de gerçekleştirdiği fidan ekiminin devamı olarak İzmir’in merkezi ilçelerinden Bornova’ya yaşam katmak için kolları sıvadı

Cerrahtan sosyal  sorumluluk projesi
ASİYE ARSLAN
Hastaları için ikinci Yeni Yaşam Korusu’nu 500 fidan dikerek oluşturduklarını belirten Ergenç,”Doğayı sevmek, hayvanı sevmek ve insanı sevmek eşdeğerdir. Lütfen çevremizde doğal olan herşeye duyarlı olup onları koruyalım” dedi.
Ergenç, 500 fidan dikimiyle birlikte 3 bin metrekarelik bir orman alanı yaratma hedefi olan “Yeni Yaşam” projesiyle insanlara ve doğaya hayat vermeyi amaçlıyor. Ergenç, “ Buradan bir ağaç ilgisi ve sevgisi oluşturmaya çalışıyorum. Bu fırsatı bize tanıdıkları için Ege Orman Vakfı’na teşekkür ederiz.Çevre bilincinin geliştirilmesi için doğaya bir katkı da bizden olsun diyoruz. Umarım herkese örnek oluruz ve daha çok insanı ağaç dikimi için bu fikre kanalize ederiz” şeklinde konuştu.
TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİ
Ergenç ve ekibi hastalarıyla birlikte Ege Orman Vakfı ve İzmir Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile fidan dikimini gerçekleştirdi. Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol, “Bornova’daki alanımızda fidan dikimleri tamamlandı. 2019’un Mayıs ayında her fidan çapalanacak. 2019 yazı geçtikten sonra kuruyanlar olursa onlar değiştirilecek, 2020-2021’de aynı işlemler yapılarak buraya yeni bir orman kazandırılacak. Tufan hocam ve ekibi, insanlara yeni bir yaşam sağlıyor” dedi. Fidan dikimi işleminin ardından Gencol, Dr. Ergenç’e doğaya yaptığı katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.

Diğer Haberler

Borç batağındalar

Borç batağındalar

İzmir’in Karabağlar İlçesi’nden belediye başkan aday adaylığı için resmi başvuru...

MEB 'LGS raporu' hazırladı

MEB 'LGS raporu' hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl ilki yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınavın...

Üçkuyular’a önemli yatırım

Üçkuyular’a önemli yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi toplu ulaşımda önemli bir aktarma noktası...

Vekil Sertel yolu sordu

Vekil Sertel yolu sordu

Dar ve virajlı olması nedeniyle bugüne kadar 90’dan fazla kişinin yaşamını yitir...

Demirsoy projelerini anlattı

Demirsoy projelerini anlattı

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Demirsoy, doğal afetlerle ilgili hazırla...

Başarının sırrı kadınlarda  

Başarının sırrı kadınlarda  

Gelişmiş ve demokratik toplumlarda en belirleyici özelliklerin başında gelen kad...