Çok iyi sporcular yetiştiriyoruz

Bu yıl 5.’si düzenlenen Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası öncesi konuşan Başkan Şenol, “Bu turnuvalarda çok iyi sporcularımız yetişiyor” dedi

Çok iyi sporcular yetiştiriyoruz
YUSUF ÇAĞIRTEKİN
Gaziemir Belediyesi, Türkiye Cimnastik Federasyonu ve Şavkar Cimnastik Spor Kulübü birlikteliğiyle 25-28 Ekim tarihlerinde yapılacak 5. Uluslararası Gaziemir Belediyesi ve Şavkar Ritmik Cimnastik Cumhuriyet Turnuvası öncesi bir basın toplantısı düzenlendi. Toplantıda Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Şenol, Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı ve aynı zamanda Şavkar Cimnastik Spor Kulübü Başkanlığını yapan İsmail Göktekin ve beraberinde turnuvaya katılacak olan sporcular yer aldı. Organizasyona büyük önem verdiklerini söyleyen Gaziemir Belediyesi Başkanı Halil İbrahim Şenol, “Belediye olarak eğitime, sağlığa, spora büyük yatırımlar yapıyoruz. Çünkü eğitimli, sağlıklı ve spor yapan gençlerin aydınlık beyinlere sahip olduğunu biliyorum. Bu turnuvalarda çok iyi sporcularımız yetişiyor” ifadelerini kullandı.
“ÇOK İYİ SPORCULAR YETİŞİYOR”
Düzenledikleri turnuvanın çok büyük bir öneme sahip olduğunu dile getiren Şenol, “Her yıl daha da gelişerek devam ediyor turnuvamız. Bu turnuvalarda çok iyi sporcularımız yetişiyor. Çocuklarımıza da biraz önce hedeflerini sordum. Bir kızımız 2020 diğeri ise 2024’te düzenlenecek şampiyonalarda başarılı olmayı hedeflediklerini ve onun için çalıştıklarını söyledi. Tabi bunları söylemeleri bile bizim için başlı başına guru kaynağıdır. Cimnastik çok zor bir spor dalıdır. Futbol gibi günde bir buçuk saat antrenman ile geçen bir şey değil. Bütün gün, saatler süren antrenmanları oluyor. Bazen çok üzülüyorum çünkü çocukların antrenmanlarda gözlerinden yaş geldiğini görüyordum fakat yine de devam ediyorlardı” diye konuştu.
 “KALİTEMİZ ÇOK YÜKSEK”
Bu yıl 5.’si düzenlenecek uluslararası turnuvanın heyecanı içerisinde olduklarını söyleyen Türkiye Cimnastik Federasyonu Asbaşkanı ve aynı zamanda Şavkar Spor Kulübü Başkanı İsmail Göktekin ise,“Her geçen yıl heyecanımız artıyor. Gaziemir Belediyesi başkanıyla, başkan yardımcısıyla, belediyenin tüm personelleriyle desteğini sürdürüyor ve bizlerde sevgiyle ve özveriyle turnuvamızı gerçekleştiriyoruz. Bunun için gerçekten çok teşekkür etmek istiyorum. Ben aynı zamanda Türkiye Cimnastik Federasyonu’nda da asbaşkanlık görevini yürütüyorum. İnanın turnuvamızın kalitesi dünya şampiyonaları kalitesindedir. Her gelen yabancı ülke bize teşekkür ediyor. Tabi bu da takım çalışması ile mümkün oluyor. Bizler de elimizden geldiğince destek veriyoruz. Gerçekten sayın başkanım ve çalışanlarına tekrar teşekkürlerimi iletmek istiyorum” değerlendirmelerinde bulundu.

Diğer Haberler

Türk gelinliğiyle  dünya evine girecekler

Türk gelinliğiyle dünya evine girecekler

“IF Wedding 2019 Alım Heyeti” organizasyonunda, Türk gelinlik ve abiye giyim üre...

Türkiye’de bir ilk

Türkiye’de bir ilk

İzmir, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ilk dört büyük tarım fuarı arasında olan...

EGEÇEM’de kod  ile oyun tasarlama

EGEÇEM’de kod ile oyun tasarlama

Ege Üniversitesi Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (EGEÇEM),   çocukla...

Yerel Siyaset Atölyesi başladı

Yerel Siyaset Atölyesi başladı

Birleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) yereldeki kadınların siyasete katılı...

Karşıyaka’da 6 bin kişiye ücretsiz kurs

Karşıyaka’da 6 bin kişiye ücretsiz kurs

Karşıyaka Belediyesi, bu sezon 12 ayrı merkezde toplam 131 hobi ve meslek edindi...

Cumhur İttifakı’nın yeni adayı Cenger

Cumhur İttifakı’nın yeni adayı Cenger

İzmir adaylarının 5 Ocak’ta Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip...