Diyanet personeline ilitam müjdesi

Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, “Kurum çalışanlarının yarısına tekabül eden 56 bin kurum çalışanlarımıza sendika farkı gözetmeksizin sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınmış oldu” dedi

Diyanet personeline ilitam müjdesi

AHMET TOPRAK

Diyanet-Sen’in uzun zamandır üzerinde durduğu ilahiyat önlisans mezunlarına sınavsız lisans tamamlama çalışmaları meyvesini verdi. Teklif TBMM Plan Bütçe Komisyonunda kabul edildi. Diyanet’te çalışan yaklaşık 56 bin personelin ilahiyat ön lisans mezunu olduğunu tahmin ettiklerini belirten Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, “Bu kazanımın elde edilmesi, yetkili sendika olan Diyanet-Sen’in uzun uğraşları neticesinde elde edilmiş bir kazanımdır. Kurum çalışanlarının neredeyse yarısına tekabül eden 56 bin civarındaki kurum çalışanlarımıza sendika farkı gözetmeksizin sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınmış oldu” ifadelerini kullandı.

“ÖNEMLİ BİR KAZANIM”

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Diyanet-Sen İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Nail Çelik, Diyanet-Sen olarak önlisans mezunu kurum çalışanlarının sınavsız lisans tamamlamalarının çok önemli olduğuna inandıklarını belirterek, “Bu kazanımın elde edilmesi, yetkili sendika olan Diyanet-Sen’in uzun uğraşları neticesinde elde edilmiş bir kazanımdır. Bunun için Genel Başkanımız ve Genel Merkez Yönetim Kurulu üyelerimiz akademisyenlerle görüşmeler yaptı. Bu görüşmeler neticesinde gerekli raporları hazırlattırıldı. Bu raporları YÖK’e, ilgili bakanlarımıza ve Sayın Cumhurbaşkanımıza sunduk. Görüşmelerimiz çok olumlu geçti. Sayın Cumhurbaşkanımız, bakanlarımız ve YÖK konuya olumlu baktılar. Bugün kurum çalışanlarının neredeyse yarısına tekabül eden 56 bin civarındaki kurum çalışanlarımıza sendika farkı gözetmeksizin sınavsız lisans tamamlama hakkı tanınmış oldu. Bu hakkın elde edilmesinde emeği geçen desteklerini bizden esirgemeyen ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Diğer Haberler

Mahkemeden ABD'li papaz Brunson hakkında flaş karar

Mahkemeden ABD'li papaz Brunson hakkında flaş karar

İzmir 3. Ağır Ceza Mahkemesi, ABD'li Papaz Brunson'un ev hapsinin devamına karar...

İlçede bir ilk: Aqua Yaşam

İlçede bir ilk: Aqua Yaşam

İlçenin güzelleşmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren Karabağlar Belediyesi...

Ege Üniversitesinde bayramlaşma

Ege Üniversitesinde bayramlaşma

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Kurban Bayramı öncesinde EÜ men...

Kursa yoğun ilgi

Kursa yoğun ilgi

Bergama Belediyesi tarafından üniversite sınavlarına girecek olan öğrencilere de...

70 yıldır bağış yapıyorlar

70 yıldır bağış yapıyorlar

Bugüne kadar sevgi dolu kalbi ile her ihtiyaç sahibin yanına koşan ve ayaklı tar...

Kurban Bayramı’nda beslenme önerileri

Kurban Bayramı’nda beslenme önerileri

Diyetisyen Derya Zünbülcan yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları uyardı. B...