Dört arkadaşın yolları obez ameliyatında kesişti

Birbirini çok seven ikisi kardeş dört arkadaş aynı kaderi paylaştı. Obezite rahatsızlığı nedeniyle tansiyon, karaciğer büyümesi rahatsızlıkları oluşan dört arkadaş, İzmir’de mide küçültme ameliyatıyla sağlıklarına kavuştu

Dört arkadaşın yolları obez ameliyatında kesişti

FADİME DUMLUPINAR

Danimarka’da yaşayan 4 arkadaşın yolu İzmir’de mide küçültme ameliyatıyla kesişti. Danimarka’da yaşayan Elif ve Nazlı kardeşler ile Filiz A. ve Zerrin K, birbirlerine sıkı sıkıya sevgi bağlarıyla bağlıydılar. Neredeyse her gün görüşen dörtlü, ortak sorunları olan aşırı kilolarından bir türlü kurtulamıyorlardı. Karaciğer büyümesi, tansiyon rahatsızlıkları başlayan genç kızlar, her buluştuklarında aşırı kilolarına çare bulmak için araştırma yapıyorlardı. Sosyal medyadan doktor araştıran gençler, İzmir’de görev yapan Obezite Cerrahisi Uzmanı Op.Dr. Tufan Ergenç ile bağlantıya geçtiler. Dr. Ergenç ile yaptıkları telefon ve mesaj trafiğinin ardından dört arkadaş, zayıflamak için tüp mide ameliyatı olmaya karar verdi.

Geçtiğimiz ay İzmir’e gelen dört arkadaş, Op.Dr. Tufan Ergenç ve ekibi tarafından aynı gün ameliyata alındı. Başarılı geçen operasyonların ardından dört arkadaş hızla kilo vermeye başladı. Ülkelerine dönen dört genç kız, “Türk doktorlarına güvenimiz sonsuz” dedi.

AYLARCA KONUŞTULAR

32 yaşındaki Filiz K, ameliyatı uzun zamandır istediğini dile getirerek, “Boyum 1.69, kilom 134. Ameliyat olmaktan korkuyordum. Tufan Bey’i sosyal medyada gördüm çok iyi yorumlar yazılmıştı. Arkadaşlarımız da tavsiye etti hepimiz bir araya geldik aylarca konuştuk ve karar verdik. Sağlık problemlerim başlıyordu, önüne geçmek istedim. Karaciğer büyümesi oldu, tansiyon başladı. Ameliyatı tercih ettim” şeklinde konuştu.

1,57 boyunda ve 112 kiloda olan Nazlı K. (31), “Bir senedir düşünüyorum bu ameliyatı. Arkadaşlarımla beraber yola çıkalım dedik. Türk doktorlarına güveniyoruz, tecrübeliler. O yüzden burayı tercih ettik” diye konuştu.

Daha güzel olmak için ameliyat olmaya karar verdiğini söyleyen Zerrin A. (31), “98 kilo 1.57 boyundayım. Arkadaşlarım ameliyat için beni teşvik etti. Daha güzel olmak istedim. İki çocuğum var, onlarla daha çok ilgilenmek istiyorum. Hep yorgunum iyi hissetmiyordum” ifadelerini kullandı. “Ağrımız bile olmadı” diyen Elif K. (23) ise 1.52 boyunda ve 113 kilo ile ameliyata girdi. Elif K., “Hepimiz aynı gün ameliyat olduk. Her şey yolunda gitti. 3. günümüzdeyiz sadece biraz sırtım ağrıyor. Çılgınlar gibi alışveriş yapmak istiyorum” diye konuştu.

Diğer Haberler

Türk ekonomisine güveni tam

Türk ekonomisine güveni tam

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Ge...

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra, ülkemizin kültür ve sanat ha...

Dönüşümün önü açıldı

Dönüşümün önü açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ege Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüş...

Yücel’den eleştiri

Yücel’den eleştiri

CHP İzmir İl Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal...

Uygulanabilirliği yok

Uygulanabilirliği yok

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basr...

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyak...