“Dünya var oldukça lanetle anılacaklar”

Sağlık - Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım 15 Temmuz Demokrasi Bayramı’na dair yaptığı açıklamada hain darbe girişiminde bulunanların tank ve silahlarına karşı kendi bedenini siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anarak, “Tarihe kalleş olarak geçenler de asla unutulmayacaktır, vatana ihanet edenler, milletin silahını millete çevirenler dünya var oldukça lanetle anılacaklar” dedi.

“Dünya var oldukça lanetle anılacaklar”
HALİL YAYLAK
15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Başkan Yıldırım “Hain darbe kalkışmasının ilk dakikalarından itibaren, başta diğer şube başkanlarımızla ortak hareket ederek, gerek sosyal medyada gerekse SMS yolu ile çağrıda bulunarak, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı meydanlara davet ettik. Yetmedi telefonlarla çağrıda bulunduk. Bu hainliklere sessiz kalmamız mümkün değildir, zaman adamlık zaman adanmışlık zamanıdır dedik, susmak yerine sonumuz kefen olsa bile meydanlarda yerimizi aldık. Bazıları ise çağrılarımıza kör, sağır ve dilsiz kalarak saklandılar. Hain girişimin üzerinden geçen dört günlük süreç sonrası gidişata göre şekil alarak, tepkilerini! Yazılı dile getirdiler. Bu millet ne darbe girişiminde bulunan hainleri, ne ortama göre şekil değiştirenleri affetmeyecek, bunlar dünya döndükçe kalleş olarak anılacaklar. 15 Temmuz’da hainlerle birlikte tüm dünya görmüş oldu ki, bu millet kimsenin oyununa gelmez, hangi dil, din, ırk ve mezhepten olursa olsun; bir ve beraber oldukça her türlü pis oyunu bozar. Canını vatanı için hiçe sayar. Hain darbe ve işgal girişiminde 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank,  246 zırhlı araç, 3 askeri gemi ve 4 bine yakın silah bu millete karşı kullanıldı. Milletin Meclisine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT binasına alçakça saldırıldı, bombalandı. Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRT ve onlarca kurum işgal edildi. Eğer millet meydanlarda toplanmayıp, tanklara, tüfeklere bedenini siper etmeseydi, daha nice kurumlarımız bombalanacak, hainlerin ülkemiz üzerinde kurduğu kanlı senaryo hayata geçecekti. Milletimiz Çanakkale’de olduğu gibi 15 Temmuzda da yine destan yazdı. Şehadet şerbetini içerek, vatanına el sürdürmeyen 248 kahraman şehidimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Onlar kalbimizde ilelebet yaşayacaklar. Gazi olan 2 bin 193 kardeşimize de tüm milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
DURUŞUMUZ HİÇ DEĞİŞMEDİ
Dün olduğu gibi bugün de meydanlarda olacaklarının altını çizen Yıldırım, “Biz nasıl ki dün ruhumuzla, bedenimizle vatan ve bayrak sevgisiyle meydanlardaki yerimizi aldıysak, bugün de aynı yerde duruyoruz. Misyonumuz, vizyonumuz, duruşumuz hiç değişmedi ve de değişmeyecek. Bu vatana ihanet içinde olan hainler farklı kılık ve isimlerle karşımıza çıkmaya devam edeceklerdir. Bizler de birliğimizden, beraberliğimizden ve kardeşliğimizden taviz vermeden 15 Temmuz gecesi verdiği mücadeleyi tekrar vereceğiz. Aziz şehitlerimizden devraldığımız ay yıldızlı al bayrağımız her daim göklerde dalgalanacak ve de hainler artık gün yüzü göremeyecektir” diye konuştu.

Diğer Haberler

Gül için hain açıklaması

Gül için hain açıklaması

E-muhtıra ile ilgili konuşurken Abdullah Gül’ün isminden bahseden AK Parti Genel...

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilen Tü...

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde bir polis memurunun ateş etmesi sonucu yaralandığı...

Bu bayrama buruk giriyoruz

Bu bayrama buruk giriyoruz

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletveki...

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram yoğunluğu yaşanırken, bıçakçılar da...

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper, 31 lisans ile 2...