“Dünya var oldukça lanetle anılacaklar”

Sağlık - Sen İzmir 1 Nolu Şube Başkanı Özgür Yıldırım 15 Temmuz Demokrasi Bayramı’na dair yaptığı açıklamada hain darbe girişiminde bulunanların tank ve silahlarına karşı kendi bedenini siper eden aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi anarak, “Tarihe kalleş olarak geçenler de asla unutulmayacaktır, vatana ihanet edenler, milletin silahını millete çevirenler dünya var oldukça lanetle anılacaklar” dedi.

“Dünya var oldukça lanetle anılacaklar”
HALİL YAYLAK
15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlatan Başkan Yıldırım “Hain darbe kalkışmasının ilk dakikalarından itibaren, başta diğer şube başkanlarımızla ortak hareket ederek, gerek sosyal medyada gerekse SMS yolu ile çağrıda bulunarak, tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarımızı meydanlara davet ettik. Yetmedi telefonlarla çağrıda bulunduk. Bu hainliklere sessiz kalmamız mümkün değildir, zaman adamlık zaman adanmışlık zamanıdır dedik, susmak yerine sonumuz kefen olsa bile meydanlarda yerimizi aldık. Bazıları ise çağrılarımıza kör, sağır ve dilsiz kalarak saklandılar. Hain girişimin üzerinden geçen dört günlük süreç sonrası gidişata göre şekil alarak, tepkilerini! Yazılı dile getirdiler. Bu millet ne darbe girişiminde bulunan hainleri, ne ortama göre şekil değiştirenleri affetmeyecek, bunlar dünya döndükçe kalleş olarak anılacaklar. 15 Temmuz’da hainlerle birlikte tüm dünya görmüş oldu ki, bu millet kimsenin oyununa gelmez, hangi dil, din, ırk ve mezhepten olursa olsun; bir ve beraber oldukça her türlü pis oyunu bozar. Canını vatanı için hiçe sayar. Hain darbe ve işgal girişiminde 8 binden fazla askeri personel, 35 uçak, 37 helikopter, 74 tank,  246 zırhlı araç, 3 askeri gemi ve 4 bine yakın silah bu millete karşı kullanıldı. Milletin Meclisine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü, MİT binasına alçakça saldırıldı, bombalandı. Genelkurmay, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, TRT ve onlarca kurum işgal edildi. Eğer millet meydanlarda toplanmayıp, tanklara, tüfeklere bedenini siper etmeseydi, daha nice kurumlarımız bombalanacak, hainlerin ülkemiz üzerinde kurduğu kanlı senaryo hayata geçecekti. Milletimiz Çanakkale’de olduğu gibi 15 Temmuzda da yine destan yazdı. Şehadet şerbetini içerek, vatanına el sürdürmeyen 248 kahraman şehidimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. Onlar kalbimizde ilelebet yaşayacaklar. Gazi olan 2 bin 193 kardeşimize de tüm milletimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.
DURUŞUMUZ HİÇ DEĞİŞMEDİ
Dün olduğu gibi bugün de meydanlarda olacaklarının altını çizen Yıldırım, “Biz nasıl ki dün ruhumuzla, bedenimizle vatan ve bayrak sevgisiyle meydanlardaki yerimizi aldıysak, bugün de aynı yerde duruyoruz. Misyonumuz, vizyonumuz, duruşumuz hiç değişmedi ve de değişmeyecek. Bu vatana ihanet içinde olan hainler farklı kılık ve isimlerle karşımıza çıkmaya devam edeceklerdir. Bizler de birliğimizden, beraberliğimizden ve kardeşliğimizden taviz vermeden 15 Temmuz gecesi verdiği mücadeleyi tekrar vereceğiz. Aziz şehitlerimizden devraldığımız ay yıldızlı al bayrağımız her daim göklerde dalgalanacak ve de hainler artık gün yüzü göremeyecektir” diye konuştu.

Diğer Haberler

Çığ gibi büyüyor

Çığ gibi büyüyor

İzmir’de Lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Y...

Geleceği 'kadınlar' yazacak

Geleceği 'kadınlar' yazacak

Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hayata geçirilen...

Kartlarınızdaki puanlar için son günler

Kartlarınızdaki puanlar için son günler

Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, tak...

Kamu personeli icraat bekliyor

Kamu personeli icraat bekliyor

3600 ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi ger...

Ağaçları kesilmekten kurtaran proje: Sıfır Atık

Ağaçları kesilmekten kurtaran proje: Sıfır Atık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre v...

Şans dağıtan  aday adayı

Şans dağıtan aday adayı

İzmir’in en çok büyük ikramiye kazandıran milli piyango satıcılarından biri olan...