Gençlere tam destek

Gençlik kollarının danışma meclislerine katılan AK Parti İzmir Milletvekili Çankırı, AK Parti’nin gençleri siyasetin pasif nesnesi olmaktan çıkartıp, aktif öznesi haline getiren bir millet hareketi olduğunu belirtti

Gençlere tam destek
ÖZKAN PEKÇALIŞKAN
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Gaziemir ve Karabağlar’da Gençlik Kolları’nın ilçe danışma meclislerine katıldı. Her iki ilçede de çok sıcak karşılanan Bölünmez Çankırı’ya gençler yaptıkları tezahürat ile teveccühlerini gösterdi. İlk olarak Gaziemir ilçesinde gençlerin ilçe danışma meclisine katılan Bölünmez Çankırı, salona girişinde çiçekler ile karşılandı. Gençler tarafından tamamen doldurulan salonda Gaziemir İlçe Teşkilatı da tam kadro gençlerin danışma meclisinde hazır bulundu. Gaziemir’de gençlere seslenen Bölünmez Çankırı, sizlere her daim güvendik; güvenmeye devam edeceğiz. Size ne kadar hizmet etsek, sizi ne kadar sahiplensek azdır diyerek başladığı konuşmasında şunları dille getirdi: “Biliyoruz ki, sizin azminiz bu ülkenin en büyük teminatıdır. Gençlik; yüreğin dolup taşmasıdır, aşktır, umuttur, heyecandır. Ama aynı zamanda akıldır, irfandır, muhakemedir. İşte siz gençlerin yapacağı şey umudu, sevdayı büyütmek; merhametle kollarınızı daha çok açmaktır. Tüm gayretimiz ve gayemiz sizlere daha güzel bir gelecek inşa ederek, gelecek nesillere kutlu bir emanet bırakma çabasıdır. Çok daha aydınlık sabahlara hep birlikte uyanacağız inşallah. Burada meydana getirdiğiniz iklimin İzmir’imiz için uyanışa ve şahlanışa vesile olacağına yürekten inanıyorum.”
SÜRECE İLERLEYECEĞİZ
Türkiye’nin yüzde 25,3’lük oran ile 15 ila 30 yaş arası genç nüfusuyla birçok Avrupa ülkesi arasında dikkatleri üzerine çeken bir konumda olduğuna dikkat çeken Bölünmez Çankırı, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Genç bir toplum olmamızla övünüyoruz ve övüncümüzün haklı bir temele yerleşebilmesi için gençlerimize hak ettikleri değeri gösteriyoruz. Eylül ayında 15 ila 30 yaş arası 8 bin genç üzerinde yapılan Türkiye’nin Gençleri Araştırmasına göre, ‘hükümetin gençlere yönelik politikalarını’ başarılı bulma oranı yüzde 39,6’dır. Bu oranı arttırmak hepimizin temel görevidir. Çünkü yakın gelecekte gençlerin iktidarı ile çok farklı bir sürece ilerleyeceğiz. Sizler de siyasetçi, sanatçı, iş adamı veya yönetici olarak ülkemizin gelecek inşasında başrolde olacaksınız.” AK Parti Gaziemir Gençlik Kolları İlçe Danışma Meclisi’nin ardından Karabağlar’a geçen Bölünmez Çankırı’yı burada da gençler adeta bağrına bastı. Karabağlar İlçe Teşkilatı’nı tam kadro hazır bulunduğu Gençlik Kolları İlçe Danışma Meclisi’nde coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Bölünmez Çankırı, gençlerin isteklerini geri çevirmeyerek, onlarla tek tek ilgilenip fotoğraf çektirdi.
İCRAATLA YÜRÜYORUZ
Karabağlar’da da gençlere yönelik mesajlarını sürdüren Bölünmez Çankırı, AK Parti’nin gençleri siyasetin pasif nesnesi olmaktan çıkartıp, aktif öznesi haline getiren bir millet hareketi olduğunun altını çizdi. Gençlere hitabında Bölünmez Çankırı, şunları kaydetti: “İktidara geldiğimizde seçilme yaşı biliyorsunuz ki 30’du. Biz önce 25’e, daha sonra Cumhurbaşkanlığı Hükümet sistemiyle beraber 18’e indirdik. Neden? Çünkü biz, AK Parti olarak gençliğe siyaset alanını açmayı, lafla değil icraatla gösteriyoruz. Biz dedik ki, ‘Siz bir insana seçme hakkı verirseniz, seçilme hakkı da vermeniz gerekiyor. Çünkü zor olan seçilmek değil, seçmektir. Biz şunu amaç edindik, gençliği olmayan bir siyasi hareketin geleceği de olmayacağına inandık. Bu şiarla gençlerimize siyaset kapılarını sonuna kadar açtık. AK Parti gençliği, içinde bulunduğu siyasi hareketin adeta nefesi, heyecanı ve coşkusunun ete kemiğe bürünmüş bir timsalidir. Kuruluşumuzdan bu yana bu siyasi hareketin zaferden zafere koşmasında gençliğin rolü ve üstlendiği misyon gün geçtikçe daha çok artmaktadır. Bu gaye ve vizyon ışığında AK Parti gençliği değişimin, gelişimin ve aydınlık geleceğin inşasında kilit rol üstlenmiştir. Nezaket ve nezahet timsali Gençliğimizin tahayyülündeki medeniyet tasavvuru gün geçtikçe AK Parti’mizle gerçeğe dönüşerek, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın, partimizin kuruluşunda zikrettiği ‘Bundan sonra hiçbir şey eskisi gibi olmayacak’ sözünden hareketle, AK gençlik, sürekli bir değişim ve dönüşüm için gece-gündüz çalışmayı kendine gaye edinmiştir.”
BİRLEŞTİRİCİ OLACAĞIZ
Konuşmasının son bölümünde 31 Mart 2019 tarihinde gerçekleşecek olan yerel seçimlere değinen Bölünmez Çankırı, sözlerini şöyle sonlandırdı: “AK Parti’mizin adeta ülkemizin her köşesinde rol model haline gelmiş olan yerel yönetim anlayışının güzel İzmir’imize hâkim kılmanın zamanı gelmiştir. AK Parti’nin yerel yönetim anlayışıyla, vatandaşa hizmet felsefesiyle yoğurulmuş belediyecilik anlayışını hâkim kılmak için 31 Mart 2019 tarihini bir milat olarak görüyoruz. Bizler dur durak bilmeden, yılmadan, usanmadan, bıkmadan çalışacağız. AK Parti belediyeciliği İzmir’imizde projeleriyle, vizyonist bakış açısıyla, yenilikçi anlayışıyla çığır açacaktır. Belediye başkanlığı seçimini zaferle taçlandırmak için tüm kademelerimizle özellikle bitmek tükenmek bilmeyen enerjisi olan gençlik kollarımızla hane hane, mahalle mahalle, köy köy gezip anlayışımızı vatandaşlarımıza aktaracağız. Gönül köprüleri kuracağız, ayrıştırıcı değil birleştirici olacağız.”
Danışma meclislerinin sonunda Gaziemir ve Karabağlar’da mahalle başkanlıklarına atanan gençler mazbatalarını Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı’nın elinden aldı.

Diğer Haberler

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak kurtuluş at...

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, Engelsiz Ege Birimi ve Bornova İlçe Milli...

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Enstitüsü ev sahipliğinde AnadoluAşıklar Derneği t...

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

İzmir’in Bergama İlçesi’nde Müzeler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Hük...

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli Belediyesi, “İlk Kurşundan İlk Adıma 100. Yıl” etkinlikleri kapsamında iki...

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin başlangıcının 100. yılında Uluslararası Rotary 2440. Bölge Fed...