“Heykelimi dikecekler”

İYİ Parti Konak Belediye Başkan Aday Adayı Şenol Alpat, Konak’ta belediye başkanı seçildiği takdirde vatandaşlar tarafından 1 yıl içerisinde yapacağı çalışmalardan ötürü heykelinin dikileceğini söyledi

“Heykelimi dikecekler”
NURETTİN BAKİ - ÖZEL HABER
Doğru Yol Partisi’nde 1990 yılında siyasete başlayan İYİ Parti’nin Konak İlçe kurucu Başkanı Şenol Alpat, İYİ Parti’nin Konak Belediye Başkan adayı olmak için partisinin onayını bekliyor. Son bir yıldır İYİ Parti’de görev aldığını belirten Alpat, “İYİ Parti’nin Konak kurucu ilçe başkanıyım. Öncelikle belirtmem gerekir ki Türkiye siyaset tarihide İYİ Parti imkânsız olanı başardı ve kuruluşundan sonra 6 ay gibi kısa bir sürede Türkiye genel seçimlerinde 43 vekilli meclise taşımayı başardı. Bu bir dünya rekorudur. 6 ayda 6-7 farklı partinin birleşmesiyle bir parti kurmayı başardık. Bu da halkın istediği ve beklediği bir gelişmeydi. Çünkü İYİ Parti bir ihtiyaçtan doğdu” ifadelerini kullandı.
“İZMİR İYİ PARTİ’NİN YÜZ AKIDIR”
İzmir’in İYİ Parti Genel Başkanı’nın yüz akı olduğunu söyleyen Alpat, “Önümüzde yerel seçimler var. Çok eminim ki İzmir bize teveccüh gösterecektir. Çünkü İzmir, genel başkanımızın yüz akıdır. İzmirliler partimizi, genel başkanımızı çok severler. Biz de üstümüze düşen görevi yerine getireceğiz. Bu noktada ben de Konak Belediyesi Başkan Aday Adayıyım. Eğer uygun görülür aday gösterilip, belediye başkanı seçilirsem bir yıl içerisinde heykelimi dikerler.  Çünkü mevcut yönetim 20 yıldır Konak’ı idare etmeye çalışıyor. Ama maalesef tabiri yerindeyse çivi çakmadı. Çok az bir hizmetle 20 yılı doldurdu. Belediyelerin var olma sebepleri insanlar rahat etsinler, güvenilir yaşasınlar diyedir. Şimdiki yönetim belediyecilik hizmeti yapmıyor. Belediyeler halkın verdiği vergilerle ayakta duruyor. Halktan para alıyorsanız halka doğru hizmet edeceksiniz. Nasip olursa belediye başkanlığı hizmeti bize verilirse belediyeciliğin nasıl yapıldığını herkese gösteririz” ifadelerini kullandı.
Projelerinden de bahseden Alpat, özel durumu olan vatandaşların hayat şartlarını kolaylaştırmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi. Alpat, “Bunun için başta kaldırımlarımız olmak üzere birçok alanda yenilikler yapacağız. Ne gerekiyorsa yapacağız. Bu vatandaşlarımızın yollarını işgal etmeyeceğiz, onlara yollarını sonuna kadar açacağız. Çocuklarımız için hafta sonlarını çok cazip hale getirip, eğlenmeleri için her imkânımızı seferber edeceğiz” dedi.
“ASFALT BELEDİYECİLİĞİNE SON”
Sorunların çözümünde muhtarların yardımını alıp beraber çalışacaklarını dile getiren Alpat, “Bizim olmazsa olmazımız muhtarlar olacak. Mahalle aralarında meydana gelecek sorunların çözümü için muhtarlarımızla beraber hareket edeceğiz. Herhangi bir yerde yapılacak bir değişikliği vatandaşa sormak için referandum yapacağım. Vatandaşa sormadan çivi çakmayacağız. Halk istiyorsa olur, istemezse olmayacak, belediye kendi kafasına göre kazı çalışmaları yapamayacak” şeklinde konuştu.
Son olarak asfalt belediyeciliğine son vereceklerini de sözlerine ekleyen Alpat, “Makamda oturmayı hiç sevmiyorum beni her gün başka bir yerde halkın içinde göreceksiniz. Biz Mustafa Kemal’in izinden giden bir hareketiz. Vatandaşlar bir kan değişikliği istiyor. Ben de her zaman galip olacağım diye yola çıkarım. İnşallah bu yolun sonu zafer olacaktır” değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler

Soyer: Sizlerle gurur duyuyorum

Soyer: Sizlerle gurur duyuyorum

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “İBB itfaiyesi, Türkiye’de hiçbir...

Aliağalı muhtarlar iftarda buluştu

Aliağalı muhtarlar iftarda buluştu

Aliağa’da görev yapan muhtarlar iftar yemeğinde bir araya geldi

Pati dostları Çiğli’de festivalde buluşacak

Pati dostları Çiğli’de festivalde buluşacak

Çiğli Belediyesi bu hafta sonu hayvanseverler ile patili dostları bir araya geti...

Batur’dan Honaz’a destek ziyareti

Batur’dan Honaz’a destek ziyareti

Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, 2 Haziran’da seçimlerin yenileneceği Denizli...

Genç beyinler firmalarla buluşacak

Genç beyinler firmalarla buluşacak

Türkiye Bilişim Derneği koordinatörlüğünde düzenlenecek 8. Genç Beyinler Yeni Fi...

Seferihasar’da ‘Ayın Personeli’ uygulaması

Seferihasar’da ‘Ayın Personeli’ uygulaması

Seferihisar Belediyesi, görev yapan personelin moral ve motivasyonunu artırmak i...