İyi Parti’de Güleç, başkanlığa aday

İyi Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek İl Kongresi öncesinde, ‘Topuklu Efenin Topuklu Efesi’ sloganıyla il başkanlığına aday olduğunu açıkladı

İyi Parti’de Güleç, başkanlığa aday
SULTAN GÜMÜŞ
İyi Parti İzmir İl Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Candaş Güleç, 22 Mart 2020 tarihinde gerçekleşecek İl Kongresi’nde il başkanlığına aday olduğunu açıkladı. Ontur Otel’de gerçekleşen toplantıda konuşan Güleç, ‘Topuklu Efenin Topuklu Efesi’ sloganıyla yola çıktığını belirterek, başkan seçilmesi halinde İzmir’de görevini layıkıyla yerine getirmeye çalışacağını söyledi.
“ÜMİTLERİ CANLI TUTMAK İÇİN…”
Konuşmasına John Gardner’ın, ‘Bir liderin başlıca fonksiyonu ümitleri canlı tutmaktır’ sözünü hatırlatarak başlayan Güleç, “Siyasi parti teşkilatları içinde en üst noktadan silsile olarak tüm kademelerde de bu durum gerçekleşmelidir. Ümitleri canlı tutmak için; iyi dinleyen bir lider olmalısınız. Yönetici demiyorum, lider diyorum. Liderler bulundukları yapıyı arkasından sürükleyecek vizyona, bilgi ve donanıma adanmışlık ve motivasyon gücüne sahip olmalıdır. Teşkilatları ayakta tutan inanmışlık ve adanmışlık ruhudur. Ben İl Başkanlığı adaylığı için çıktığım bu yolda, 22 Mart'taki kongrede seçilirsem teşkilatları bu ruhu taşıyan bir lider olarak arkadaşlarımızla birlikte yürüyeceğiz. Meral Hanımın, Genel Başkanımızın açmış olduğu bu yolda onu İzmir’de hakkı ile temsil edeceğim” dedi.“MAKAM, MEVKİ PEŞİNDE DEĞİLİM”
Makam, mevki peşinde olmadığının altını çizen Güleç, “Ancak ülkemizin ve vatandaşlarımızın huzuru ve refahı, gelecek nesillerimizin mutlu bir gelecekte yaşamaları için makam ve mevki beni çağırır ise, bir adım dahi geri durmam. Medeniyet yolunun taşlarını cesurlar hareketi olarak döşediğimiz ve liderimiz Sayın Meral Akşener’in bir kadın ve gençlik hareketi olarak bizlerle başlattığı ve kurmuş oldukları İyi Partimizde kendilerinin, azim, cesaret, kararlılık ile açtığı ve yürüdüğü yolda, kendilerinin mihmandarlığını yaptığı İyi güneşinin partimizin 8 köşeli yıldızının yaydığı; merhameti, şefkati, doğruluğu, sır tutmayı, cömertliği, sabretmeyi ve Rabbine şükretmeyi çıktığım bu kutlu yolda her zaman bilip uygulamak için söz veriyorum. Parti silsilesi içinde herkesin herkese saygı duymak zorunluluğu vardır. Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi. ‘Saygı düzenin anahtarıdır’. Siyaset zorlu ve meşakkatli bir yoldur, bu yolda gücümüz düşmesin diye liderlik ettiğimiz yapıyı sevgi ve samimiyetle sarıp sarmalayacağız. Zorluklardan yılmayacağız. Gücümüz düştüğünde birbirimize güç olacağız. Başaracağız! Başaracağız! Başaracağız!” şeklinde konuştu.
“BEKLENEN VE ÖZLENEN BİR LİDER”
Teşkilatlarının her ferdi ile özellikle parti üyelerinin aidiyet duygularını güçlendirmek için her zaman iç içe olacaklarını dile getiren Güleç, “Çünkü İyi Partimizi temsil eden bizler, inandığımız bu kutlu yolu, ancak onlarla iç içe olduğumuzda anlatabiliriz. Bizim İyi Parti olarak farkımızı liderimiz Sayın Meral Akşener hanımefendi Türkiye geneli olarak gerçekleştirmeye başladığı gezilerde, seçim olmamasına rağmen vatandaşın, esnafın, kadının, gencin, yaşlının sesini sokakta, vatandaşımızın arasında onları dinleyerek, onlara dokunarak, ulaşılmaz olan değil, bu davada onlar için yürüdüğünü hissettiriyor olması, Türk siyasi arenasındaki olması gereken ve yıllardır beklenen ve özlenen bir lider profilinde olduğunu gösteriyor” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Yapacağımız çalışma bölgeye değer katacak

Yapacağımız çalışma bölgeye değer katacak

Bornova Belediyesi, İzmir’in sosyal ve eğlence yaşamının en yoğun olduğu Küçükpa...

11 Amerika ülkesi  İzmir’de buluştu

11 Amerika ülkesi İzmir’de buluştu

İzmir Ticaret Odası’nda düzenlenen ‘İzmir’e Yeni Hedefler- Yeni Pazarlar’ toplan...

Şehitlerin adı Menemen Seyrek’te yaşayacak

Şehitlerin adı Menemen Seyrek’te yaşayacak

Menemen Belediyesi, şehitler Murat Şengün ve Fikri Şengül anısına yapımını tamam...

Yeni iş birliklerinin temeli  HORECA’da atıldı

Yeni iş birliklerinin temeli HORECA’da atıldı

İzmir ekonomisine ve ihracatına katkı sağlayan HORECA Fair Ege Uluslararası Otel...

Fırat Çakıroğlu Ege’de anıldı

Fırat Çakıroğlu Ege’de anıldı

Ege Üniversitesinde (EÜ) 2015 yılında menfur bir saldırı sonucu hayatını kaybede...

Aliağa'da TOKİ sahiplerini buluyor

Aliağa'da TOKİ sahiplerini buluyor

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Aliağa’ya inşa edilecek olan 75...