İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı

İzmir Müzisyenler Derneği kurulduğu günden bu yana müziğe aşık birçok insana umut olmaya devam ediyor. Dernek sadece müzik yaparak değil desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor

İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı
SULTAN GÜMÜŞ
“Sadece eleştirmek için değil değiştirmek için varız” diyerek yıllardır yollarına devam eden İzmir Müzisyenler Derneği (İMD) çok dilli korosu ile her perşembe aktivitelerine devam ediyor. Dernek olarak yeri geldi bazı olaylara tepki göstermek ve kınamak amaçlı sokaklarda çaldılar, yeri geldi Batman gibi daha birçok şehre ‘Oyuncak Köprüsü’ projesi ile oyuncak götürerek köy çocuklarının umudu oldular ve yeri geldi ‘Kapılar Dayanışma Evi’ni kurarak ‘Yeryüzü Sofrası’, ‘Kardeşlik Köprüsü’ gibi daha birçok proje ile ötekileştirilen mülteci vatandaşların ilk kapısı oldular. Ancak İzmir Müzisyenler Derneğinin tüm bu destekçilerine şimdi anlamlı bir çağrısı var. Ücretsiz ve gönüllü kaynaklarla sosyal faaliyetlerini devam ettiren dernek, müzik eğitimlerinin sürdürülebilir olması adına enstrüman bağışına ihtiyaç duyduklarını aktardı. “Enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin” açıklamasında bulunan dernek, hayatı müzikle güzelleştirmek isteyenlere seslendi.

“MÜZİK AŞKINA YAR OLSUN”

Dernek gönüllüleri adına bir açıklama yapan İMD Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çaparoğlu, şöyle konuştu: “Önümüzdeki dönem çocuklarla yürüttüğümüz çalışmalar için keman, gitar, bağlama, mandolin ve ritim aletleri ihtiyacımız olacak. Derneğimizde yoksul çocuklara, mültecilere, sanat eğitimi için imkanı olmayan genç-kadın-öğrenci-engelliler başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerine yönelik enstrüman ve müzik eğitimleri ücretsiz ve gönüllü olarak verilmektedir. Ayrıca yoksul mahallelerdeki okullara müzik odaları kuruyoruz. İzmir Müzisyenler Derneği'nin herhangi bir sponsoru, bağlı olduğu kurum vs yok. Yaptığımız tüm çalışmalarda ihtiyaçlarımızı gönüllülerimizin kendi imkanlarıyla karşılıyoruz. Ekonomik anlamda kaynakları kendi imkanlarımızla yaratıyoruz. Bu nedenle enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin. Hayatı müzikle güzelleştirme çabamıza ortak olun. Evlerinizde, komşularınızda, akrabalarınızda kullanılmayan enstrümanları derneğimize getirirseniz seviniriz. Bir çocuğun müzik aşkına yâr olsun. Yüreğine dokunsun.”

Diğer Haberler

Bremen Yatırım Ajansı geliyor

Bremen Yatırım Ajansı geliyor

Torbalı Ticaret Odası (TTO), finansal krizden sonra ihracatın geliştirmesi konus...

Kemeraltı lezzet koktu Menüde İzmir var

Kemeraltı lezzet koktu Menüde İzmir var

Tarih boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış İzmir’in zengin mutfağı Konak’...

“Domino nakil”  ile şifa buldu

“Domino nakil”  ile şifa buldu

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde karaciğer rahatsızlığı bulunan...

Balonlar farkındalık  İÇİN UÇURULDU

Balonlar farkındalık İÇİN UÇURULDU

İzmir’de, Meme Sağlığı Moral ve Farkındalık Günü etkinliğinde meme kanserinde er...

Hayatı renklendiren proje

Hayatı renklendiren proje

Marshall Boya tarafından düzenlenen “Renklendir Hayatı” projesi ile Aydın’ın Kuş...

Seçim hazırlıkları masaya yatırılacak

Seçim hazırlıkları masaya yatırılacak

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek Genişletilmiş İl Danışma Ku...