İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı

İzmir Müzisyenler Derneği kurulduğu günden bu yana müziğe aşık birçok insana umut olmaya devam ediyor. Dernek sadece müzik yaparak değil desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor

İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı
SULTAN GÜMÜŞ
“Sadece eleştirmek için değil değiştirmek için varız” diyerek yıllardır yollarına devam eden İzmir Müzisyenler Derneği (İMD) çok dilli korosu ile her perşembe aktivitelerine devam ediyor. Dernek olarak yeri geldi bazı olaylara tepki göstermek ve kınamak amaçlı sokaklarda çaldılar, yeri geldi Batman gibi daha birçok şehre ‘Oyuncak Köprüsü’ projesi ile oyuncak götürerek köy çocuklarının umudu oldular ve yeri geldi ‘Kapılar Dayanışma Evi’ni kurarak ‘Yeryüzü Sofrası’, ‘Kardeşlik Köprüsü’ gibi daha birçok proje ile ötekileştirilen mülteci vatandaşların ilk kapısı oldular. Ancak İzmir Müzisyenler Derneğinin tüm bu destekçilerine şimdi anlamlı bir çağrısı var. Ücretsiz ve gönüllü kaynaklarla sosyal faaliyetlerini devam ettiren dernek, müzik eğitimlerinin sürdürülebilir olması adına enstrüman bağışına ihtiyaç duyduklarını aktardı. “Enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin” açıklamasında bulunan dernek, hayatı müzikle güzelleştirmek isteyenlere seslendi.

“MÜZİK AŞKINA YAR OLSUN”

Dernek gönüllüleri adına bir açıklama yapan İMD Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çaparoğlu, şöyle konuştu: “Önümüzdeki dönem çocuklarla yürüttüğümüz çalışmalar için keman, gitar, bağlama, mandolin ve ritim aletleri ihtiyacımız olacak. Derneğimizde yoksul çocuklara, mültecilere, sanat eğitimi için imkanı olmayan genç-kadın-öğrenci-engelliler başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerine yönelik enstrüman ve müzik eğitimleri ücretsiz ve gönüllü olarak verilmektedir. Ayrıca yoksul mahallelerdeki okullara müzik odaları kuruyoruz. İzmir Müzisyenler Derneği'nin herhangi bir sponsoru, bağlı olduğu kurum vs yok. Yaptığımız tüm çalışmalarda ihtiyaçlarımızı gönüllülerimizin kendi imkanlarıyla karşılıyoruz. Ekonomik anlamda kaynakları kendi imkanlarımızla yaratıyoruz. Bu nedenle enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin. Hayatı müzikle güzelleştirme çabamıza ortak olun. Evlerinizde, komşularınızda, akrabalarınızda kullanılmayan enstrümanları derneğimize getirirseniz seviniriz. Bir çocuğun müzik aşkına yâr olsun. Yüreğine dokunsun.”

Diğer Haberler

‘Menderes Kart’ ile yüzler gülecek

‘Menderes Kart’ ile yüzler gülecek

CHP’nin Menderes Belediye Başkan Adayı Kayalar, ihtiyaç sahiplerine yapacakları...

Zeybekci’den suda  indirim müjdesi

Zeybekci’den suda indirim müjdesi

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Zeybekci, suda indirim müjd...

“En az oy aldığım mahalleye gideceğim”

“En az oy aldığım mahalleye gideceğim”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Tunç Soyer, İzmir Ticaret Borsası'nın mec...

İlçede şehitler unutulmadı

İlçede şehitler unutulmadı

Bayraklı Belediyesi 18 Mart Çanakkale zaferini unutulmaz bir etkinlikle kutladı

Torbalı konutta tercih ediliyor

Torbalı konutta tercih ediliyor

Türkiye İstatistik Kurumu Başkanlığı şubat ayı ülke geneli konut satışları açıkl...

İzmir'de minibüs otomobile çarptı

İzmir'de minibüs otomobile çarptı

İzmir’in Bornova ilçesinde bir minibüs ile otomobil çarpıştı. Kazada 1 kişi haya...