İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı

İzmir Müzisyenler Derneği kurulduğu günden bu yana müziğe aşık birçok insana umut olmaya devam ediyor. Dernek sadece müzik yaparak değil desteklediği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettiriyor

İzmir Müzisyenler Derneği’nden çağrı
SULTAN GÜMÜŞ
“Sadece eleştirmek için değil değiştirmek için varız” diyerek yıllardır yollarına devam eden İzmir Müzisyenler Derneği (İMD) çok dilli korosu ile her perşembe aktivitelerine devam ediyor. Dernek olarak yeri geldi bazı olaylara tepki göstermek ve kınamak amaçlı sokaklarda çaldılar, yeri geldi Batman gibi daha birçok şehre ‘Oyuncak Köprüsü’ projesi ile oyuncak götürerek köy çocuklarının umudu oldular ve yeri geldi ‘Kapılar Dayanışma Evi’ni kurarak ‘Yeryüzü Sofrası’, ‘Kardeşlik Köprüsü’ gibi daha birçok proje ile ötekileştirilen mülteci vatandaşların ilk kapısı oldular. Ancak İzmir Müzisyenler Derneğinin tüm bu destekçilerine şimdi anlamlı bir çağrısı var. Ücretsiz ve gönüllü kaynaklarla sosyal faaliyetlerini devam ettiren dernek, müzik eğitimlerinin sürdürülebilir olması adına enstrüman bağışına ihtiyaç duyduklarını aktardı. “Enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin” açıklamasında bulunan dernek, hayatı müzikle güzelleştirmek isteyenlere seslendi.

“MÜZİK AŞKINA YAR OLSUN”

Dernek gönüllüleri adına bir açıklama yapan İMD Yönetim Kurulu Başkanı Oktay Çaparoğlu, şöyle konuştu: “Önümüzdeki dönem çocuklarla yürüttüğümüz çalışmalar için keman, gitar, bağlama, mandolin ve ritim aletleri ihtiyacımız olacak. Derneğimizde yoksul çocuklara, mültecilere, sanat eğitimi için imkanı olmayan genç-kadın-öğrenci-engelliler başta olmak üzere toplumun çeşitli kesimlerine yönelik enstrüman ve müzik eğitimleri ücretsiz ve gönüllü olarak verilmektedir. Ayrıca yoksul mahallelerdeki okullara müzik odaları kuruyoruz. İzmir Müzisyenler Derneği'nin herhangi bir sponsoru, bağlı olduğu kurum vs yok. Yaptığımız tüm çalışmalarda ihtiyaçlarımızı gönüllülerimizin kendi imkanlarıyla karşılıyoruz. Ekonomik anlamda kaynakları kendi imkanlarımızla yaratıyoruz. Bu nedenle enstrüman katkısına ve dayanışmaya ihtiyacımız var. Gelin bu çağrıya kulak verin. Hayatı müzikle güzelleştirme çabamıza ortak olun. Evlerinizde, komşularınızda, akrabalarınızda kullanılmayan enstrümanları derneğimize getirirseniz seviniriz. Bir çocuğun müzik aşkına yâr olsun. Yüreğine dokunsun.”

Diğer Haberler

Gül için hain açıklaması

Gül için hain açıklaması

E-muhtıra ile ilgili konuşurken Abdullah Gül’ün isminden bahseden AK Parti Genel...

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilen Tü...

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde bir polis memurunun ateş etmesi sonucu yaralandığı...

Bu bayrama buruk giriyoruz

Bu bayrama buruk giriyoruz

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletveki...

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram yoğunluğu yaşanırken, bıçakçılar da...

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper, 31 lisans ile 2...