İzmir'e Havaray Müjdesi

İzmir’de ilk 2016 yılında Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde Gaziemir ESBAŞ Banliyö istasyonu ile Gaziemir Yeni Fuar Alanı (Fuar İzmir) arasında yapılması planlanan Monoray, yeni başkan Tunç Soyer ile tekrar gündeme geldi.

İzmir'e Havaray Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir’de ulaşımı rahatlatmak amacıyla havaray projesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Havaray’ın bir çok konuda avantajları olduğunu ifade eden Başkan Soyer, ESBAŞ ile Fuar İzmir arasında ilk Havaray projesini hayata geçireceklerini belirtti.

MANZARALI SEYAHAT
İzmir’de ulaşımı rahatlatmak için harekete geçtiklerini belirten Soyer, önceki başkan Aziz Kocaoğlu döneminde gündeme gelen, Havaray için çalışmalara başladıklarını anlattı. Havaray’ın hem yapım aşamasında hem de ulaşımda birçok avantajı olduğunu ifade eden Başkan Soyer, Yapım maliyeti düşük ve manzaralı seyahat sunuyor. İlk hattı ESBAŞ ile Fuar İzmir arasında yapacağız. 2.3 kilometrelik hattın çalışmalarına hemen başlayacağız” dedi.

BASMANE ÇUKURU
Tunç Soyer , İzmir’de uzun süre hukuki davalara konu olan Basmane Çukuru hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Basmane çukuru davası uzun süre gündemi meşgul etmişti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tunç Soyer İzmir’e 3 yeni meydan ve 1 yeni gölet kazandıracaklarını söyleyerek İzmir Basmane Çukuru hakkında da açıklama yaparak “Kesin bir karara varılana kadar suni gölet şeklinde kullanması gerektiğini düşünüyoruz.

Etrafına banklar, fıskiyeler koyup ağaçlar dikip vatandaşın nefes alabileceği bir alan yaratacağız. Alanda hayata geçecek proje kesinleşene kadar bu şekilde kullanılmasını talep edeceğiz. Ayrıca çukurun yanı başındaki caddeyi de yeraltına alıp bölgeyi fuarla birleştirmek istiyoruz. Paydaşları bu konuda da ikna etmeye çalışacağız. Karşıyaka Çarşı ile iskeleyi de birleştireceğiz.

ÜÇ MEYDAN PROJESİ
Alsancak ve Basmane garlarında da aynısı yapılacak. Trafik yeraltına alındığında kendiliğinden geniş meydanlar ortaya çıkıyor. Özellikle Alsancak’ta Hocazede Camisi’nden itibaren yolun yeraltına alınacak olmasıyla tramvay geçişi ve trafik büyük oranda rahatlayacak. Bu üç meydan projesi hemen yapılacak” dedi. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Bornova İZBAŞ’ta sözleşme sevinci

Bornova İZBAŞ’ta sözleşme sevinci

Bornova Belediyesine ait İZBAŞ şirketi ile Belediye İş Sendikası İzmir 6 No’lu Ş...

Kemalpaşalı çiftçilere eğitim

Kemalpaşalı çiftçilere eğitim

DenizBank’ın milli mesele olarak ele aldığı tarım sektöründe, sağladığı finansal...

Karabağlar Uzundere'de moloz isyanı!

Karabağlar Uzundere'de moloz isyanı!

Karabağlar Uzundere Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, sahipsiz moloz ve hafriya...

Şehit babalarına Can’dan destek

Şehit babalarına Can’dan destek

Babalar günü için Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret ede...

İzmir’de liselilerden istismar eylemi

İzmir’de liselilerden istismar eylemi

 ‘Ölen Dünya Topluluğu’ ismiyle bir araya gelen ve ellerinde ‘Çocuk bedeninden e...

Öykü yarışmasında ödül töreni yapıldı

Öykü yarışmasında ödül töreni yapıldı

İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) ve İzmir İl Milli Eğitim iş birliğinde düzenlen...