İzmir'e Havaray Müjdesi

İzmir’de ilk 2016 yılında Başkan Aziz Kocaoğlu döneminde Gaziemir ESBAŞ Banliyö istasyonu ile Gaziemir Yeni Fuar Alanı (Fuar İzmir) arasında yapılması planlanan Monoray, yeni başkan Tunç Soyer ile tekrar gündeme geldi.

İzmir'e Havaray Müjdesi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer İzmir’de ulaşımı rahatlatmak amacıyla havaray projesi için çalışma başlattıklarını söyledi. Havaray’ın bir çok konuda avantajları olduğunu ifade eden Başkan Soyer, ESBAŞ ile Fuar İzmir arasında ilk Havaray projesini hayata geçireceklerini belirtti.

MANZARALI SEYAHAT
İzmir’de ulaşımı rahatlatmak için harekete geçtiklerini belirten Soyer, önceki başkan Aziz Kocaoğlu döneminde gündeme gelen, Havaray için çalışmalara başladıklarını anlattı. Havaray’ın hem yapım aşamasında hem de ulaşımda birçok avantajı olduğunu ifade eden Başkan Soyer, Yapım maliyeti düşük ve manzaralı seyahat sunuyor. İlk hattı ESBAŞ ile Fuar İzmir arasında yapacağız. 2.3 kilometrelik hattın çalışmalarına hemen başlayacağız” dedi.

BASMANE ÇUKURU
Tunç Soyer , İzmir’de uzun süre hukuki davalara konu olan Basmane Çukuru hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Basmane çukuru davası uzun süre gündemi meşgul etmişti. Konu hakkında açıklamalarda bulunan Tunç Soyer İzmir’e 3 yeni meydan ve 1 yeni gölet kazandıracaklarını söyleyerek İzmir Basmane Çukuru hakkında da açıklama yaparak “Kesin bir karara varılana kadar suni gölet şeklinde kullanması gerektiğini düşünüyoruz.

Etrafına banklar, fıskiyeler koyup ağaçlar dikip vatandaşın nefes alabileceği bir alan yaratacağız. Alanda hayata geçecek proje kesinleşene kadar bu şekilde kullanılmasını talep edeceğiz. Ayrıca çukurun yanı başındaki caddeyi de yeraltına alıp bölgeyi fuarla birleştirmek istiyoruz. Paydaşları bu konuda da ikna etmeye çalışacağız. Karşıyaka Çarşı ile iskeleyi de birleştireceğiz.

ÜÇ MEYDAN PROJESİ
Alsancak ve Basmane garlarında da aynısı yapılacak. Trafik yeraltına alındığında kendiliğinden geniş meydanlar ortaya çıkıyor. Özellikle Alsancak’ta Hocazede Camisi’nden itibaren yolun yeraltına alınacak olmasıyla tramvay geçişi ve trafik büyük oranda rahatlayacak. Bu üç meydan projesi hemen yapılacak” dedi. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Hobi olarak başladı, seri üretime geçti

Hobi olarak başladı, seri üretime geçti

Manisa’nın Kula ilçesinde bir benzin istasyonunda çalışan Emrah Avlağı, internet...

Savaşan İHA ‘Cevheri’ göreve hazır

Savaşan İHA ‘Cevheri’ göreve hazır

TUSAŞ-Uludağ Üniversitesi Ar-Ge Merkezi’nde çalışan stajyer mühendisler, TEKNOFE...

Mesleki yeterlilik  belgesi ‘çift dil’li olacak

Mesleki yeterlilik  belgesi ‘çift dil’li olacak

Uluslararası akreditasyona sahip Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK), mesleki yeterl...

Özgürce sokakta dolaşmak bu kadar zor olmamalı!

Özgürce sokakta dolaşmak bu kadar zor olmamalı!

Türkiye’nin görme engelli ilk DJ’yi, aynı zamanda Genç Oluşum Bedensel Engellile...

Köylüleri şoke eden düdenlere dev proje

Köylüleri şoke eden düdenlere dev proje

Geçtiğimiz kış yaşanan yoğun yağışlar sonucu, İzmir’in Menderes ilçesindeki tarı...

Bayraklı'da metruk binaya geçit yok

Bayraklı'da metruk binaya geçit yok

Bayraklı Gümüşpala’da apartmanların arasında terk edilmiş metruk bina Bayraklı B...