Kaya’ya esnaf desteği

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’ni ziyaret etti, Konak Çankaya’da esnaf ziyaretleri yaptı. Esnafların kooperatifinde, Başkan Salahaddin Hünü ve beraberindeki yöneticiler tarafından karşılanan Kaya’ya destek geldi

Kaya’ya esnaf desteği

Hükümetin her zaman yanlarında olduğunu belirten İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği Başkanı Hünü, “Hükümetimize şükranlarımızı sunuyorum. Her zaman esnafımızın yanlarında oldular. Her zaman beklentilerimizden daha fazlasını verdiler. Esnaflar kendilerine minnettar” dedi. 49 kooperatifin bağlı olduğu İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’nin esnafa uygun faizli kredi verdiğini söyleyen Hünü, AK Parti hükümetinin yüzde 47’lerde devraldığı kredi faizlerini yüzde 5’e düşürdüğünü hatırlattı. En uygun krediyi esnafların kullandığına dikkat çeken Hünü, bunun esnaflar için büyük hizmet olduğunun altını çizdi. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın kooperatiflerini her zaman ziyaret ettiğini, genel kurullarına katıldığını, ihtiyaç duydukları her anda esnafın yanında olduğunu da hatırlatan Başkan Hünü, “Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya her zaman kooperatifimizle beraber oldu. Esnafımızın her zaman yanında yer aldı. Esnaf kendisine hizmet edeni unutmaz. Esnaf kendisine dost olanı unutmaz. Tekrardan aday olması bizi sevindirdi, hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.

KAYA’DAN BÜYÜME VURGUSU

Esnaflarla buluşmasında konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre reel olarak yüzde 7,4 büyüme kaydettiğini hatırlattı. Türkiye’nin bu oranla OECD ülkeleri arasında birinci, G20 ülkeleri içinde ikinci sırada olduğunu ifade eden Kaya, “Dünyanın en hızlı büyüyen ülkelerinden biri olmaya devam ediyoruz. Türkiye, etrafında yaşanan savaş, ekonomisine yapılan saldırılar ve oynanan oyunlara rağmen önüne çıkan engelleri birer birer aşarak bugünlere geldi. Bu noktada ekonomimizin tüm dinamiklerinin, esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin, herkesin büyük katkıları var. Geleceğe emin adımlarla yürüyoruz” şeklinde konuştu. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği’ni ziyaret programı sonrası Çankaya’da esnaf ziyaretleri yapan Kaya, Bit Pazarı’nı dolaştı. Ardından Torbalı’ya geçen Kaya, Torbalı-Bayındır-Ödemiş-Kiraz bölünmüş yolunun Torbalı-İlkkurşun arasındaki 48,5 km’lik bölümünü Başbakan Binali Yıldırım’ın canlı bağlantısıyla hizmete açtı. Programına Torbalı Kaymakamlığının düzenlediği Şehit Aileleri ve Gaziler ile gerçekleşen iftara katılarak devam eden Kaya, gece ise Balçova’da bir dizi programa katıldı.

Diğer Haberler

Türk ekonomisine güveni tam

Türk ekonomisine güveni tam

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Ge...

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra, ülkemizin kültür ve sanat ha...

Dönüşümün önü açıldı

Dönüşümün önü açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ege Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüş...

Yücel’den eleştiri

Yücel’den eleştiri

CHP İzmir İl Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal...

Uygulanabilirliği yok

Uygulanabilirliği yok

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basr...

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyak...