“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, aday adaylığı süresinin dolmasının ardından yaptığı açıklamada, “Seçim öncesi gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız” dedi

“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”
YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER
AK Parti’de yerel seçimlerde aday adayı olmak için başvuru tarihi sona erdi. İzmir’in en kalabalık ilçelerinden Konak’ta belediye başkanlığı aday adaylığı için 9 isim başvuruda bulundu. Başvuru sayısının beklediklerinin üzerinde olduğunu ifade eden AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak’ın içinde bulunduğu kötü durumu gören herkesin aday adayı olduğunu dile getirdi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimde Konak’ta AK Parti’nin şansının bu sefer büyük olduğuna inandığını dile getiren Başdaş, “Biz gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız. Bundan şüphe duyulmasın” şeklinde konuştu.
“15 YILDIR İŞ YAPILMIYOR”
35 yıldır Konak’ta ikamet ettiğini belirten Mehmet Sait Başdaş, Konak’ın bütün sorunlarını bildiğini dile getirerek, “Son 15 yıldır hiç iş yapmayan bir yerel yönetim var. Şöyle bir baktığımızda bütçemiz yaklaşık 400 milyon TL olduğunu görüyoruz. AK Parti’nin elinde bulunan belediyelere baktığımızda 50 milyon TL’lik bütçeyle buradaki yerel yönetimden 10 kat daha güzel işler yapıyor. Bizde bunu vatandaşlara anlatıyoruz anlatmaya da devam edeceğiz. İlçedeki bütün sorunları baştan aşağı biliyoruz. Konaklılara çok özel ve güzel projeler hazırlıyoruz. Son 10 yılda yaklaşık 48 bin insan Konak’tan göç etti. Biz artık göç veren bir ilçe değil aksine göç alan bir ilçe olmak istiyoruz. İzmir’in bütün önemli tarihi mekanları ilçemizde bulunuyor. Bunların hepsini göz önüne getirerek artık eskiden olduğu gibi sadece İzmir’in değil, Ege’nin incisi olmak istiyoruz. Kemeraltı’sıyla, Agora’sıyla, Kadifekale’siyle, Basmane’siyle, fuarıyla, kordonuyla ve Saat Kulesi’yle. Biz gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız” ifadelerini kullandı.
“KALDIRIM DÖŞEMEKLE…”
Konak’ın her bölgesiyle yakından ilgilendiklerini söyleyen Mehmet Sait Başdaş, “Kadifekale, Gültepe pek hizmet alamayan semtlerde özel çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Gültepe’nin imar sorunlarıyla ilgili, Kadifekale’deki kentsel dönüşüm problemi, Roman vatandaşlarımızın yaşadığı yerlerde özel projelerimiz var. Alsancak ve Güzelyalı’ya da özel projeler gerçekleştiriyoruz. O bölgeler yatırım alıyor fakat gözden kaçan bir detay var. Bu bölgelerde yaşayan insanlar tramvaydan, otopark yetersizliğinden ve sayısız problemden bıkmış bir durumda. Hiçbir hizmet yok. Sadece kaldırımı bozarak, kaldırımı döşeyerek yapılan hizmet, hizmet değildir. Biz vatandaşa gerçek hizmeti götüreceğiz. Ben oradaki vatandaşlarla sürekli görüşüp bunları anlatıyorum. Bizim AK Parti belediyeciliklerinin olduğu yerleri gidip görsünler ve ondan sonra karar versinler. Biz projelerle yola çıkacağız ve inşallah Konaklı vatandaşlarımızla birlikte değişimi sağlayacağız” diye konuştu.
“ALTYAPIYI OLUŞTURACAĞIZ”
Genel merkezden kendisi aday gösterilirse ne yapacağı sorusuna ise Başdaş, şu şekilde cevap verdi: “Ben ilçemizde seçimi AK Parti’nin kazanması için altyapı hazırlamaya çalışıyorum. Şu anda en büyük hedefim odur. Ekiplerimizi kurduk ve ona göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Biz genel merkezimizden istek gelirse elbette kırmayacağız ama biz şu anda 9 aday adayı içinde Konak’ı kazanabilecek adayı arıyoruz.  Bu 9 kişinin içinde genel merkez hangisini uygun görürse ya da genel merkez farklı bir ismin üzerinde durursa, biz genel merkezin kararına saygı duyacağız ve kimi aday gösterirlerse sonuna kadar o adaya desteğimizi sunup seçimi kazanmak istiyoruz.”
“HEMŞERİLERİMİZ DESTEK VERECEK”
Mardinli hemşerilerinin de ilçe siyasetinde aktif rol almak istemesinin kendilerini sevindirdiğini ve aynı zamanda gururlandırdığını ifade eden Mehmet Sait Başdaş, “Bizimle başlayan bir süreç vardı. Güzel çalışmalar yapıyoruz. Ben inanıyorum bu seçimde hemşerilerimizden büyük destek alacağız. Meclis üyeliğinde, bize katkı koyacağına inandığımız kişileri de yazacağız. Hep birlikte Konak’ta bir değişim yaşanması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Diğer Haberler

Borç batağındalar

Borç batağındalar

İzmir’in Karabağlar İlçesi’nden belediye başkan aday adaylığı için resmi başvuru...

MEB 'LGS raporu' hazırladı

MEB 'LGS raporu' hazırladı

Milli Eğitim Bakanlığınca, bu yıl ilki yapılan LGS kapsamındaki merkezi sınavın...

Üçkuyular’a önemli yatırım

Üçkuyular’a önemli yatırım

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içi toplu ulaşımda önemli bir aktarma noktası...

Vekil Sertel yolu sordu

Vekil Sertel yolu sordu

Dar ve virajlı olması nedeniyle bugüne kadar 90’dan fazla kişinin yaşamını yitir...

Demirsoy projelerini anlattı

Demirsoy projelerini anlattı

CHP Gaziemir Belediye Başkan Aday Adayı Demirsoy, doğal afetlerle ilgili hazırla...

Başarının sırrı kadınlarda  

Başarının sırrı kadınlarda  

Gelişmiş ve demokratik toplumlarda en belirleyici özelliklerin başında gelen kad...