“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, aday adaylığı süresinin dolmasının ardından yaptığı açıklamada, “Seçim öncesi gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız” dedi

“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”
YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER
AK Parti’de yerel seçimlerde aday adayı olmak için başvuru tarihi sona erdi. İzmir’in en kalabalık ilçelerinden Konak’ta belediye başkanlığı aday adaylığı için 9 isim başvuruda bulundu. Başvuru sayısının beklediklerinin üzerinde olduğunu ifade eden AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, Konak’ın içinde bulunduğu kötü durumu gören herkesin aday adayı olduğunu dile getirdi. 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimde Konak’ta AK Parti’nin şansının bu sefer büyük olduğuna inandığını dile getiren Başdaş, “Biz gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız. Bundan şüphe duyulmasın” şeklinde konuştu.
“15 YILDIR İŞ YAPILMIYOR”
35 yıldır Konak’ta ikamet ettiğini belirten Mehmet Sait Başdaş, Konak’ın bütün sorunlarını bildiğini dile getirerek, “Son 15 yıldır hiç iş yapmayan bir yerel yönetim var. Şöyle bir baktığımızda bütçemiz yaklaşık 400 milyon TL olduğunu görüyoruz. AK Parti’nin elinde bulunan belediyelere baktığımızda 50 milyon TL’lik bütçeyle buradaki yerel yönetimden 10 kat daha güzel işler yapıyor. Bizde bunu vatandaşlara anlatıyoruz anlatmaya da devam edeceğiz. İlçedeki bütün sorunları baştan aşağı biliyoruz. Konaklılara çok özel ve güzel projeler hazırlıyoruz. Son 10 yılda yaklaşık 48 bin insan Konak’tan göç etti. Biz artık göç veren bir ilçe değil aksine göç alan bir ilçe olmak istiyoruz. İzmir’in bütün önemli tarihi mekanları ilçemizde bulunuyor. Bunların hepsini göz önüne getirerek artık eskiden olduğu gibi sadece İzmir’in değil, Ege’nin incisi olmak istiyoruz. Kemeraltı’sıyla, Agora’sıyla, Kadifekale’siyle, Basmane’siyle, fuarıyla, kordonuyla ve Saat Kulesi’yle. Biz gerekli olan her şeyi vatandaşımıza anlatacağız ve inanıyorum ki Konak’ı kesinlikle alacağız” ifadelerini kullandı.
“KALDIRIM DÖŞEMEKLE…”
Konak’ın her bölgesiyle yakından ilgilendiklerini söyleyen Mehmet Sait Başdaş, “Kadifekale, Gültepe pek hizmet alamayan semtlerde özel çalışmalar yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Gültepe’nin imar sorunlarıyla ilgili, Kadifekale’deki kentsel dönüşüm problemi, Roman vatandaşlarımızın yaşadığı yerlerde özel projelerimiz var. Alsancak ve Güzelyalı’ya da özel projeler gerçekleştiriyoruz. O bölgeler yatırım alıyor fakat gözden kaçan bir detay var. Bu bölgelerde yaşayan insanlar tramvaydan, otopark yetersizliğinden ve sayısız problemden bıkmış bir durumda. Hiçbir hizmet yok. Sadece kaldırımı bozarak, kaldırımı döşeyerek yapılan hizmet, hizmet değildir. Biz vatandaşa gerçek hizmeti götüreceğiz. Ben oradaki vatandaşlarla sürekli görüşüp bunları anlatıyorum. Bizim AK Parti belediyeciliklerinin olduğu yerleri gidip görsünler ve ondan sonra karar versinler. Biz projelerle yola çıkacağız ve inşallah Konaklı vatandaşlarımızla birlikte değişimi sağlayacağız” diye konuştu.
“ALTYAPIYI OLUŞTURACAĞIZ”
Genel merkezden kendisi aday gösterilirse ne yapacağı sorusuna ise Başdaş, şu şekilde cevap verdi: “Ben ilçemizde seçimi AK Parti’nin kazanması için altyapı hazırlamaya çalışıyorum. Şu anda en büyük hedefim odur. Ekiplerimizi kurduk ve ona göre çalışmalarımızı yapıyoruz. Biz genel merkezimizden istek gelirse elbette kırmayacağız ama biz şu anda 9 aday adayı içinde Konak’ı kazanabilecek adayı arıyoruz.  Bu 9 kişinin içinde genel merkez hangisini uygun görürse ya da genel merkez farklı bir ismin üzerinde durursa, biz genel merkezin kararına saygı duyacağız ve kimi aday gösterirlerse sonuna kadar o adaya desteğimizi sunup seçimi kazanmak istiyoruz.”
“HEMŞERİLERİMİZ DESTEK VERECEK”
Mardinli hemşerilerinin de ilçe siyasetinde aktif rol almak istemesinin kendilerini sevindirdiğini ve aynı zamanda gururlandırdığını ifade eden Mehmet Sait Başdaş, “Bizimle başlayan bir süreç vardı. Güzel çalışmalar yapıyoruz. Ben inanıyorum bu seçimde hemşerilerimizden büyük destek alacağız. Meclis üyeliğinde, bize katkı koyacağına inandığımız kişileri de yazacağız. Hep birlikte Konak’ta bir değişim yaşanması gerektiğine inanıyoruz. Bunun için de elimizden geleni yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Diğer Haberler

Belediye otobüsü otomobille kafa kafaya çarpıştı

Belediye otobüsü otomobille kafa kafaya çarpıştı

İzmir’in Konak İlçesi’nde belediye otobüsünün bir otomobille kafa kafaya çarpışt...

İzmir'de hava durumu... İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak?

İzmir'de hava durumu... İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan verilere göre İzmir'in kuzey kıyıları ve Çeşme Yarımadası...

Haydi doğa yürüyüşüne

Haydi doğa yürüyüşüne

Kent yaşamına hareket katmak ve fiziksel aktiviteleri teşvik etmek için çalışmal...

Yaşanılacak şehirde yaşananlar

Yaşanılacak şehirde yaşananlar

Erzene Mahallesi’nde 2 ay önce başlatılan kanalizasyon çalışması öylece bırakıld...

Mustafa Arslan “Yapmazsam istifa ederim!”

Mustafa Arslan “Yapmazsam istifa ederim!”

Basına projelerini tek tek açıklayan Arslan, verdiği sözleri yerine getirilmemes...

Tunç Soyer: Üç cemre düşecek

Tunç Soyer: Üç cemre düşecek

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmir’in içinde bulun...