Köpeğin vücuduna jiletle "it" yazdılar!

Sakarya'da kesici aletle yaralanmış halde bulunan köpek, tedavisi yapılmak üzere Büyükşehir Belediyesi barınağına götürüldü. Köpeğin vücuduna jiletle "it" yazıldığı tespit edildi.

Köpeğin vücuduna jiletle "it" yazdılar!
Sakarya'da, kesici aletle yaralanmış halde bulunan köpek tedavi altına alındı. Alınan bilgiye göre, Arifiye ilçesi Fatih Mahallesi'nde kesici aletle vücuduna "it" yazılan yaralı köpeği gören vatandaşlar, hayvanı Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Geçici Bakımevi'ne götürdü. Köpek, burada veteriner tarafından bakımlarının yapılmasının ardından müşahedeye alındı. Sakarya Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Nagihan Yaman, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Arifiye ilçesinde yaralı halde bulunan köpeğin bir vatandaş tarafından barınağa getirildiğini söyledi.  Yaman, gece saatlerinde barınağa getirilen köpeğe hemen müdahale edildiğini aktararak, "Normalde sadece darp izleri olsaydı trafik kazası diyebilirdik fakat üzerinde jiletle kazınarak kelime yazılmış. Burada gece çalışan arkadaşımız ilk müdahalesini yapmış. Yaralarının tedavisi yapıldı, ağrı kesicileri verildi. Arka ayaklarında bir sıkıntı var. İnşallah tedavi süreci burada devam edecek" diye konuştu. 

Bu gibi vakalarla dönem dönem karşılaştıklarını dile getiren Yaman, şöyle devam etti: "Yapılan bu muameleyle alakalı söylenecek kelime bulamıyorum. Allah ıslah etsin. Köpeğin buradaki bakımı devam edecek. Arka ayaklarındaki kırık durumu röntgenle tespit edilecek. Belki operatif müdahale gerektirebilir. Şu anda çok vahim bir durumu yok. Ağrıları ve sızıları var tabii, ağrı kesicileri ve vitamin destekleriyle genel durumunu destekliyoruz. Şu anda keyfi yerinde. Umarım iyileşecek, sonrasında da sahiplendireceğiz. Emin ellerde." Yaman, köpeğin bulunma ve tedavi sürecinde hayvan dernekleriyle koordineli hareket ettiklerini sözlerine ekledi. (AA)

Diğer Haberler

İzmir'de silahlı saldırı: 1 ölü

İzmir'de silahlı saldırı: 1 ölü

İzmir’in Tire ilçesinde bir kişi uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitird...

İzmir'de seyir halindeki tır alev aldı

İzmir'de seyir halindeki tır alev aldı

İzmir’in Menemen ilçesinde seyir halindeyken alev alan tır, itfaiye ekiplerinin...

AK Parti'li Kırkpınar'dan Kemalpaşa'ya müjde

AK Parti'li Kırkpınar'dan Kemalpaşa'ya müjde

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde adliye hizmet binası sorunu AK Parti İzmir Milletve...

Dereye düşen kadın ekiplerce kurtarıldı

Dereye düşen kadın ekiplerce kurtarıldı

İzmir’in Konak ilçesinde Melez Deresi’ne düşen kadın ekipler tarafından kurtarıl...

TSYD İzmir Şubesi üyeleri 2019'a veda etti

TSYD İzmir Şubesi üyeleri 2019'a veda etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şubesi üyeleri, Çeşme’de bir otelde...

5. Balkan Panorama Film Festivalinde geri sayım başladı

5. Balkan Panorama Film Festivalinde geri sayım başladı

Buca Belediyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Film Ta...