Kurtlu bir yarayla yaşamını sürdürüyor!

Murat Ertuğrul, ayağında çıkan küçük bir yaranın giderek büyümesiyle nedeniyle yürüyemez hale geldi. Ayağında oluşan derin yaralar kurtlar ve böcekler tarafından sarılmış bir halde bulunan Ertuğrul, acilen yardım bekliyor

Kurtlu bir yarayla yaşamını sürdürüyor!
BURCU YANAR/ÖZEL HABER
İzmir’in Konak İlçesi’ne bağlı Kemeraltı semtinde kaderine terk edilmiş olan eski ayakkabılar sitesinin içerisinde yaşayan bir adam 48 yaşındaki Murat Ertuğrul. Almanya’nın Nürnberg kentinde doğup büyüyen 1971 doğumlu Murat Ertuğrul şimdilerde alkolizm, uyuşturucu bağımlılığı, yüksek şeker hastalığı ve en önemlisi de ayağında neden çıktığı belli olmayan büyük bir yara ile mücadele ediyor. Kemeraltı Agora çevresindeki 926 Sokak’ta kaldırımlarda ve sokak aralarında yatarak yaşamını sürdüren Ertuğrul’a eşinden boşandıktan sonra ne ailesi ne de öz kızı sahip çıkmış. Çevredeki otel çalışanlarının dikkatini çeken Ertuğrul’a çevredeki esnaf tarafından en azından yatacak bir yeri olsun diye eski Ayakkabıcılar Sitesi Hanı’nın nöbetçiliği verilerek yatacak bir yer sağlanmış ancak bu işten de herhangi bir para kazanmıyor. Yaranın büyümemesi için Murat Ertuğrul’un acilen hastanede tedavi altına alınması gerekiyor.
AYAKLARI KÜFLENDİ!
Henüz 48 yaşında olan Murat Ertuğrul, yaklaşık 3 ay önce ayağında ufak bir yara çıktığını ve sonrasında giderek büyüyerek kendisini adeta bir kurt adama çeviren yara ile ilgili şunları söyledi: “Bu yara ilk başlarda normal bir sinek ısırığı gibiydi o yüzden fazla önemsemedim. Daha sonra yara giderek büyümeye başladı. Ben ne olduğunu hiç anlayamadım. Şimdi düz yolda bile yürümekte zorlanıyorum. Merdivenleri inip çıkamıyorum. Zorunlu ihtiyaçlarımı gidermekte bile zorlanıyorum. Yaramın üzerine sinekler, kurtlar, böcekler geliyor. Ayak parmaklarım küflenmiş gibi. Söyleyin bana siz olsanız ne yaparsınız. Ben bu şekilde yaşamımı sürdüremiyorum.” Ayağındaki yara sebebiyle defalarca kez hastaneye gittiğini belirten Ertuğrul, ilk olarak Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvurduğunu söyledi. Daha sonra kendisini ambulansla bir hastaneye götürdüklerini belirten Ertuğrul, kendisine haber verilmeden özel bir hastaneye götürüldüğünü oysa oradaki işlemler için ödeyecek bir parası olup olmadığının sorulmadığını iddia etti. Kendisine yapılan tetkikler bittikten sonra tekrar başka bir hastaneye sevk edildiğini öğrenen Ertuğrul, gerekçe olarak ise bu hastanenin gereken ameliyatı yapamayacağını söylediklerini ifade etti. Sevk edildiği hastane ise Özel Tınaztepe Torbalı Hastanesi idi. Yapılan tüm tetkiklerde kanının temiz çıktığını söylediklerini de vurgulayan Ertuğrul, yaranın giderek büyümesinin sebebini bir türlü anlayamadığını, artık düz yolda bile yürümekte zorlandığını, kendisine daha önce yardım için gelen kişilerin onu hastaneye götüreceklerini söyledikleri halde sonra çekip gittiklerini dile getirdi.
TEK BAŞINA MÜCADELE EDİYOR
Anne ve babası Kuşadası’nda yaşayan Ertuğrul’un bir de kızı var fakat kendisine bakmıyor. Boşandığı eşinin ise adını bile duymak istemiyor. Almanya’da yaşarken bir Ford araba fabrikasında çalıştığını da dile getiren Ertuğrul, İzmir’e geldikten sonra ise orada günü birlik işlerde çalışmaya başladı.

Diğer Haberler

TOKİ’nin indirim kampanyası başladı

TOKİ’nin indirim kampanyası başladı

Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca borcunu erken ödeyip tapusuna hemen sahip olma...

İstanbul 28 milyon  yolcuyu misafir etti

İstanbul 28 milyon yolcuyu misafir etti

İstanbul’daki havalimanları haziran, temmuz ve ağustosta 28 milyon 728 bin 812 y...

Sanatsal mimarisiyle dikkat çekiyor

Sanatsal mimarisiyle dikkat çekiyor

Üniversite yıllarından itibaren, organizasyon ve eğlence hayatının içinde olan Y...

Karşıyaka’da tarih, kültür ve sanat şöleni

Karşıyaka’da tarih, kültür ve sanat şöleni

Türkiye ve Yunanistan arasında kültür sanat projeleri yöneten İzmirli müzisyen E...

“Zorba Balesi” Çeşme’yi büyüledi

“Zorba Balesi” Çeşme’yi büyüledi

25 yıl aradan sonra “Ege’nin İki Yakası” temasıyla yeniden hayata geçen Çeşme Fe...

Özkanlar pazar yeri  yeniden açılıyor

Özkanlar pazar yeri yeniden açılıyor

Özkanlar Pazar Yeri’nin kapatılması sonrası büyük tartışma yaşanmış, pazarcılar...