LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor

LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti
FADİME DUMLUPINAR
MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor. MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi tercih hatası yapmaktan korkan veli ve öğrencilere önemli bir hizmet sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görevli uzmanlar, MaviBahçe’de ücretsiz LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. MaviBahçe A-B Blok. 1. Kat köprüde kurulan stantlara gelen öğrenci ve velileri, uzmanlara akıllarına takılan sorulur soruyor. Büyük ilgi gören hizmet 13 Temmuz’a kadar sürecek.
KONTENJANA BAKMAKYIN
Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile yerleşmelerin yapılacağına dikkat çeken rehber öğretmenler sınav sonuçlarının 30 Temmuz’da açıklanacağını belirterek, “Ağustos ve eylül aylarında gerçekleştirilecek dört nakil bulunuyor. Çocuk bir okula yerleşmiş olsa da nakil döneminde başka bir okul tercih ederek, okulunu değiştirebilir. Bu yüzden tercihlerini yaparlarken kontenjanların boş olup olmadığına bakılmaksızın sıralama yapmalarını tavsiye ediyoruz çünkü kontenjanı dolu olan okuldaki öğrenci de  başka bir okula gitmek için nakil isteyebiliyor ve boşluk oluşuyor. Sonuç itibariyle tüm nakil isteyenler değerlendiriliyor ve şartlar tutuyorsa nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Tercih sıralamaları yapılırken adrese dikkat edilmesi gerekiyor, adres doğrultusunda yerleşebilecekleri, şanslarının çok olduğu okulları seçmeliler. Bakanlığımızın da temel aldığı esas bu zaten, adrese dayalı yerleştirmede, öğrencinin adresine yakın okula yerleşmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Diğer Haberler

Adaylık yarışında favori: Piriştina

Adaylık yarışında favori: Piriştina

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’de belediye başkanlıkları için göstereceği ada...

Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira

Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye 70 milyon lira

Milli Piyango yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesi 70 milyon lira olarak be...

İşsizlik rakamları açıklandı!

İşsizlik rakamları açıklandı!

İşsizlik oranı geçen yıla göre 0,5 puanlık artarak yüzde 11,1 seviyesinde gerçek...

Şakir Başak’tan Saadet’e ziyaret

Şakir Başak’tan Saadet’e ziyaret

CHP Karabağlar Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Şakir Başak, saha çalışmalarını...

Aliağa Belediyesinden  vergi hatırlatması

Aliağa Belediyesinden vergi hatırlatması

Aliağa Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, vatandaş...

Feryadı duyulmadı yaşamını yitirdi

Feryadı duyulmadı yaşamını yitirdi

İzmirli 20 yaşındaki Gizem Kılıç’ın 12 yaşında geçirdiği trafik kazasında ince b...