LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor

LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti
FADİME DUMLUPINAR
MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor. MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi tercih hatası yapmaktan korkan veli ve öğrencilere önemli bir hizmet sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görevli uzmanlar, MaviBahçe’de ücretsiz LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. MaviBahçe A-B Blok. 1. Kat köprüde kurulan stantlara gelen öğrenci ve velileri, uzmanlara akıllarına takılan sorulur soruyor. Büyük ilgi gören hizmet 13 Temmuz’a kadar sürecek.
KONTENJANA BAKMAKYIN
Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile yerleşmelerin yapılacağına dikkat çeken rehber öğretmenler sınav sonuçlarının 30 Temmuz’da açıklanacağını belirterek, “Ağustos ve eylül aylarında gerçekleştirilecek dört nakil bulunuyor. Çocuk bir okula yerleşmiş olsa da nakil döneminde başka bir okul tercih ederek, okulunu değiştirebilir. Bu yüzden tercihlerini yaparlarken kontenjanların boş olup olmadığına bakılmaksızın sıralama yapmalarını tavsiye ediyoruz çünkü kontenjanı dolu olan okuldaki öğrenci de  başka bir okula gitmek için nakil isteyebiliyor ve boşluk oluşuyor. Sonuç itibariyle tüm nakil isteyenler değerlendiriliyor ve şartlar tutuyorsa nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Tercih sıralamaları yapılırken adrese dikkat edilmesi gerekiyor, adres doğrultusunda yerleşebilecekleri, şanslarının çok olduğu okulları seçmeliler. Bakanlığımızın da temel aldığı esas bu zaten, adrese dayalı yerleştirmede, öğrencinin adresine yakın okula yerleşmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Diğer Haberler

Öğretmenlerin aile bütünlüğü tehlikede

Öğretmenlerin aile bütünlüğü tehlikede

Sözleşmeli öğretmenlikte yaşanan sorunlara değinen Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi...

Ressamlığın naif hali

Ressamlığın naif hali

İzmirli Naif Resim Sanatçısı Hayal İrtegün, naif resimlerin çocukların yaptığı r...

Kilise restore edilmeyi bekliyor

Kilise restore edilmeyi bekliyor

Buca Yeşildere’de bulunan ve askeriye içerisinde yer alan İlyas Peygamber Ortodo...

Nakliyecilerden  “korsan” eylemi

Nakliyecilerden “korsan” eylemi

İzmir’de nakliyecilik yapan bir grup esnaf, kayıt dışı taşımacılığın kent içinde...

Başkan Kocaoğlu’dan  Vekil Dağ’a yanıt

Başkan Kocaoğlu’dan Vekil Dağ’a yanıt

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ’ın açıklamalarına İzmir Büyükşehir Be...

DHMİ 120 personel alacak

DHMİ 120 personel alacak

DHMİ'nin Resmi Gazete'de yayımlanan ilanına göre, 100 stajyer hava trafik kontro...