LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti

MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor

LGS tercihlerinde danışmanlık hizmeti
FADİME DUMLUPINAR
MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle liseye geçecek öğrencilere LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriliyor. MaviBahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi tercih hatası yapmaktan korkan veli ve öğrencilere önemli bir hizmet sunuyor. Milli Eğitim Bakanlığı Karşıyaka Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde görevli uzmanlar, MaviBahçe’de ücretsiz LGS tercih danışmanlığı hizmeti veriyor. MaviBahçe A-B Blok. 1. Kat köprüde kurulan stantlara gelen öğrenci ve velileri, uzmanlara akıllarına takılan sorulur soruyor. Büyük ilgi gören hizmet 13 Temmuz’a kadar sürecek.
KONTENJANA BAKMAKYIN
Adrese Dayalı Kayıt Sistemi ile yerleşmelerin yapılacağına dikkat çeken rehber öğretmenler sınav sonuçlarının 30 Temmuz’da açıklanacağını belirterek, “Ağustos ve eylül aylarında gerçekleştirilecek dört nakil bulunuyor. Çocuk bir okula yerleşmiş olsa da nakil döneminde başka bir okul tercih ederek, okulunu değiştirebilir. Bu yüzden tercihlerini yaparlarken kontenjanların boş olup olmadığına bakılmaksızın sıralama yapmalarını tavsiye ediyoruz çünkü kontenjanı dolu olan okuldaki öğrenci de  başka bir okula gitmek için nakil isteyebiliyor ve boşluk oluşuyor. Sonuç itibariyle tüm nakil isteyenler değerlendiriliyor ve şartlar tutuyorsa nakil işlemleri gerçekleştiriliyor. Tercih sıralamaları yapılırken adrese dikkat edilmesi gerekiyor, adres doğrultusunda yerleşebilecekleri, şanslarının çok olduğu okulları seçmeliler. Bakanlığımızın da temel aldığı esas bu zaten, adrese dayalı yerleştirmede, öğrencinin adresine yakın okula yerleşmesi hedefleniyor” diye konuştu.

Diğer Haberler

Kozmik Oda davasında mütalaa açıklandı

Kozmik Oda davasında mütalaa açıklandı

Kozmik Odada Kumpas davasında mütalaa açıklandı. Davada eski hakimler Nihal Uslu...

Bedelli askerlik müjdesi otomobil sattırıyor

Bedelli askerlik müjdesi otomobil sattırıyor

Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'ye sunulmasının ardından para arayışına gir...

7 destek müjdesi!

7 destek müjdesi!

Devlet, yaşlılara birçok destek sağlıyor. Yaşlılar; evde sağlık hizmeti ve maaş,...

KKTC'de mülteci gemisi battı: 19 ölü

KKTC'de mülteci gemisi battı: 19 ölü

KTC Karpaz açıklarında en az 150 mülteciyi taşıyan gemi battı. Hayatını kaybeden...

Avrupa Birliği`nden Google`a rekor ceza!

Avrupa Birliği`nden Google`a rekor ceza!

Mobil cihaz stratejisiyle firmanın arama üstünlüğünü adaletsizce güçlendirdiği i...

Binlerce lirası kül oldu!

Binlerce lirası kül oldu!

Muş`un Akpınar köyünde çıkan yangında, ev içerisinde muhafaza edildiği iddia edi...