MARVAK, Bilal Doğan’ı ağırladı

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, 24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri çalışmaları kapsamında MARVAK’ı ziyaret etti. Doğan, MARVAK üyelerinden destek istedi

MARVAK, Bilal Doğan’ı ağırladı

KENAN YEŞİL

24 Haziran cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, İzmir Mardinliler Eğitim, Kültür, Dayanışma ve Kalkınma Vakfı’nı (MARVAK) ziyaret etti. AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş’ın yanı sıra MARVAK Başkanı Rasim Kahraman ve Mardinliler ile bir araya gelen Bilal Doğan, MARVAK üyelerinden ve Mardinlilerden destek istedi.

BAŞARI DİLEDİ

AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan’ı MARVAK’ta ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını dile getiren MARVAK Başkanı Rasim Kahraman, İzmir’de Mardinli nüfusunun oldukça yüksek olduğunu söyledi. 17 dernek ile hemşerilerine yardımcı olmak için çalıştıklarını belirten Kahraman, “İzmir’de Mardinliler, Manisa’dan sonra nüfus bakımında ikinci sırada. 17 tane derneğimiz var ve insanlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Güzel bir birlikteliğimiz var. Üniversite öğrencilerimize burs veriyoruz. Birçok üniversiteden mezun arkadaşlarımız bizleri arayarak teşekkür ediyor. Cüzi yardımlarda bulunuyoruz ama bir üniversiteli için çok önemli. Bilal Doğan Beyi 25 yıldır tanıyorum. Azimli, çalışkan bir insan. Çıktığı bu önemli yolda başarılı olmasını diliyorum. Rabbim muaffak kılsın” diye konuştu.

GECE GÜNDÜZ ÇALIŞIYORUZ

AK Parti Konak İlçe Başkanı Sait Başdaş ise 24 Haziran seçimlerine gece gündüz çalıştıklarını belirterek, “Bazen 2 saat uykuyla bazen de hiç uyumadan hemşerilerimize hizmet etmek için çalışıyoruz. Çok önemli, büyük bir sorumluluğu üzerimizde taşıyoruz. Bu çalışmalarımızın karşılığını da 24 Haziran’da karşılığını alacağımızı düşünüyorum. Yaptığımız araştırmalarda Konak’ta yüzde 8 oyumuzu artırmışız. Ama yetmez daha da çalışarak oyumuzu daha fazla artırmalıyız. Bölgemizde girmedik ev, çalmadık kapı bırakmayacağız. Önce Cumhurbaşkanımızı başkan yapacağız. Daha sonra ise mecliste çoğunluğu sağlayacağız. İzmir’de 5 tane milletvekili adayımız Konak’tan çıkardık. Bizim için büyük bir gurur. Vekillerimizi meclise göndererek çok daha güçlü bir Konak olacağız. Bilal Doğan, uzun süre İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili görevini yürüttü. İzmirliler için çok çalıştı. Bizlerde İzmirliler için çalışarak güçlü bir şekilde onu meclise göndereceğiz. Tüm hemşerilerimize kapı kapı dolaşarak çalışmalarını istiyorum” dedi.

MARDİNLİLER HER ALANDA FAALİYET GÖSTERİYOR

Ziyarette konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Bilal Doğan, Mardinlilerin İzmir’de çok güçlü olduğunu, ekonomiden siyasete her alanda başarılı bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi. MARVAK için övgü dolu sözler sarf eden Doğan, “MARVAK’ın yaptığı çok güzel işler var. İzmir’de Manisa’dan sonra en fazla nüfus yoğunluğunu barındıran Mardinlilerin güçlü bir STK oluşturmalarına, İzmir ekonomisinde söz sahibi olmasında MARVAK’ın çok büyük etkisi olduğunu biliyoruz. Konak ilçe Başkanı Mardinli. Konak Belediyesi Meclisi Başkan Vekili Mardinli. İzmir Ticaret Odası’nda aktif bir şekilde görev alanların çoğunluğu Mardinli. Bunlar hepsi tırnağıyla kazıyarak buraya kadar gelmiştir. Birbirlerine örnek olmuşlardır. O yüzden İzmir’de ve Türkiye’de söz sahibi olmuşlardır” şeklinde konuştu.

MARVAK ÖRNEK OLDU

Türkiye’nin en güzel kentlerinden bir tanesinin de Mardin olduğunu vurgulayan Doğan, “Mardin, Türkiye ve Orta Doğu’ya örnek olan bir kenttir. Mardinlilerin hak ettiği yere gelebilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım. Konak’ta oylarda 7 puan yükseltmek her baba yiğidin harcı değil. Bunu başaran Mardinli başkanımız ve hemşerilerimizi tebrik ediyorum. MARVAK birçok hemşeri derneklerine örnek olmuştur. Birçok yardımda bulunan İzmirlilerin zor durumunda yanında olan tüm Mardinli hemşirelerimizi kutluyorum” ifadelerini kullandı.

OYUNLAR BOZULDU

24 Haziran seçimlerine az bir süre kaldığına dikkat çeken Doğan, “Bu seçim sadece Türkiye’nin en önemli seçimlerinden bir tanesi değil. İslam dünyası, Orta Doğu için de önemli. Etrafımıza baktığımızda bunu anlıyoruz. Irak’ta ‘demokrasi getireceğiz’ diyerek 1 milyon insanı katlettiler. Libya’ya baktığımızda demokrasi getireceğiz dediler ortada Libya kalmadı. Güzel Libya parça parça oldu. Demokratik bir şekilde iktidara gelen Mursi iktidarını devirdiler. Siyonistlerin kuklası olan Sisi’yi getirdiler. Emperyalist güçler Türkiye üzerinde oyun oynadı. 15 Temmuz’da hain darbe girişiminde bulunmaya çalıştırlar. Cumhurbaşkanımız önderliğinde başbakanımız ve halkımız bu oyunu bozdu. Emperyalistlerin oyunları bitmedi. 24 Haziran seçim kararı alınmadan önce farklı örgütlerler ülkemizi karıştırmaya çalıştılar. Türkiye’yi terör çemberi içine almaya çalıştılar. Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde askerlerimiz oyunları bozdu. Afrin’e girildi. Münbiç’e girildi. Başbakanımız ‘bir tane bile terör örgütü kalmadan bu iş bitmeyecek’ dedi. Bunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

DESTEK İSTEDİ

24 Haziran yaklaşırken ekonomik kriz varmış gibi göstermeye çalıştılar. Döviz kurları üzerinde spekülatif oyunları ile ekonomiyle oynamaya başladılar. Karşımıza çıkamayanlar kuklaları ile içimizi karıştırmaya çalışıyorlar. Bu oyunu 24 Haziran’da sandığımızı sahip çıkarak bozacağız. Kentimiz için ülkemiz için sizlerden oy istiyoruz. Sandığı sahip çıkmanız için destek istiyoruz” dedi.

Diğer Haberler

Türk ekonomisine güveni tam

Türk ekonomisine güveni tam

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Ge...

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra, ülkemizin kültür ve sanat ha...

Dönüşümün önü açıldı

Dönüşümün önü açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ege Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüş...

Yücel’den eleştiri

Yücel’den eleştiri

CHP İzmir İl Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal...

Uygulanabilirliği yok

Uygulanabilirliği yok

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basr...

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyak...