“Mavi bayrak” bereketi

1 kilometrelik Urla Kum Denizi Plajı, günübirlik tatilcilerin gözdesi oldu. Aynı zamanda Urla’nın “mavi bayraklı tek plajı” olarak da dikkat çeken Kum Denizi’ni sadece 1 ayda 30 bin kişi ziyaret etti

“Mavi bayrak” bereketi
Sıcak havalardan bunalan İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenerek 2016 yaz sezonundan itibaren yoğun bir şekilde kullanılmaya başlanan ve geçtiğimiz yıl “mavi bayrakla” taçlanan Urla Kum Denizi Plajı’na akın etti. Tatilcilerin yeni gözdesi Urla Kum Denizi Plajı, günübirlik ve ekonomik tatil yapmak isteyenle doldu taştı. Urla Belediyesi tarafından işletilen tesislerden bir ay içinde yaklaşık 30 bin kişi yararlandı.
RAHAT, GÜVENLİ, KEYİFLİ
İzmir Körfezi’ndeki ilk mavi bayraklı plaj olan 1 kilometrelik Kum Denizi Plajı, su oyunları parkı, çocuk oyun alanları, yürüyüş ve bisiklet yolları, kafeteryaları, yeşil alanları ve engellilere ilişkin düzenlemeleri ile kentlilerin ve tatilcilerin dikkatini çekiyor.
“ENGELSİZ”
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Urla’da, Atatürk Mahallesi Kum Denizi bölgesinde, yaklaşık 65 bin metrekarelik sahil bandında oluşturulan dev rekreasyon alanı “engelsiz” olarak uygulandı. Kum Denizi Plajı’na gelen yaşlı ve engelli tüm vatandaşların suya daha rahat girebilmesi için denize kadar uzanan rampalar yer alıyor. Rahat ve güvenli bir şekilde kullanılabilen plajın içerisinde ayrıca güneşlenme alanları, tam otomatik WC’ler, duş ve soyunma kabinleri, yeme içme birimleri ve 300 araçlık otopark da engelsiz tasarım kriterlerine uygun olarak bulunuyor.
Peyzaj düzenlemeleriyle dikkat çeken Urla Kum Denizi Plajı’nda bisiklet yolu ile spor aletleri ve tırmanma iplerinin bulunduğu alanlar mevcut. Ayrıca plaj içerisinde, Türkiye’nin ilk halk plaj kütüphanesi de bulunuyor. İHA/İZMİR
 

Diğer Haberler

Bebeklerin ağlama  seslerinden ninni

Bebeklerin ağlama seslerinden ninni

Medical Park İzmir Hastanesi, prematüre bebeklerin önüne geçilmesi ve erken doğu...

Her engel  aşılmak içindir

Her engel aşılmak içindir

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 3. Uluslararası Engelsizmir Kongresi kapsamında d...

Cumhuriyet Kütüphanesi coşkuyla açıldı

Cumhuriyet Kütüphanesi coşkuyla açıldı

Buca Belediyesi hayata geçirdiği eğitim çalışmalarında Buca’ya bir kütüphane dah...

“Güçlü Çocuklar Güçlü Yarınlar”

“Güçlü Çocuklar Güçlü Yarınlar”

İzmir Valiliği İl Sosyal Etüt Proje Müdürlüğü ile İzmir Kadın Kuruluşları ve Saa...

Eğitim için pedallıyorlar

Eğitim için pedallıyorlar

İzmirliler, 21 Ekim Pazar günü Bostanlı İskelesi’nden başlayıp İnciraltı’nda son...

Buca’da birlik günü

Buca’da birlik günü

Buca Rumeli Balkan Göçmenleri Derneği, Buca Sini Köşk’te dev bir kahvaltı organi...