Minik Alperen için 2 şube müdürü hakkında dava

Çiğli İlçesi’nde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren 3 yaşındaki Alperen Sakin’in ailesi, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü ve 2 şube müdürü hakkında “ihmal suretiyle görevi kötüye kullanma” suçlamasıyla dava açtı.

Minik Alperen için 2 şube müdürü hakkında dava
Sakin Ailesi’nin avukatlarının Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün gerekli sorumlulukları yerine getirmediği gerekçesiyle olaya dahil edilmesi talebinde bulunması ve Çiğli Kaymakamlığının olaya ilişkin soruşturma izni vermesi üzerine Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü M.U. ile şube müdürleri H.B. ve Ş.Ş. hakkında iddianame hazırlandı. İddianamede yer alan raporda, Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin söz konusu özel anaokulunun denetlenmesinde ve gelen şikayetlerin değerlendirilmesinde, kontrollerin yapılmasında sorumluluklarının bulunduğu belirtildi. İddianame Karşıyaka Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilirse Çiğli İlçe Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürleri 1 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.
YILMADIK
Baba Serkan Sakin dava açılmasına ilişkin, “Bu kadar ihmalkarlık varken denetleyici merciinin göz yumması içler acısı bir durum. Kabul edilebilir bir olay değil. Yılmadık, hakkımızı sonuna kadar arayacağız” dedi. Sakin, oğlunun ölümüne ilişkin açılan yeni davanın takipçisi olacaklarını, haklarını aramaya devam edeceklerini söyledi. Müfettişlerce kreşlere denetleme yapılacağı zaman kreş yetkililerine haber verildiğini savunan Sakin, “Denetleme haber verilerek mi yapılır. En büyük abesle iştigal burada yapılıyor. Haber verilmeden yapılmış olsaydı bu denetlemeler Alperen bugün yaşayacaktı. Bu zamana kadar 2 gün öncesinden haber verip sonra gelip teftiş yapılıyorsa bu kadar eksik varsa öğretmenlerin servis ablasının, vasıfsız elemanların bu kuruma adım atmaları hata” ifadesini kullandı. Sakin, şunları kaydetti: “Bu kadar ihmalkarlık varken denetleyici merciinin göz yumması içler acısı bir durum. Kabul edilebilir bir olay değil. Yılmadık, hakkımızı sonuna kadar arayacağız. Başka Alperenler gitmesin. Suçlu olan kişileri assanız ne olacak. Çocuğum geri gelmeyecek ancak o acıyı biz biliyoruz. Başka anne baba inşallah yaşamaz. Evlatlarımızın canını sokakta bulmadık. Bir insanın canıyla oynayabilecek, bunu ihmal edebilecek insanların bu kurumlarda çalışması kesinlikle hata. Herkes kendi görevini yapmak durumunda. Hapis cezalarını az buluyorum. Böyle bir kurumun başında iş yapmalarını düşünmek bile istemiyorum.”  AA/İZMİR
 

Diğer Haberler

Çalışanlar minik Öykü için kan verdi

Çalışanlar minik Öykü için kan verdi

İzmir’de yaşayan Çağdaş ve Eylem Şen Yazıcı çiftinin, ilik nakli olmayı bekleyen...

“Devrimleri doğru anlayıp, anlatın”

“Devrimleri doğru anlayıp, anlatın”

CHP Parti Meclisi ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi İzmir Mille...

Aliağa’da hedef 1 milyon metrekare

Aliağa’da hedef 1 milyon metrekare

İzmir’in Aliağa İlçesi’ni yeşille anılan bir kent yapmak adına çalışmalarını hız...

Çeşme’de kaçak içki ele geçirildi

Çeşme’de kaçak içki ele geçirildi

İzmir’in Çeşme İlçesi’nde, il jandarma komutanlığına bağlı ekipler tarafından bi...

Sağlıkta hedef dünya liderliği

Sağlıkta hedef dünya liderliği

İzmir’de, özel bir ağız ve diş sağlığı polikliniğinde genel koordinatör olan Cey...

Ünal’dan dijital dönem açıklaması

Ünal’dan dijital dönem açıklaması

AK Parti Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, AK Part...