Nasır: Değişim başladı

AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’ın katılımıyla gerçekleştirilen İMDER olağanüstü genel kurul toplantısında İslam Yıldırım başkan seçildi. Kurulda konuşan Nasır, İzmir’de değişimin başladığını ifade etti

Nasır: Değişim başladı
KENAN YEŞİL
İzmir Müteahhitler Derneği (İMDER) olağanüstü genel kurul toplantısı, İzmir Ticaret Odası (İTO) meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır’ın katılımıyla gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında İslam Yıldırım oy birliği ile başkan seçildi. Genel kurul toplantısında konuşan Yıldırım, genel kurulun İzmir’e, sektörlerine ve tüm Türkiye’ye hayırlı olmasını diledi. İzmir Müteahhitler Federasyon Başkanı Necip Nasır’ın AK Parti İzmir Milletvekili seçilmesinin ardından federasyon başkanlığına aday olan İMDER Başkanı İsmail Kahraman, görevi bırakmasının ardından 3 Temmuz’da İMDER yönetim kurlu kararıyla olağanüstü genel kurul kararı alınmıştı. Kahraman’dan boşalan koltuğa tek liste olarak aday olan İMDER Yönetim Kurulu Üyesi İslam Yıldırım, yapılan seçim sonrasında oy birliği ile İMDER’in yeni başkanı oldu.
SEKTÖRÜN SORUNLARI
İMDER’in eski başkanı ve yarın yapılacak olan İzmir Müteahhitler Federasyonu olağanüstü genel kurul toplantısına tek liste olarak aday olan İsmail Kahraman, İMDER genel kurulunda bir konuşma yaptı. Kahraman, İzmir Müteahhitler Federasyonu eski Başkanı Necip Nasır’ın sektörleri için büyük uğraşlar verdiğini belirterek, “İnşaat sektörüne yaptığı katkıları anlatmaya zaman yetmez. 15 yıldır sektörün her sorunu ile yakından ilgilendi koşturdu. Faaliyetlerin öncüsü oldu. İTO’da inşaat sektörü 5’inci toplantısı yapıyoruz. İTO’da bu değişim gerçekleştiyse Necip Nasır’ın büyük katkısı vardır” dedi.
İMDER’E TEŞEKKÜR
Toplantıda konuşan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, “Benim için çok duygu dolu bir an. Halis bir niyetle Allah rızası için samimiyetle bir davaya inandığınızda sonuca gitmemek mümkün değil. 15 yıl önce beton fiyatlarının farklarıyla yaptığımız araştırmayla İTO ile karşılaşmıştık. İlk günden bu yana iş dünyasını İTO ile buluşturmaya çalışmıştık. 2004’te inşaat sektörü ile ilgili sorunlarla ilgilenen bir alanın olmadığını görüp bir mücadele başlatmıştık. İMDER’in inancı ve güveni ile buralara kadar geldik. Hem İzmir hem sektörümüz hem de ülkemiz adına İMDER’e şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. İzmir’de değişikliklerin ve hareketliliğin başladığını vurgulayan Nasır, İMDER’in bu değişimde büyük bir katkısı olduğunu belirterek, “Tek kişilik yönetim anlayışını bir sorun olarak görmüştük. Bu yönetim anlayışının İzmir’e zarar verdiğini ve değişmesi gerektiğini yıllarca söylemiştik. Bu değişime destek veren ve değişimi sağlayan en büyük katkısı olan dernek İMDER’dir. Artık İTO’da, bu mecliste gerçek üyeler gerçek temsilcilerine kavuştu. Örgütlü inşaat sektöründe 2004’te başlayan mücadelemiz, kanun ve yönetmelik değişiklikleri müdahil olabilme gücünü bize verdi” diye konuştu.
KONU İZMİR OLUNCA...
Türkiye’de çok büyük bir siyasi değişim olduğuna dikkat çeken Nasır, “Yeni oluşan hükümetimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu ilk mecliste ilk toplantısını yaptı. Sizlerin desteği ile bu mecliste görev alma onuru yaşadım. Seçim çalışmaları sırasında verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum. Bizim yola çıkış amacımız sektörün sorunlarının giderilmesi, İzmir ekonomisine katkı konulmasıdır. Bir felsefe olarak dinsel kentsel hiçbir ayrım yapmaksızın sektörün sorunları için mücadele eden bir dernek olacağız demiştik. Bu çalışmalara yaparken bir şey daha gösterdik. Siyasi ideoloji, düşünceler farklı olsa bile konu İzmir olduğunda gerisinin teferruat olduğunu gösterdik” diye konuştu.
İZMİR’İN SORUNLARINI BİLİYORUZ
İzmir’in sorunlarını iyi bilen biri olduğunu dile getiren Nasır, “Esnaflığı iyi bilen, esnafın tanıdığı biriyim. Aynı zamanda iş dünyasında bilinen bir insanım. Büyük bir sorumluluğu olan vekilim. Herkesin bizden beklediği bir şey var. Elimizden geldiğince ilk önce sektörümüzün ve İzmir’in sorunları ile ilgili elimden gelen her şeyi yapacağım. Cumhurbaşkanımızın ‘Vekiller 4 gün memleketlerinde, 3 gün mecliste olacaklar’ diye talimatı var. İzmir’de ofis oluşturuyoruz” şeklinde konuştu. İTO’da doğru insanların çalışmaları çok iyi yönettiğini belirten Nasır, “Örneğin inşaat sektörü bir kümelenme yaparak bir masa oluşturdu. İnşaat sektöründeki 13 bin üyemiz bu masada bir araya geliyor. Üyeler sorunlarını bu masaya aktaracak. Bu sorunlar İTO’daki personellere gidecek ve analiz edilecek. Sorunların çözümü 22 kişilik komitede değerlendirilecek. Çözüm üretilecek ve çözüm merkezi yönetim ise orada ben devreye gireceğim ve çözümü için uğraşacağım. Diğer sektörlerde de bir kümelenme yaparak İzmir’de sorunları çözebiliriz. İzmir’deki bürokratik oligarşi bizim sektörümüzün önünü kesen en büyük engel. Bunu çözecek olan 80 bin üyesi ile İTO’dur. Değişim derken bundan da bahsediyoruz. İş dünyasına karşı büyük bir sorumluluğumuz var” şeklinde konuştu.
YÖNETİM KURULU
Genel kurul sonucunda oluşan yeni yönetim kurulu listesi şu şekilde oluştu:
Yönetim Kurulu Başkanı İslam Yıldırım.
Asil Üyeler: Bilal Özkan, Muzaffer Keser, Tanay Bingöl, Mehmet Vefa Taşdemir, Abdulselam Kahraman, Dursun Ali Tiryaki, Cuma Kızartıcı, Hakan Selvi, Fatih Akçay, Osman Arnavut, Emre Ölmez, Erdem Tatar, Hamza Yılmaz ve Engin Kütükçü.

Diğer Haberler

MTK’dan Başkan Atila’ya teşekkür

MTK’dan Başkan Atila’ya teşekkür

Bornova Belediyesinin kadınların meslek sahibi olmaları ve istihdamına yönelik o...

“Yatırım yapmak için ihtiyacımızdı”

“Yatırım yapmak için ihtiyacımızdı”

Yeni proje ve yatırımlar için ihtiyaç duyulan her yerde arazi ve bina kamulaştır...

Aliağa cazibe merkezi olacak

Aliağa cazibe merkezi olacak

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar, Eğitim-Bir-Sen Aliağa Temsilciliği’ne ziyar...

20 yaş dişlerine dikkat   

20 yaş dişlerine dikkat   

Diş Hekimi Dr. Umut Şimşek, 20’lik dişlere dikkat edilmesi konusunda uyardı. Baz...

Geniz etine dikkat edin

Geniz etine dikkat edin

Dr. Burak Kocagözoğlu, “Çocuk burnundan rahat nefes almıyorsa, haftada 4-5 gün a...

Teknoloji dünyasının yeni mesleği: SEO uzmanlığı

Teknoloji dünyasının yeni mesleği: SEO uzmanlığı

İnternet sitelerinin adreslerinin dijital arama motorlarında daha üst sıralarda...