Olağanüstü kurultay için imzalar atılıyor

CHP'de olağanüstü kurultay isteyen İzmirli 4 kongre delegesi noterden imza verdi. Bornova İlçesi’ndeki bir noterde bir araya gelen eski CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, eski CHP Parti Meclisi Üyesi Hatice Tatlı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve eski Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, olağanüstü kurultay için imza veren isimler oldu

Olağanüstü kurultay için imzalar atılıyor
CHP'de olağanüstü kurultay isteyen İzmirli 4 kongre delegesi noterden imza verdi. Bornova İlçesi’ndeki bir noterde bir araya gelen eski CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, eski CHP Parti Meclisi Üyesi Hatice Tatlı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve eski Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, olağanüstü kurultay için imza veren isimler oldu. Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Haziran seçimleri sonuçları incelendiğinde partilerinin oyunun yüzde 22'lere düştüğünü, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ise önemli bir rakama ulaştığını söyledi.
“DEĞİŞİM İSTİYORUZ”
Seçim sonuçlarının örgütün ve halkın değişim talebi anlattığını ileri süren Güven, "Biliyorsunuz Genel Başkan 9 kezdir seçime katılıyor. Maalesef 9 seçimdir partimizi iktidara taşıyamadık. Genel Başkanımızı çok seviyoruz, beğeniyoruz ve onun onursal genel başkan olmasını istiyoruz. Artık yenileşme ve değişim şart bugüne kadar Genel Başkan'ın arkasında durduk ama artık değişim istiyoruz" diye konuştu.
HEDEF 30 VE ÜZERİ
Güven, olağanüstü kurultayı genel merkezin toplamasını istediklerini ancak onlar bu yönde karar vermeyince notere gelip imza verdiklerini dile getirdi. CHP'nin yeniden yapılanmak zorunda olduğunu savunan Güven, "Eğer bunu becerebilirsek yerel seçimlerde başarılı olma şansımız var. Aksi taktirde daha hüzünlü sonuçlarla karşılaşabiliriz. İzmir'deki 52 kurultay delegesinden en az 30 ve üzerinin imzasını almayı hedefledik" dedi.
Hatice Tatlı da 50 yıldır partide görev yaptığını söyledi. Değişimin ne zaman yapılması gerektiğini iyi bilen bir siyasetçi olduğunu işaret eden Tatlı, "Dışarıda, 'nasılsın' diye soru sormadan 'değişim yapmazsanız CHP'ye oy vermeyeceğiz' diyen büyük bir kitleyi gördük. Buna direnç göstermemek gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Eski CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ise Genel Başkan ve parti üst yönetiminin halktan gelen değişim isteğine önderlik yapamadığını öne sürdü.
Birçok kurultay delegesinin imza vermek için noterlere gittiğini belirten Kavalar, "İmza veren isimleri baskı yapılmasın diye açıklamak istemiyoruz. Değişim, tehdit değil partimizi yenilenmesi açısından bir fırsattır. Bu fırsatı biz yaratmaya çalışacağız. En kısa sürede Türkiye genelinde 700 imzaya ulaşıp bu kurultayı toplayacağız" diye konuştu.
Kavalar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da değişimden yana açıklamalar yaptığı sözlerine ekledi. AA/İZMİR

Diğer Haberler

Gül için hain açıklaması

Gül için hain açıklaması

E-muhtıra ile ilgili konuşurken Abdullah Gül’ün isminden bahseden AK Parti Genel...

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilen Tü...

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde bir polis memurunun ateş etmesi sonucu yaralandığı...

Bu bayrama buruk giriyoruz

Bu bayrama buruk giriyoruz

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletveki...

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram yoğunluğu yaşanırken, bıçakçılar da...

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper, 31 lisans ile 2...