Olağanüstü kurultay için imzalar atılıyor

CHP'de olağanüstü kurultay isteyen İzmirli 4 kongre delegesi noterden imza verdi. Bornova İlçesi’ndeki bir noterde bir araya gelen eski CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, eski CHP Parti Meclisi Üyesi Hatice Tatlı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve eski Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, olağanüstü kurultay için imza veren isimler oldu

Olağanüstü kurultay için imzalar atılıyor
CHP'de olağanüstü kurultay isteyen İzmirli 4 kongre delegesi noterden imza verdi. Bornova İlçesi’ndeki bir noterde bir araya gelen eski CHP İl Başkanı Asuman Ali Güven, eski CHP Parti Meclisi Üyesi Hatice Tatlı, CHP Kemalpaşa İlçe Başkanı Mehmet Ayçil ve eski Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar, olağanüstü kurultay için imza veren isimler oldu. Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, 24 Haziran seçimleri sonuçları incelendiğinde partilerinin oyunun yüzde 22'lere düştüğünü, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin ise önemli bir rakama ulaştığını söyledi.
“DEĞİŞİM İSTİYORUZ”
Seçim sonuçlarının örgütün ve halkın değişim talebi anlattığını ileri süren Güven, "Biliyorsunuz Genel Başkan 9 kezdir seçime katılıyor. Maalesef 9 seçimdir partimizi iktidara taşıyamadık. Genel Başkanımızı çok seviyoruz, beğeniyoruz ve onun onursal genel başkan olmasını istiyoruz. Artık yenileşme ve değişim şart bugüne kadar Genel Başkan'ın arkasında durduk ama artık değişim istiyoruz" diye konuştu.
HEDEF 30 VE ÜZERİ
Güven, olağanüstü kurultayı genel merkezin toplamasını istediklerini ancak onlar bu yönde karar vermeyince notere gelip imza verdiklerini dile getirdi. CHP'nin yeniden yapılanmak zorunda olduğunu savunan Güven, "Eğer bunu becerebilirsek yerel seçimlerde başarılı olma şansımız var. Aksi taktirde daha hüzünlü sonuçlarla karşılaşabiliriz. İzmir'deki 52 kurultay delegesinden en az 30 ve üzerinin imzasını almayı hedefledik" dedi.
Hatice Tatlı da 50 yıldır partide görev yaptığını söyledi. Değişimin ne zaman yapılması gerektiğini iyi bilen bir siyasetçi olduğunu işaret eden Tatlı, "Dışarıda, 'nasılsın' diye soru sormadan 'değişim yapmazsanız CHP'ye oy vermeyeceğiz' diyen büyük bir kitleyi gördük. Buna direnç göstermemek gerekiyor" ifadelerini kullandı.
Eski CHP Bornova İlçe Başkanı Nevzat Kavalar ise Genel Başkan ve parti üst yönetiminin halktan gelen değişim isteğine önderlik yapamadığını öne sürdü.
Birçok kurultay delegesinin imza vermek için noterlere gittiğini belirten Kavalar, "İmza veren isimleri baskı yapılmasın diye açıklamak istemiyoruz. Değişim, tehdit değil partimizi yenilenmesi açısından bir fırsattır. Bu fırsatı biz yaratmaya çalışacağız. En kısa sürede Türkiye genelinde 700 imzaya ulaşıp bu kurultayı toplayacağız" diye konuştu.
Kavalar, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da değişimden yana açıklamalar yaptığı sözlerine ekledi. AA/İZMİR

Diğer Haberler

Bremen Yatırım Ajansı geliyor

Bremen Yatırım Ajansı geliyor

Torbalı Ticaret Odası (TTO), finansal krizden sonra ihracatın geliştirmesi konus...

Kemeraltı lezzet koktu Menüde İzmir var

Kemeraltı lezzet koktu Menüde İzmir var

Tarih boyunca pek çok kültüre ev sahipliği yapmış İzmir’in zengin mutfağı Konak’...

“Domino nakil”  ile şifa buldu

“Domino nakil”  ile şifa buldu

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Hastanesinde karaciğer rahatsızlığı bulunan...

Balonlar farkındalık  İÇİN UÇURULDU

Balonlar farkındalık İÇİN UÇURULDU

İzmir’de, Meme Sağlığı Moral ve Farkındalık Günü etkinliğinde meme kanserinde er...

Hayatı renklendiren proje

Hayatı renklendiren proje

Marshall Boya tarafından düzenlenen “Renklendir Hayatı” projesi ile Aydın’ın Kuş...

Seçim hazırlıkları masaya yatırılacak

Seçim hazırlıkları masaya yatırılacak

AK Parti İzmir İl Başkanlığı tarafından düzenlenecek Genişletilmiş İl Danışma Ku...