Öldürüp ormana attılar

Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri sorumluların bulunması için çalışma başlattıklarını belirttiler

Öldürüp ormana attılar
E. ÇAĞLA GENİŞ-ÖZEL HABER
Hayvanlara yönelik suç ve işkencenin her geçen gün arttığı ülkemizde, bir acı haber de İzmir’den geldi. Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine Mamurbaba mevkiine giden Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) yetkilileri, hayvanların cansız bedeni ile karşılaştı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri, olayı kınayarak sorumluların bulunması için çalışma başlattılar. Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız?” dedi.

İÇİMİZ YANDI
Sokak hayvanları için çalışan ve şimdiye kadar yüzlerce hayvanı ölümden kurtaran Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “Dün akşamüzeri, derneğimize yapılan ihbar sonucu kedilerin ve köpeklerin bir şekilde öldürülerek ormana atıldığını öğrendik. Hayvanları öldürerek kimsenin görmeyeceğini düşündükleri o yere çöp gibi çöp torbaları ile atılmışlar. Dernek olarak yerinde tespit yapmaya gittik. İhbarı yapanlar siyah bir poşetin içinde 3-4 tane de kedi cesedi olduğunu söylemişlerdi. Kediler, muhtemelen yabanda yaşayan hayvanlarca alındığından bildirilen yerde bulamadık ama köpekler oradaydı. Jandarmayı aradık, nöbetçi amir sevk edilecek ekibin bizi arayacağını bildirdi. Köpekleri o şekilde bırakmaya gönlümüz el vermediği için gömdük. Köpeklerden birinin boynunda tasması duruyordu. Sahibi kim bilir nasıl arıyordur… İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız? Kimin yaptığını tespit etmek zor. Yaz olduğu için çok sayıda insan yok ama kamerası olan herkesten görüntü iletmesini istedik. Bu vahşet vicdan sahibi birinin yapabileceği bir olay değil. Olayı gerçekleştiren ve gerçekleştirilmesine göz yuman herkesi kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Diğer Haberler

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak kurtuluş at...

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, Engelsiz Ege Birimi ve Bornova İlçe Milli...

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Enstitüsü ev sahipliğinde AnadoluAşıklar Derneği t...

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

İzmir’in Bergama İlçesi’nde Müzeler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Hük...

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli Belediyesi, “İlk Kurşundan İlk Adıma 100. Yıl” etkinlikleri kapsamında iki...

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin başlangıcının 100. yılında Uluslararası Rotary 2440. Bölge Fed...