Öldürüp ormana attılar

Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri sorumluların bulunması için çalışma başlattıklarını belirttiler

Öldürüp ormana attılar
E. ÇAĞLA GENİŞ-ÖZEL HABER
Hayvanlara yönelik suç ve işkencenin her geçen gün arttığı ülkemizde, bir acı haber de İzmir’den geldi. Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine Mamurbaba mevkiine giden Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) yetkilileri, hayvanların cansız bedeni ile karşılaştı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri, olayı kınayarak sorumluların bulunması için çalışma başlattılar. Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız?” dedi.

İÇİMİZ YANDI
Sokak hayvanları için çalışan ve şimdiye kadar yüzlerce hayvanı ölümden kurtaran Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “Dün akşamüzeri, derneğimize yapılan ihbar sonucu kedilerin ve köpeklerin bir şekilde öldürülerek ormana atıldığını öğrendik. Hayvanları öldürerek kimsenin görmeyeceğini düşündükleri o yere çöp gibi çöp torbaları ile atılmışlar. Dernek olarak yerinde tespit yapmaya gittik. İhbarı yapanlar siyah bir poşetin içinde 3-4 tane de kedi cesedi olduğunu söylemişlerdi. Kediler, muhtemelen yabanda yaşayan hayvanlarca alındığından bildirilen yerde bulamadık ama köpekler oradaydı. Jandarmayı aradık, nöbetçi amir sevk edilecek ekibin bizi arayacağını bildirdi. Köpekleri o şekilde bırakmaya gönlümüz el vermediği için gömdük. Köpeklerden birinin boynunda tasması duruyordu. Sahibi kim bilir nasıl arıyordur… İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız? Kimin yaptığını tespit etmek zor. Yaz olduğu için çok sayıda insan yok ama kamerası olan herkesten görüntü iletmesini istedik. Bu vahşet vicdan sahibi birinin yapabileceği bir olay değil. Olayı gerçekleştiren ve gerçekleştirilmesine göz yuman herkesi kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Diğer Haberler

“Türk ordusu destan yazmıştır”

“Türk ordusu destan yazmıştır”

Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı...

DP’nin Aliağa’daki seçim bürosu açıldı

DP’nin Aliağa’daki seçim bürosu açıldı

Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, seçim çalışmaları kapsamında A...

İzmir bir spor tesisi daha kazandı

İzmir bir spor tesisi daha kazandı

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bergama Belediyesinin ortak hizmet protokolü çerç...

Herkese eşit hizmet sözü

Herkese eşit hizmet sözü

Konak Belediye Başkan Adayı Mimar Melek Eroğlu, mahalle mahalle çat kapı ziyaret...

İzmir gastronomi turizminde avantajlı

İzmir gastronomi turizminde avantajlı

Gıda Araştırmacısı olarak çalışmalarını sürdüren, Türkiye’nin en kapsamlı yiyece...

Zeybekci  İzmir’i 800 km turladı

Zeybekci  İzmir’i 800 km turladı

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, seçim kampanyası...