Öldürüp ormana attılar

Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri sorumluların bulunması için çalışma başlattıklarını belirttiler

Öldürüp ormana attılar
E. ÇAĞLA GENİŞ-ÖZEL HABER
Hayvanlara yönelik suç ve işkencenin her geçen gün arttığı ülkemizde, bir acı haber de İzmir’den geldi. Çeşme’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından öldürülen kedi ve köpekler ormanlık alana atıldı. Bir vatandaşın ihbarı üzerine Mamurbaba mevkiine giden Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) yetkilileri, hayvanların cansız bedeni ile karşılaştı. Hayvanları bulan hayvan hakları derneği yetkilileri, olayı kınayarak sorumluların bulunması için çalışma başlattılar. Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız?” dedi.

İÇİMİZ YANDI
Sokak hayvanları için çalışan ve şimdiye kadar yüzlerce hayvanı ölümden kurtaran Çeşme Alaçatı Doğa ve Hayvan Severler Derneği (ÇESAL) Başkanı Solmaz Örücü, “Dün akşamüzeri, derneğimize yapılan ihbar sonucu kedilerin ve köpeklerin bir şekilde öldürülerek ormana atıldığını öğrendik. Hayvanları öldürerek kimsenin görmeyeceğini düşündükleri o yere çöp gibi çöp torbaları ile atılmışlar. Dernek olarak yerinde tespit yapmaya gittik. İhbarı yapanlar siyah bir poşetin içinde 3-4 tane de kedi cesedi olduğunu söylemişlerdi. Kediler, muhtemelen yabanda yaşayan hayvanlarca alındığından bildirilen yerde bulamadık ama köpekler oradaydı. Jandarmayı aradık, nöbetçi amir sevk edilecek ekibin bizi arayacağını bildirdi. Köpekleri o şekilde bırakmaya gönlümüz el vermediği için gömdük. Köpeklerden birinin boynunda tasması duruyordu. Sahibi kim bilir nasıl arıyordur… İçimiz yandı, dilimiz tutuldu. Bu devirde, böyle bir yerde, bu tür bir vahşeti kim yapar? Neden yapar? İnsan denen yaratıkların ellerinden, gözümüzden esirgediğimiz canlarımızı nasıl koruyacağız? Kimin yaptığını tespit etmek zor. Yaz olduğu için çok sayıda insan yok ama kamerası olan herkesten görüntü iletmesini istedik. Bu vahşet vicdan sahibi birinin yapabileceği bir olay değil. Olayı gerçekleştiren ve gerçekleştirilmesine göz yuman herkesi kınıyoruz” ifadelerini kullandı.
 

Diğer Haberler

Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca yeniden yargılanacak

Çağatay Ulusoy ve Gizem Karaca yeniden yargılanacak

"Uyuşturucu ticareti yapmak" suçundan hapis cezası alan oyuncular Çağatay Ulusoy...

Bakan Selçuk öğrencilere karne dağıttı

Bakan Selçuk öğrencilere karne dağıttı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatiline girerek karne alan çocuklara i...

İhracatta tarihi adım: 7/24 kesintisiz ihracat dönemi

İhracatta tarihi adım: 7/24 kesintisiz ihracat dönemi

İhracatta zaman, insan kaynağı ve maliyetten tasarruf etmeyi sağlayan ve menşe v...

Yıldırım: Türkiye nasıl bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu herkese gösteriyor

Yıldırım: Türkiye nasıl bir kalkınma hamlesi içinde olduğunu herkese gösteriyor

TBMM Başkanı Yıldırım, "Dünyaya, dosta düşmana mesaj veriyoruz. 'Öldük bittik',...

İzmir’in deri fuarına yabancı alıcı akını

İzmir’in deri fuarına yabancı alıcı akını

Ege Bölgesi'nin deri konfeksiyon, deri aksesuar ve tabak deri ihracatını arttırm...

Zeybekci: '40 milyon turisti ağırlayacağız'

Zeybekci: '40 milyon turisti ağırlayacağız'

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci’nin gündemine ald...