Rafineride gıda zehirlenmesi! 600 civarında işçi hastaneye kaldırıldı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde görev yapan 600'e yakın işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

Rafineride gıda zehirlenmesi! 600 civarında işçi hastaneye kaldırıldı
Star Rafineri, İzmir'in Aliağa ilçesinde 600 işçinin etkilendiği gıda zehirlenmeleriyle ilgili, "Gıda numunelerinden gerekli tahliller alınmış olup, konuyla ilgili olarak resmi makamlarla koordineli bir şekilde ve hassasiyetle araştırmalarımızı sürdürüyoruz" diye aktardı. 
Aliağa ilçesinde, yedikleri akşam yemeklerinden zehirlenen 600 işçi hastanelere kaldırılmıştı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, Star Rafineri konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
"Aliağa’daki tesisimizde inşaat faaliyetlerini sürdüren müteahhit firmanın bazı çalışanları bu sabah hastaneye başvurmuş ve gıda zehirlenmesi şüphesiyle bir kısmının ayaktan tedavileri yapılmış; bir kısmı ise yatarak müşahede altına alınmıştır. 
Gıda numunelerinden gerekli tahliller alınmış olup, konuyla ilgili olarak resmi makamlarla koordineli bir şekilde ve hassasiyetle araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Gelen sonuçlarla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğimizi bildirir, rahatsızlanan çalışanlara acil şifalar dileriz." 

İzmir İl Sağlık Müdürü Salnur: "600 kişi etkilendi"
İzmir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Bediha Salnur, İzmir'in Aliağa ilçesindeki işçilerin zehirlenmelerine ilişkin açıklamalarda bulunarak, "600 kişi etkilendi; ama sayı anlık olarak değişiyor. Durumu çok ciddi olan hastamız yok. Takip altında olan hasta sayımız ise 250 civarında" dedi. 
İzmir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Bediha Salnur, Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde gıda zehirlenmesi yaşanan işçilerin durumuyla ilgili açıklama yaptı. Uzman Dr. Salnur, zehirlenmeden 600 kişinin etkinlendiğini söyledi. Anlık olarak sayıların değiştiğini belirten Uzman Dr. Salnur, sağlık durumunda ciddi olan hastanın bulunmadığını kaydetti. Uzman Dr. Salnur, "Yemeklerden ve sulardan numuneler alındı. Bütün ayrıntıları inceliyoruz. Hastalar, bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle hastanelerimize başvurdu ve sayı değişebiliyor. Tansiyon düşüklüğü olan 4-5 hasta var. 200 kadar hastaya serum takıldı. Takip altında olan kişi sayımızda 250 ama dediğim gibi sayılar değişebiliyor. Durum yakından takip ediliyor. Çok şükür, durumunda ciddi olan hastamız yok; ama konuyu yakından takip ediyoruz" şeklinde konuştu. 
Olayın geçmişi 
Star Rafinerisinde çalışan işçiler, akşam yemeğinde yedikleri köfte, çorba ve diğer yiyeceklerden sonra rahatsızlanmıştı. İşçiler, bir müddet sonrada karın ağrısı, bulantı, kusma şikayetiyle önce rafinerinin revirine, ardından da Aliağa Devlet Hastanesi ve Menemen Devlet Hastanesine başvurmuştu. Konu hakkında soruşturma başlatılırken, hastanelerde işçilerin akınına uğramıştı. İHA

 

Diğer Haberler

Gül için hain açıklaması

Gül için hain açıklaması

E-muhtıra ile ilgili konuşurken Abdullah Gül’ün isminden bahseden AK Parti Genel...

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Aliyev’den Erdoğan’a kutlama mesajı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, yeniden AK Parti Genel Başkanı seçilen Tü...

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

Trafik polisinin köpeğe ateş etmesi

İzmir’in Bayraklı İlçesi’nde bir polis memurunun ateş etmesi sonucu yaralandığı...

Bu bayrama buruk giriyoruz

Bu bayrama buruk giriyoruz

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi ve İzmir Milletveki...

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

Bıçakçılar fazla mesai yapıyor

İzmir’in tarihi Kemeraltı Çarşısı’nda bayram yoğunluğu yaşanırken, bıçakçılar da...

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

Öğrenci sayısı ise 2 bin 855’e çıkartıldı

İzmir Demokrasi Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Bedriye Tunçsiper, 31 lisans ile 2...