Rafineride gıda zehirlenmesi! 600 civarında işçi hastaneye kaldırıldı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde görev yapan 600'e yakın işçi, gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye başvurdu

Rafineride gıda zehirlenmesi! 600 civarında işçi hastaneye kaldırıldı
Star Rafineri, İzmir'in Aliağa ilçesinde 600 işçinin etkilendiği gıda zehirlenmeleriyle ilgili, "Gıda numunelerinden gerekli tahliller alınmış olup, konuyla ilgili olarak resmi makamlarla koordineli bir şekilde ve hassasiyetle araştırmalarımızı sürdürüyoruz" diye aktardı. 
Aliağa ilçesinde, yedikleri akşam yemeklerinden zehirlenen 600 işçi hastanelere kaldırılmıştı. İşçilerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtilirken, Star Rafineri konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
"Aliağa’daki tesisimizde inşaat faaliyetlerini sürdüren müteahhit firmanın bazı çalışanları bu sabah hastaneye başvurmuş ve gıda zehirlenmesi şüphesiyle bir kısmının ayaktan tedavileri yapılmış; bir kısmı ise yatarak müşahede altına alınmıştır. 
Gıda numunelerinden gerekli tahliller alınmış olup, konuyla ilgili olarak resmi makamlarla koordineli bir şekilde ve hassasiyetle araştırmalarımızı sürdürüyoruz. Gelen sonuçlarla ilgili kamuoyunu bilgilendireceğimizi bildirir, rahatsızlanan çalışanlara acil şifalar dileriz." 

İzmir İl Sağlık Müdürü Salnur: "600 kişi etkilendi"
İzmir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Bediha Salnur, İzmir'in Aliağa ilçesindeki işçilerin zehirlenmelerine ilişkin açıklamalarda bulunarak, "600 kişi etkilendi; ama sayı anlık olarak değişiyor. Durumu çok ciddi olan hastamız yok. Takip altında olan hasta sayımız ise 250 civarında" dedi. 
İzmir İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Bediha Salnur, Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde gıda zehirlenmesi yaşanan işçilerin durumuyla ilgili açıklama yaptı. Uzman Dr. Salnur, zehirlenmeden 600 kişinin etkinlendiğini söyledi. Anlık olarak sayıların değiştiğini belirten Uzman Dr. Salnur, sağlık durumunda ciddi olan hastanın bulunmadığını kaydetti. Uzman Dr. Salnur, "Yemeklerden ve sulardan numuneler alındı. Bütün ayrıntıları inceliyoruz. Hastalar, bulantı, kusma ve ishal şikayetiyle hastanelerimize başvurdu ve sayı değişebiliyor. Tansiyon düşüklüğü olan 4-5 hasta var. 200 kadar hastaya serum takıldı. Takip altında olan kişi sayımızda 250 ama dediğim gibi sayılar değişebiliyor. Durum yakından takip ediliyor. Çok şükür, durumunda ciddi olan hastamız yok; ama konuyu yakından takip ediyoruz" şeklinde konuştu. 
Olayın geçmişi 
Star Rafinerisinde çalışan işçiler, akşam yemeğinde yedikleri köfte, çorba ve diğer yiyeceklerden sonra rahatsızlanmıştı. İşçiler, bir müddet sonrada karın ağrısı, bulantı, kusma şikayetiyle önce rafinerinin revirine, ardından da Aliağa Devlet Hastanesi ve Menemen Devlet Hastanesine başvurmuştu. Konu hakkında soruşturma başlatılırken, hastanelerde işçilerin akınına uğramıştı. İHA

 

Diğer Haberler

Kadın adaylar temsiliyete güç verir

Kadın adaylar temsiliyete güç verir

CHP Foça Belediye Başkan Aday Adaylığı dosyasını teslim eden isimlerden biri ola...

Vekil Bekle öğrencilerle

Vekil Bekle öğrencilerle

Kuran kursu öğreticileri, Kuran’a Hizmet Derneği’nin düzenlediği istişare toplan...

Başkan Uğurlu, hafta  sonu mesaisinde

Başkan Uğurlu, hafta sonu mesaisinde

Her fırsatta halkla bir araya gelerek, talepleri yerinde dinleyen Kemalpaşa Bele...

“İzmir’i kandıramayacaksınız”

“İzmir’i kandıramayacaksınız”

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun Tarım Festivali’ndeki sözler...

Bebeklerin ağlama  seslerinden ninni

Bebeklerin ağlama seslerinden ninni

Medical Park İzmir Hastanesi, prematüre bebeklerin önüne geçilmesi ve erken doğu...

Her engel  aşılmak içindir

Her engel aşılmak içindir

İzmir Büyükşehir Belediyesinin 3. Uluslararası Engelsizmir Kongresi kapsamında d...