Sağlıkçılardan anlamlı bağış

İzmir İl Sağlık Müdürlüğü ve Türk Kızılayı İzmir Kan Bağışı Merkezi işbirliğinde sağlık çalışanlarına yönelik kan vermenin önemini vurgulayan“Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası” büyük ilgi gördü

Sağlıkçılardan anlamlı bağış
İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Konak Merkez Binasında kan vermenin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak için gerçekleştirilen “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası”nda İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Sağlık Müdürlükleri ve bağlı hastanelerin çalışanları bağışta bulundu.
Organizasyona büyük ilgi gösteren sağlık çalışanları sabah erken saatlerde kan verme stantlarında yerlerini aldı. Kızılay İzmir Kan Merkezi çalışanları ve İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarının ortaklaşa yürüttüğü organizasyon tam anlamıyla örnek bir uygulama oldu. Kan ve kök hücresi alımında neredeyse aynı hizmet anlayışında olan iki kurum çalışanlarının organizasyonuna ek olarak bağışçıların da sağlık çalışanı olması eklenince benzersiz bir bağış kampanyasına imza atıldı.

Sağlık camiası olarak bu anlamlı kampanyayla hem ihtiyaç duyanlara destek olmayı hem de kan ve kök hücre bağışı konusunda farkındalık oluşturulmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden İzmir İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur, “Bu kampanyayla inşallah kan ve kök hücre bağışı konusunda sağlık çalışanları olarak vatandaşlarımıza öncülük edeceğiz. Ay boyunca sürecek olan bu kampanyayla verimli olacağımıza inanıyor, bağışta bulunan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Bediha Salnur da kan ve kök hücre bağışında bulundu.
“KAN BAĞIŞININ ÖNEMİNİ BİLİYORUZ”
Kan bağışının önemini bildiğimiz için arkadaşlarımızla buraya geldik. Müdürlüğümüzün düzenlemiş olduğu kan bağışına katılarak, Kızılayımıza destek olmak için bağışta buluyoruz.” dedi.
Organizasyona ev sahipliği yapan İl Sağlık Müdürü Uzm.Dr. Bediha Salnur’a Türk Kızılayı İzmir Kan Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Burak Yurdakul teşekkür belgesi takdim etti. “Kan ve Kök Hücre Bağışı Kampanyası”nın öncelikle merkez ilçe sağlık müdürlükleri ve merkez hastane çalışanlarıyla başladığı, ay boyunca çevre ilçelerdeki hastanelerde ve ilçe sağlık müdürlüklerinde devam edeceği belirtildi. HABER MERKEZİ

Diğer Haberler

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlenecek

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu düzenlenecek

İzmir’de bisiklete olan farkındalığın arttırılması amacıyla bir araya gelen “Süs...

Akademisyenlerin liste başarısı

Akademisyenlerin liste başarısı

Araştırmaları, buluşları ve tedavi yöntemleri dünyada yankı uyandıran Türk bilim...

Dalgalı bir süreçten geçiyoruz

Dalgalı bir süreçten geçiyoruz

EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Türkiye ekonomisinin oldukça dalg...

Uçakta yolcuların burnu ve kulakları kanadı

Uçakta yolcuların burnu ve kulakları kanadı

Hindistan’da havalanan bir uçakta basıncın düşmesi nedeniyle 30 yolcunun burnu v...

Kahkahaya boğdular

Kahkahaya boğdular

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlık çalışanlarının hastalarına daha gül...

Malta ve Türkiye  ekonomik işbirliği

Malta ve Türkiye ekonomik işbirliği

Türkiye’nin AB üyeliğini her daim destekleyen Malta ile Türkiye arasındaki ilişk...