Şehitler için hatıra ormanı

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube’nin girişimiyle Bornova’da 1 Haziran 2017’deki helikopter kazasında şehit düşen, kadına karşı şiddettin önlenmesi ile ilgili gündeme gelen Yarbay Songül Yakut adına Hatıra Ormanı oluşturuldu

Şehitler için hatıra ormanı

HALİL YAYLAK

Sağlık Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Özgür Yıldırım, Kadınlar Komisyonu Başkanı Kadriye İmrağ öncülüğünde, AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli’nin desteği ve katılımıyla Bornova’da 5 bin fidanlık ‘Şehit Yarbay Songül Yakut Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Başkan Yıldırım, Kerem Ali Sürekli ve Sağlık Sen üyelerinin yoğun katılımıyla Bornova’daki Hatıra Ormanı bölgesinde fidan dikimi yapıldı. Törende şehitlerimiz anısına lokma döküldü. Songül Yakut’un 167 yıllık Jandarma Komutanlığı’nın ilk kadın komutanı olduğunu belirten Başkan Yıldırım, “Kadına şiddetin engellenmesi için canla başla mücadele eden, milletimizin yetiştirdiği ender kişilerden biri Jandarma Yarbay Songül Yakut. 28 yaşında ilçe Jandarma komutanı olmuş ve görev aldığı bölgelerde köy köy dolaşarak kadınların sorunlarını dinleyen onlara derman olmaya çalışan Türk subayıydı. Kadına şiddete karşı önleyici kararların alınmasını devamlı dile getirmişti. Elleri nasırlı, yürekleri yaralı anaları kendi anası gibi görmüş, dertlerine çare aramıştı. Ta ki hain FET֒nün alçak kumpaslarına kadar. Binbaşı rütbesindeyken görevinden uzaklaştırıldı. Verdiği hukuk mücadelesini kazanarak Şırnak’a tayin oldu. 1 Haziran 2017’de Şırnak’ta helikopter kazasında 12 askerimizle birlikte şehit oldu. Şehit olan askerlerimiz adına fidanlarını dikip isimlerini ölümsüzleştirdik. Mücadelesi azmi ve kararlılığı erkeğinden kadınına örnek olmuştur.2018 yılının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Songül Yakut Yılı olarak belirledik. Bu kapsamda Başta Şehit Yarbay Songül Yakut’un annesi Sebahat Hanım olmak üzere tüm şehit annelerinin ellerinden öpüyor şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu. Yıldırım; vatan, millet bayrak sevgisi olan tüm kadınların Kadınlar Günü’nü kutladığını sözlerine ekledi.

KADINLAR GELECEĞİMİZİN MİMARIDIR

AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ise, “Kadınlar geleceğimizin mimarlarıdır, başımızın üzerlerinde yerleri vardır. AK Parti hükümetlerinde kadının toplum içerisinde hak ettiği yeri alması için her gereken yapılmıştır, yapılmaya da devam edecektir” diye konuştu. Sürekli, hatıra ormanının oluşumunda katkıları için Başkan Yıldırım’a teşekkür etti.

Diğer Haberler

Mezarı açıldı! 'Başka kimsenin canı yanmasın'

Mezarı açıldı! 'Başka kimsenin canı yanmasın'

İzmir'in Torbalı ilçesinde doğumdan 27 gün sonra hayatını kaybeden 25 yaşındaki...

Çeşme'de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri

Çeşme'de Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleri

İzmir’in Çeşme ilçesinde belediye, 16-22 Eylül Avrupa Hareketlilik Haftası neden...

Başkan Soylu muharrem orucu iftarına katıldı

Başkan Soylu muharrem orucu iftarına katıldı

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen ifta...

Karşıyaka'da iki muhteşem konser

Karşıyaka'da iki muhteşem konser

Karşıyaka Belediyesi Bostanlı Suat Taşer Sanat Merkezi, bu hafta iki özel konser...

İZTO ile MÜSİAD'tan işbirliği

İZTO ile MÜSİAD'tan işbirliği

Gelecekte ülkelerin değil kentlerin öne çıkacağını görerek özel projeler hazırla...

Çeşme'nin en güzel kavunu seçildi

Çeşme'nin en güzel kavunu seçildi

İzmir'in Çeşme ilçesinde belediyenin gerçekleştirdiği 4. Ovacık Tarım ve Sakız K...