Selçuk’tan dikkat çeken talep

Selçuk Belediyesinin AK Partili Başkanı Zeynel Bakıcı’ya 3 milyon 400 bin TL’lik borçlanma için yetki verilmesi konusu İzmir Büyükşehir Belediye meclisinde gündeme geldi

Selçuk’tan dikkat  çeken talep
E. ÇAĞLA GENİŞ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yokluğunda Başkan Vekili Sırrı Aydoğan’ın idaresinde gerçekleşti. 2014-2019 döneminin vedalaşmasının bugün gerçekleşecek meclis oturumunda yapılacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun o gün toplantıya katılacak olmasından dolayı son konuşmasını yapan Aydoğan önemli açıklamalarda bulundu. Oturumda ayrıca Selçuk Belediyesinin AK Partili Başkanı Zeynel Bakıcı’ya 3 milyon 400 bin TL’lik borçlanma için yetki verilmesi talebi gündeme geldi. İlçe belediyesinin aldığı karar Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. 31 Mart yerel seçimleriyle dönemi sona erecek olan Bakıcı’ya borçlanma yetkisinin verilip verilmeyeceği merak konusu oldu.
AYDOĞAN’DAN VEDA MESAJLARI
Büyükşehir Belediye meclisinin 2014-2019 yılı son meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanvekili Aydoğan, “Güzel işler yaptık. Başarılı geçen bir dönem oldu. Gerek yönettiğim gerek yönetmediğim toplantılarda hiçbir arkadaşımı bilerek ve isteyerek ayırmadım. Olduysa bile ki öyle bir şey yapmadık. Tüm arkadaşlarıma gösterdiği özveri, destek ve olumlu muhalefet için teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla her zaman iftiharla çalıştık. Ama bir dönem çabucak geçti. Bu deme değildir ki ayrılıyoruz, burada güzel dostluklar kuruldu. Bizden sonra gelenlerin bizden iyi olmasını diliyorum. Bu bir kent, ülke meselesidir. İnanıyorum bizden daha iyi işler yapacaklar” dedi.
BAŞKANA YETKİ Mİ VERİLECEK?
Oturumda ayrıca Selçuk Belediye meclisinin aldığı ve Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen borçlanma kararı görüşüldü. ‘Selçuk Belediyesince, Gayri Menkul Sermaye Üretim Giderleri olarak uygun görülen 3 milyon TL ve Diğer İç Borç Faiz Giderleri olarak uygun görülen 400 bin TL ek ödeneğin müdürlük harcamaları için kullanılması, ayrıca Finansmanın Ekonomik Sınıflandırması tablosunda 3 milyon 400 bin TL borçlanmanın yapılması, alınacak olan kredinin kullanılması, kredi süresi ve geri ödeme koşullarının belirlenmesi, kredi anlaşmaları üzerinde değişiklik yapılması ve kullanılacak olan kredi için gerekli garanti ve teminatların verilmesi ile bu işlerle ilgili her türlü sözleşme taahhütname, protokol ve temlik sözleşmelerinin düzenlenmesi veya imzalanması, kamu ve özel bankalardan kredi kullanılması, kredi ile ilgili her türlü yazışmalarda münferiden işlem yapılabilmesi için Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı’ya yetki verilmesi hususuna yönelik’ madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. Partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyen ve dönem görev süresi 31 Mart’ta bitecek olan Başkan Bakıcı’ya yetki verilmesi hususunun görüşülmesi dikkat çekti.

Diğer Haberler

Hayatımın en  güzel günlerinden

Hayatımın en güzel günlerinden

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde Maltepe B...

İzmir'de feci kaza: 2 ölü, 6 yaralı

İzmir'de feci kaza: 2 ölü, 6 yaralı

İzmir'in Menderes ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybe...

Oran’dan miting gibi mahalle toplantısı

Oran’dan miting gibi mahalle toplantısı

Millet İttifakı Çeşme Belediye Başkan Adayı Ekrem Oran’ın Çeşme çarşısındaki 16...

Cemevinde teşekkür etkinliği düzenlendi

Cemevinde teşekkür etkinliği düzenlendi

Bergama İslamsaray Mahallesi’nde birkaç ay önce yapımına başlanılan ancak hava ş...

Saadet Partisi’nden bandolu yürüyüş

Saadet Partisi’nden bandolu yürüyüş

Saadet Partisi Buca İlçe Başkanlığı, seçim çalışmaları kapsamında ‘Sevgi Yürüyüş...

Sorunlar için gece gündüz çalışacak

Sorunlar için gece gündüz çalışacak

Millet İttifakı Gaziemir Belediye Başkan Adayı Halil Arda, Gaziemir’in ilk beled...