Selçuk’tan dikkat çeken talep

Selçuk Belediyesinin AK Partili Başkanı Zeynel Bakıcı’ya 3 milyon 400 bin TL’lik borçlanma için yetki verilmesi konusu İzmir Büyükşehir Belediye meclisinde gündeme geldi

Selçuk’tan dikkat  çeken talep
E. ÇAĞLA GENİŞ
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun yokluğunda Başkan Vekili Sırrı Aydoğan’ın idaresinde gerçekleşti. 2014-2019 döneminin vedalaşmasının bugün gerçekleşecek meclis oturumunda yapılacak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun o gün toplantıya katılacak olmasından dolayı son konuşmasını yapan Aydoğan önemli açıklamalarda bulundu. Oturumda ayrıca Selçuk Belediyesinin AK Partili Başkanı Zeynel Bakıcı’ya 3 milyon 400 bin TL’lik borçlanma için yetki verilmesi talebi gündeme geldi. İlçe belediyesinin aldığı karar Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. 31 Mart yerel seçimleriyle dönemi sona erecek olan Bakıcı’ya borçlanma yetkisinin verilip verilmeyeceği merak konusu oldu.
AYDOĞAN’DAN VEDA MESAJLARI
Büyükşehir Belediye meclisinin 2014-2019 yılı son meclis toplantısı öncesinde Belediye Başkanvekili Aydoğan, “Güzel işler yaptık. Başarılı geçen bir dönem oldu. Gerek yönettiğim gerek yönetmediğim toplantılarda hiçbir arkadaşımı bilerek ve isteyerek ayırmadım. Olduysa bile ki öyle bir şey yapmadık. Tüm arkadaşlarıma gösterdiği özveri, destek ve olumlu muhalefet için teşekkür ediyorum. Arkadaşlarımızla her zaman iftiharla çalıştık. Ama bir dönem çabucak geçti. Bu deme değildir ki ayrılıyoruz, burada güzel dostluklar kuruldu. Bizden sonra gelenlerin bizden iyi olmasını diliyorum. Bu bir kent, ülke meselesidir. İnanıyorum bizden daha iyi işler yapacaklar” dedi.
BAŞKANA YETKİ Mİ VERİLECEK?
Oturumda ayrıca Selçuk Belediye meclisinin aldığı ve Büyükşehir Belediyesi’ne gönderilen borçlanma kararı görüşüldü. ‘Selçuk Belediyesince, Gayri Menkul Sermaye Üretim Giderleri olarak uygun görülen 3 milyon TL ve Diğer İç Borç Faiz Giderleri olarak uygun görülen 400 bin TL ek ödeneğin müdürlük harcamaları için kullanılması, ayrıca Finansmanın Ekonomik Sınıflandırması tablosunda 3 milyon 400 bin TL borçlanmanın yapılması, alınacak olan kredinin kullanılması, kredi süresi ve geri ödeme koşullarının belirlenmesi, kredi anlaşmaları üzerinde değişiklik yapılması ve kullanılacak olan kredi için gerekli garanti ve teminatların verilmesi ile bu işlerle ilgili her türlü sözleşme taahhütname, protokol ve temlik sözleşmelerinin düzenlenmesi veya imzalanması, kamu ve özel bankalardan kredi kullanılması, kredi ile ilgili her türlü yazışmalarda münferiden işlem yapılabilmesi için Belediye Başkanı Dahi Zeynel Bakıcı’ya yetki verilmesi hususuna yönelik’ madde Plan ve Bütçe Komisyonu’na gönderildi. Partisi tarafından yeniden aday gösterilmeyen ve dönem görev süresi 31 Mart’ta bitecek olan Başkan Bakıcı’ya yetki verilmesi hususunun görüşülmesi dikkat çekti.

Diğer Haberler

Egeli iletişimciden örnek bağış

Egeli iletişimciden örnek bağış

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu Taner Kocakaya, ör...

Kedi Tombi’ye  hüzünlü veda

Kedi Tombi’ye  hüzünlü veda

İzmir’de bir ilkokulda öğrencilerle birlikte derse giren ancak okullar kendisine...

Kemalpaşa halkı ikna olmadı

Kemalpaşa halkı ikna olmadı

TBMM Çevre Komisyonu Üyesi, CHP YDK Üyesi ve İzmir Milletvekili Mahir Polat’ın İ...

Kentsel dönüm için  çalışmalar başladı

Kentsel dönüm için  çalışmalar başladı

Bakanlar Kurulu kararıyla “afet riski altındaki alan” olarak ilan edilen Soğukpı...

Başkan İduğ’dan  Bornova daveti

Başkan İduğ’dan  Bornova daveti

Türkiye Meclis Üyeleri Birliği üyeleri Bornova Belediye Başkanı Dr. Mustafa İduğ...

“27 Mayıs darbesi,  kara bir lekedir”

“27 Mayıs darbesi,  kara bir lekedir”

27 Mayıs darbesi hakkında konuşan Eski Bakan Ali Naili Erdem, “27 Mayıs darbesi,...