Sıkı takip sürüyor

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, Karabağlar’da  imar barışı konusunda yaptığı sıkı takibi sürdürdü. Bölünmez Çankırı, sorunlu olan 13 mahallede ek bir toplantı için girişimlerde bulunacağını belirtti

Sıkı takip sürüyor
AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı, seçimden sonraki teşekkür ziyaretlerine Karabağlar ile devam etti. AK Parti Karabağlar İlçe Teşkilatı ile birlikte Karabağlar’da esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Bölünmez Çankırı’yı karşılarında gören vatandaşlar, seçimden sonra sıcağı sıcağına böyle bir şey ile karşılaştıklarını ve genelde seçimler bittikten sonra kimsenin kendilerine uğramadıklarını belirttiler. Bölünmez Çankırı’ya Karabağlar temaslarında AK Parti Karabağlar İlçe Başkanı İrfan Doğrucan, kadın kolları, gençlik kolları ve partililer de eşlik etti.
MUHTARLARLA BULUŞMA
Karabağlar’da yerel yönetimlerin sesi olan muhtarları da ziyaret eden Bölünmez Çankırı, 6 mahalle muhtarı ile buluştu. Cennetçeşme Mahallesi Muhtarı İbrahim Emen, Yüzbaşı Şerafettin Mahallesi Muhtarı Fuat Sümbül, Ali Fuat Erden Mahallesi Muhtarı Yavuz Balcı, Karabağlar Bahriye Üçok Mahallesi Muhtarı İsmail Yaman, Limontepe Mahallesi Muhtarı Tacim Öz ve Salih Omurtak Mahallesi Muhtarı Abdullah Karslıoğlu ile bir araya gelen Bölünmez Çankırı, muhtarların sorunlarını ve taleplerini dinledi.
TAKİBİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ
Karabağlar’da imar barışı ve kentsel dönüşüm ile ilgili yapılan başvurular hakkında muhtarlardan bilgi alan Bölünmez Çankırı, seçimlerden önce de Karabağlar Kaymakamlığı ile Çevre Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen imar barışı ve kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantılarının iki tanesine katıldığını ve sorunları bizzat yerinde dinleyip notlar aldığını ve bunları ilgili bakanlık ve kurumlara aktardığını ifade etti. Vatandaşların taleplerini tek tek dinleyip not ettiğini daha sonrasında ise bunları notlar haline getirip ilgili kurumlara aktardığını söyleyen Bölünmez Çankırı, “İmar barışından yararlanmak isteyenlere ödemelerde taksitlendirme imkanı yanında kredi desteği talepleri geldi. Bir kez yapılacak olan bu uygulamada hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istemediğimiz için bu toplantıları yakından takip ettik. Seçimden sonra da bu takibimizi sürdürüyoruz. İmar barışı sürecinde gözden kaçabilecek sorunları talepleri takip etmek için vatandaşların ilk başvurduğu yer olan siz değerli muhtarlarımızın yanındayız” dedi.
MUHTARLARA ÖZEL TOPLANTI
31 Ekim’e kadar Bayraklı’da bulunan Çevre ve Şehircilik İzmir İl Müdürlüğü’nde 25 danışman masasının kurulduğuna dikkat çeken ve danışmanların hafta sonu da hizmet verdiğini hatırlatan Bölünmez Çankırı, “Ayrıca Kaymakamlık binasında kurulan ‘AK Masalar’ da vatandaşa müracaatlarda destek hizmeti vermeye devam ediyor. Sizlerden aldığım bilgi doğrultusunda hala kafalarda soru işaretlerinin olduğunu gördüm. Kafalardaki soru işaretlerini gidermek adına Karabağlar Kaymakamlığı’nda en çok sorunu olan 13 mahallenin muhtarını toplayıp size özel bir toplantı yapalım. Kaymakam, Tapu Müdürü ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü de o toplantıda olsun. Kafalardaki soru işaretlerini gidermek adına ne gerekiyorsa biz yapmaya hazırız. Bir senedir süren bir çalışmayı erken genel seçimler dolayısıyla açıklamak zorunda kaldık. Ancak çalışmalarımız son aşamaya geldi. Size söz veriyorum ada bazlı dönüşüm 31 Ekim’den önce açıklanacaktır” diye konuştu.
Mahalle muhtarları ise Bölünmez Çankırı’ya yaptıkları geri bildirimde vatandaşların imar barışına karşı olmadıklarını ancak tek sorunlarının kat irtifakı olduğunu belirttiler. Muhtarlar ayrıca imar barışında sorunların çözülmesi halinde ise devletin kasasına para yağacağına vurgu yaptılar.

Diğer Haberler

Geleceği 'kadınlar' yazacak

Geleceği 'kadınlar' yazacak

Turkcell, TOBB ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hayata geçirilen...

Kartlarınızdaki puanlar için son günler

Kartlarınızdaki puanlar için son günler

Kredi ve banka kartı ile akaryakıt istasyonları, giyim, ayakkabı, teknoloji, tak...

Kamu personeli icraat bekliyor

Kamu personeli icraat bekliyor

3600 ek göstergesinin tüm kamu çalışanlarını kapsayacak şekilde düzenlenmesi ger...

Ağaçları kesilmekten kurtaran proje: Sıfır Atık

Ağaçları kesilmekten kurtaran proje: Sıfır Atık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde Çevre v...

Şans dağıtan  aday adayı

Şans dağıtan aday adayı

İzmir’in en çok büyük ikramiye kazandıran milli piyango satıcılarından biri olan...

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Meteorolojiden buzlanma ve don uyarısı

Meteoroloji 14. Bölge Müdürlüğü; Van, Bitlis, Muş ve Hakkari genelinde buzlanma...