‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış

Açıldığı ilk günden beri birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Alavya Oteli, bu sene başlattığı ‘Temiz Alaçatı’ projesiyle çevre temizliği konusunda bölgeye destek sağlarken tüm işletmelerden de takdir topladı

‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış
MEHMET ŞERİF TOPRAK
Çeşme-Alaçatı’da her yıl olduğu gibi bu yıl da çok hareketli geçiyor. Yazın en gözde tatil mekanlarının bulunduğu Alaçatı’daki Alavya Oteli, başlattığı farkındalık hareketi ile temiz bir Alaçatı için kolları sıvadı. İlkini Şebnem & Celal Çapa ve Çeşme Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği büyük bir ilgi görünce, daha temiz bir Alaçatı için Alavya ekibi her hafta düzenli olarak bu etkinliği sürdürmek amacıyla yepyeni bir proje başlattı. Komşu işletmelerle el ele, gönül gönüle bir adım atıldı. İkinci hafta Alavya ekibine Köşe Kahve ve ekibi destek sağlayarak Alaçatı sokaklarını tertemiz yaptı. Üçüncü sırada Hoshaff ve ekibi yer aldı. Alavya öncülüğünde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen çevre temizliği projesi müthiş bir ilgi toplayarak, komşu işletmelerin de katılımıyla çevrede müthiş bir güç birliği sağladı.
FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ
Projeye katılan ve destek sağlayan tüm işletmelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Alavya Oteli İşletme Müdürü Meriç Gümüşçap, Alaçatı sokaklarını temiz tutabilmek ve projenin sürdürülebilirliği adına tüm komşularını ve vatandaşları Alavya ile işbirliğine davet etti. başlattıkları etkinlik ile artık çevrede yaşayan vatandaşların da kendilerine destek olduğunu onların da yaşadıkları evin önündeki çöpleri toplamaya başladıklarını ifade eden Gümüşçap, sosyal sorumluluk projesi gözüyle baktıkları şö toplama etkinliğini önce Alaçatı’ya daha sonrasında ise tüm Çeşme’ye yaymak isteklerini belirtti.

Diğer Haberler

Nükhet Hotar, DEÜ Rektörü oldu

Nükhet Hotar, DEÜ Rektörü oldu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, altı üniversiteye rektör atadı. Bunların ara...

“Mavi bayrak” bereketi

“Mavi bayrak” bereketi

1 kilometrelik Urla Kum Denizi Plajı, günübirlik tatilcilerin gözdesi oldu. Aynı...

Sağlıkta tasarruf olmaz

Sağlıkta tasarruf olmaz

Kanser tedavisindeki her türlü ilave ücret ve fark ödemelerinin kaldırılmasını d...

“İzmir hakkını almalı”

“İzmir hakkını almalı”

İlk ziyaretini memleketi İzmir’e gerçekleştiren Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakd...

Sokak düğünleri mağdur ediyor

Sokak düğünleri mağdur ediyor

İzmir’de yapılan sokak arası düğünleri, o bölgede yaşayan vatandaşları rahatsız...

Başkan Yıldırım’dan Sandal’a sert tepki

Başkan Yıldırım’dan Sandal’a sert tepki

Petek Dinçöz’le başlayan hemşire temalı kliplerin son zamanlarda yerini aratmaya...