‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış

Açıldığı ilk günden beri birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Alavya Oteli, bu sene başlattığı ‘Temiz Alaçatı’ projesiyle çevre temizliği konusunda bölgeye destek sağlarken tüm işletmelerden de takdir topladı

‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış
MEHMET ŞERİF TOPRAK
Çeşme-Alaçatı’da her yıl olduğu gibi bu yıl da çok hareketli geçiyor. Yazın en gözde tatil mekanlarının bulunduğu Alaçatı’daki Alavya Oteli, başlattığı farkındalık hareketi ile temiz bir Alaçatı için kolları sıvadı. İlkini Şebnem & Celal Çapa ve Çeşme Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği büyük bir ilgi görünce, daha temiz bir Alaçatı için Alavya ekibi her hafta düzenli olarak bu etkinliği sürdürmek amacıyla yepyeni bir proje başlattı. Komşu işletmelerle el ele, gönül gönüle bir adım atıldı. İkinci hafta Alavya ekibine Köşe Kahve ve ekibi destek sağlayarak Alaçatı sokaklarını tertemiz yaptı. Üçüncü sırada Hoshaff ve ekibi yer aldı. Alavya öncülüğünde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen çevre temizliği projesi müthiş bir ilgi toplayarak, komşu işletmelerin de katılımıyla çevrede müthiş bir güç birliği sağladı.
FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ
Projeye katılan ve destek sağlayan tüm işletmelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Alavya Oteli İşletme Müdürü Meriç Gümüşçap, Alaçatı sokaklarını temiz tutabilmek ve projenin sürdürülebilirliği adına tüm komşularını ve vatandaşları Alavya ile işbirliğine davet etti. başlattıkları etkinlik ile artık çevrede yaşayan vatandaşların da kendilerine destek olduğunu onların da yaşadıkları evin önündeki çöpleri toplamaya başladıklarını ifade eden Gümüşçap, sosyal sorumluluk projesi gözüyle baktıkları şö toplama etkinliğini önce Alaçatı’ya daha sonrasında ise tüm Çeşme’ye yaymak isteklerini belirtti.

Diğer Haberler

“İştahı kabarık rantçılar”

“İştahı kabarık rantçılar”

İzmir’in Karabağlar İlçesi’ne bağlı 15 mahallede kentsel dönüşüm ilan edilmişti....

“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”

“Konak’ın halini gören aday adayı oluyor”

AK Parti Konak İlçe Başkanı Mehmet Sait Başdaş, aday adaylığı süresinin dolmasın...

Aliağa’nın kaderini değiştirecek adımlar

Aliağa’nın kaderini değiştirecek adımlar

İzmir’in Aliağa İlçesi’nde, Çaltılıdere bölgesinde bin 200 dönümlük alan üzerine...

Ata Anı Evi’ne büyük ilgi var

Ata Anı Evi’ne büyük ilgi var

İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde 9 Eylül 2016’da Bornova Bel...

Kursiyerler Excel sertifikası alacak

Kursiyerler Excel sertifikası alacak

Smyrna İş ve Meslek Sahibi Kadınlar Derneği (SİMKAD) projesi olan, Goethe Instit...

Bergama akropol bölgesinde yangın

Bergama akropol bölgesinde yangın

İzmir’in Bergama İlçesi’ndeki akropol bölgesinde çıkan yangında, 5 iş yeri kulla...