‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış

Açıldığı ilk günden beri birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Alavya Oteli, bu sene başlattığı ‘Temiz Alaçatı’ projesiyle çevre temizliği konusunda bölgeye destek sağlarken tüm işletmelerden de takdir topladı

‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış
MEHMET ŞERİF TOPRAK
Çeşme-Alaçatı’da her yıl olduğu gibi bu yıl da çok hareketli geçiyor. Yazın en gözde tatil mekanlarının bulunduğu Alaçatı’daki Alavya Oteli, başlattığı farkındalık hareketi ile temiz bir Alaçatı için kolları sıvadı. İlkini Şebnem & Celal Çapa ve Çeşme Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği büyük bir ilgi görünce, daha temiz bir Alaçatı için Alavya ekibi her hafta düzenli olarak bu etkinliği sürdürmek amacıyla yepyeni bir proje başlattı. Komşu işletmelerle el ele, gönül gönüle bir adım atıldı. İkinci hafta Alavya ekibine Köşe Kahve ve ekibi destek sağlayarak Alaçatı sokaklarını tertemiz yaptı. Üçüncü sırada Hoshaff ve ekibi yer aldı. Alavya öncülüğünde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen çevre temizliği projesi müthiş bir ilgi toplayarak, komşu işletmelerin de katılımıyla çevrede müthiş bir güç birliği sağladı.
FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ
Projeye katılan ve destek sağlayan tüm işletmelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Alavya Oteli İşletme Müdürü Meriç Gümüşçap, Alaçatı sokaklarını temiz tutabilmek ve projenin sürdürülebilirliği adına tüm komşularını ve vatandaşları Alavya ile işbirliğine davet etti. başlattıkları etkinlik ile artık çevrede yaşayan vatandaşların da kendilerine destek olduğunu onların da yaşadıkları evin önündeki çöpleri toplamaya başladıklarını ifade eden Gümüşçap, sosyal sorumluluk projesi gözüyle baktıkları şö toplama etkinliğini önce Alaçatı’ya daha sonrasında ise tüm Çeşme’ye yaymak isteklerini belirtti.

Diğer Haberler

‘İthal aday’ tepkisi

‘İthal aday’ tepkisi

Buca’da partisinin SKM açılışını yapan Zeybekci, Kılıçdaroğlu’nun ‘İthal aday’ a...

Çağatay Akman hayranlarıyla buluştu

Çağatay Akman hayranlarıyla buluştu

Sosyal medyada muhteşem şarkılarıyla ve paylaşımlarıyla fenomen olan Çağatay Akm...

Sakura esintisi

Sakura esintisi

İstanbul Japonya Başkonsolosluğu ve Japonya İzmir Kültürlerarası Dostluk Derneği...

İşim beni Hırvatistan’a bağladı

İşim beni Hırvatistan’a bağladı

Hırvatistan Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Candan Çorbacıoğlu, küçük ve şirin bir ü...

‘Lojistik Köy’e doğru

‘Lojistik Köy’e doğru

Limanlar kenti İzmir, Kemalpaşa’da kurulacak ‘Lojistik Köy’ ile geri saha alanla...

Başkan Kocaoğlu’nu duygulandıran ziyaret

Başkan Kocaoğlu’nu duygulandıran ziyaret

Çoğu üniversite arkadaşı olan 68'liler Platforum üyeleriyle buluşan İzmir Büyükş...