‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış

Açıldığı ilk günden beri birçok sosyal sorumluluk projesinde yer alan Alavya Oteli, bu sene başlattığı ‘Temiz Alaçatı’ projesiyle çevre temizliği konusunda bölgeye destek sağlarken tüm işletmelerden de takdir topladı

‘Temiz Alaçatı’ için örnek davranış
MEHMET ŞERİF TOPRAK
Çeşme-Alaçatı’da her yıl olduğu gibi bu yıl da çok hareketli geçiyor. Yazın en gözde tatil mekanlarının bulunduğu Alaçatı’daki Alavya Oteli, başlattığı farkındalık hareketi ile temiz bir Alaçatı için kolları sıvadı. İlkini Şebnem & Celal Çapa ve Çeşme Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği büyük bir ilgi görünce, daha temiz bir Alaçatı için Alavya ekibi her hafta düzenli olarak bu etkinliği sürdürmek amacıyla yepyeni bir proje başlattı. Komşu işletmelerle el ele, gönül gönüle bir adım atıldı. İkinci hafta Alavya ekibine Köşe Kahve ve ekibi destek sağlayarak Alaçatı sokaklarını tertemiz yaptı. Üçüncü sırada Hoshaff ve ekibi yer aldı. Alavya öncülüğünde her hafta düzenli olarak gerçekleştirilen çevre temizliği projesi müthiş bir ilgi toplayarak, komşu işletmelerin de katılımıyla çevrede müthiş bir güç birliği sağladı.
FARKINDALIK YARATMAK İSTİYORUZ
Projeye katılan ve destek sağlayan tüm işletmelere gösterdikleri duyarlılık için teşekkür eden Alavya Oteli İşletme Müdürü Meriç Gümüşçap, Alaçatı sokaklarını temiz tutabilmek ve projenin sürdürülebilirliği adına tüm komşularını ve vatandaşları Alavya ile işbirliğine davet etti. başlattıkları etkinlik ile artık çevrede yaşayan vatandaşların da kendilerine destek olduğunu onların da yaşadıkları evin önündeki çöpleri toplamaya başladıklarını ifade eden Gümüşçap, sosyal sorumluluk projesi gözüyle baktıkları şö toplama etkinliğini önce Alaçatı’ya daha sonrasında ise tüm Çeşme’ye yaymak isteklerini belirtti.

Diğer Haberler

CHP Ege Toplantısı  İzmir’de yapıldı

CHP Ege Toplantısı İzmir’de yapıldı

CHP İzmir İl Örgütü’nün ev sahipliğinde düzenlenen Ege Bölge Toplantısı’nda konu...

Minik Alperen için 2 şube müdürü hakkında dava

Minik Alperen için 2 şube müdürü hakkında dava

Çiğli İlçesi’nde okul servis minibüsünde unutulmasının ardından yaşamını yitiren...

Sorunlar yerinde inceleniyor

Sorunlar yerinde inceleniyor

Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, mahalle sakinlerinden gelen davet ü...

İZBAN greve mi gidiyor?

İZBAN greve mi gidiyor?

İZBAN’da süren toplu sözleşme iş görüşmelerinde anlaşma sağlanamadı. İşverenin y...

3 öğrencinin  eğitimine katkı

3 öğrencinin eğitimine katkı

15 Eylül Dünya Çöp Toplama Günü’ne Güzelbahçe sahilini temizleyerek destek veren...

Hayata tutundu

Hayata tutundu

Terör saldırısı sonucu sol ayağı kesilen infaz koruma memuru Yunus Kayar, protez...