Tepecik Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Endokronoloji Ekibi öncülüğünde, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Büyüyen Çocuk Derneği’nin desteği ile 14 Kasım Diyabet Günü etkinliği gerçekleştirildi

Tepecik Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Komedi Dans Üçlüsü, Kar Faresi Tix Tiyatro Oyunu ve Dennis Apathe-Sihirli Düşler ekibi hasta, hasta yakınları ve hastane çalışanları tarafından yoğun ilgi gören performanslarını sergiledi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Tepecik EAH Çocuk Endokrinolojisi Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Bumin Dündar yaptığı açılış konuşmasında “Her sene 14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinliğini gerçekleştirmeye çalışırken, amacımız bu konuda farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Diyabet bir arkadaş gibidir. İyi geçinirseniz iyi bir arkadaş, kötü geçinirseniz de kötü bir arkadaş olmakta. Diyabetin iyi bir arkadaş olması mümkün. Bunun için diyabetlilere tavsiyemiz tedavilerini, kontrollerini zamanında ve düzgün yapmaları, hekimlerin dediklerini mutlaka yerine getirmelidir. Bu etkinliği gerçekleştirerek bu hususlara da bir kez daha değinmemize vesilen herkese teşekkür ediyorum “dedi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ise “ Özellikle çocukluk çağındaki diyabette dikkat çekmek için düzenlenen bu organizasyon, hastanemizin düzenlediği önemli etkinliklerden birisidir. Çocukluk dönemindeki diyabet hastalığı gerçekten önemli bir problem olduğu için hastanemizde yapılması gereken her türlü eğitim veya etkinliğin desteklenmesi tarafımızca gerekli ve değerli görüldü. Çünkü bu hastalık uzun vadede yaşamı etkileyen, yaşama yön veren bir hastalık. Bunun öneminin fark edilmesi son derece önemli. Bu ve benzer etkinliklerin amacı farkındalığı geliştirmek, ilaçları düzenli kullanmak, diyete dikkat etmek, fiziksel aktivite yapmanın önemini hatırlatmaktır. Bu etkinliğe destek veren sanatçılarımızı, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.
14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği diyabet kontrollerini düzenli yapan çocuklara başarı belgesi, etkinliğe destek veren sanatçılara teşekkür belgesi verilmesi ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Çeşme’de 100. yıl coşkusu yaşandı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak kurtuluş at...

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

EÜ’den “Özel Eğitim Şenliği”

Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde, Engelsiz Ege Birimi ve Bornova İlçe Milli...

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Aşıklık kültürü Ege’de yaşatıldı

Ege Üniversitesi Türk Dünyası Enstitüsü ev sahipliğinde AnadoluAşıklar Derneği t...

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

Bergama’da Müzeler Haftası etkinliği

İzmir’in Bergama İlçesi’nde Müzeler Haftası dolayısıyla etkinlik düzenlendi. Hük...

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli’de satranç heyecanı yaşandı

Çiğli Belediyesi, “İlk Kurşundan İlk Adıma 100. Yıl” etkinlikleri kapsamında iki...

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin 100.yılına özel toplantı

Milli mücadelenin başlangıcının 100. yılında Uluslararası Rotary 2440. Bölge Fed...