Tepecik Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi

SBÜ İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Çocuk Endokronoloji Ekibi öncülüğünde, İzmir Katip Çelebi Üniversitesi ve Büyüyen Çocuk Derneği’nin desteği ile 14 Kasım Diyabet Günü etkinliği gerçekleştirildi

Tepecik Hastanesi’nde 14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği Düzenlendi
Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans salonunda gerçekleştirilen etkinlikte Komedi Dans Üçlüsü, Kar Faresi Tix Tiyatro Oyunu ve Dennis Apathe-Sihirli Düşler ekibi hasta, hasta yakınları ve hastane çalışanları tarafından yoğun ilgi gören performanslarını sergiledi.

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı ve Tepecik EAH Çocuk Endokrinolojisi Kliniği Sorumlusu Prof. Dr. Bumin Dündar yaptığı açılış konuşmasında “Her sene 14 Kasım Dünya Diyabet günü etkinliğini gerçekleştirmeye çalışırken, amacımız bu konuda farkındalık oluşturulmasına katkıda bulunmaktadır. Diyabet bir arkadaş gibidir. İyi geçinirseniz iyi bir arkadaş, kötü geçinirseniz de kötü bir arkadaş olmakta. Diyabetin iyi bir arkadaş olması mümkün. Bunun için diyabetlilere tavsiyemiz tedavilerini, kontrollerini zamanında ve düzgün yapmaları, hekimlerin dediklerini mutlaka yerine getirmelidir. Bu etkinliği gerçekleştirerek bu hususlara da bir kez daha değinmemize vesilen herkese teşekkür ediyorum “dedi

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Mustafa Emiroğlu ise “ Özellikle çocukluk çağındaki diyabette dikkat çekmek için düzenlenen bu organizasyon, hastanemizin düzenlediği önemli etkinliklerden birisidir. Çocukluk dönemindeki diyabet hastalığı gerçekten önemli bir problem olduğu için hastanemizde yapılması gereken her türlü eğitim veya etkinliğin desteklenmesi tarafımızca gerekli ve değerli görüldü. Çünkü bu hastalık uzun vadede yaşamı etkileyen, yaşama yön veren bir hastalık. Bunun öneminin fark edilmesi son derece önemli. Bu ve benzer etkinliklerin amacı farkındalığı geliştirmek, ilaçları düzenli kullanmak, diyete dikkat etmek, fiziksel aktivite yapmanın önemini hatırlatmaktır. Bu etkinliğe destek veren sanatçılarımızı, etkinliğin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum “dedi.
14 Kasım Diyabet Günü Etkinliği diyabet kontrollerini düzenli yapan çocuklara başarı belgesi, etkinliğe destek veren sanatçılara teşekkür belgesi verilmesi ardından sona erdi.

Diğer Haberler

Belediye otobüsü otomobille kafa kafaya çarpıştı

Belediye otobüsü otomobille kafa kafaya çarpıştı

İzmir’in Konak İlçesi’nde belediye otobüsünün bir otomobille kafa kafaya çarpışt...

İzmir'de hava durumu... İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak?

İzmir'de hava durumu... İzmir'de hafta sonu hava nasıl olacak?

Meteoroloji'den alınan verilere göre İzmir'in kuzey kıyıları ve Çeşme Yarımadası...

Haydi doğa yürüyüşüne

Haydi doğa yürüyüşüne

Kent yaşamına hareket katmak ve fiziksel aktiviteleri teşvik etmek için çalışmal...

Yaşanılacak şehirde yaşananlar

Yaşanılacak şehirde yaşananlar

Erzene Mahallesi’nde 2 ay önce başlatılan kanalizasyon çalışması öylece bırakıld...

Mustafa Arslan “Yapmazsam istifa ederim!”

Mustafa Arslan “Yapmazsam istifa ederim!”

Basına projelerini tek tek açıklayan Arslan, verdiği sözleri yerine getirilmemes...

Tunç Soyer: Üç cemre düşecek

Tunç Soyer: Üç cemre düşecek

CHP’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, İzmir’in içinde bulun...