Trafik ışıkları boşa çalışıyor

Yeşildere Caddesi’ni Gaziler Caddesi’ne bağlayan yolda yapılan altyapı çalışmaları bitince, yerine açılan alternatif yol boş kaldı. Yol üzerinde bulunan trafik ışıkları ise yaklaşık 2 aydır boşa çalışıyor

Trafik ışıkları boşa çalışıyor

YUSUF ÇAĞIRTEKİN-ÖZEL HABER

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Yeşildere Caddesi’nde başlattığı altyapı çalışmaları bitti fakat ardından bıraktığı tartışmalar devam ediyor. Yeşildere Caddesi’ni Gaziler Caddesi’ne bağlayan yolda yaklaşık 2 ay önce alt yapı çalışması yapan belediye ekipleri, yolun hemen yan tarafında bulunan alana alternatif bir yol açmış ve Gaziler Caddesi’ne girmek isteyen sürücüleri bu yola yönlendirmişti. Altyapı çalışmalarının sona ermesinin ardından trafiğin tekrar eski güzergaha kaydırılmasının ardından, boşta kalan yolda ise yerleştirilen trafik ışıklarının yaklaşık 2 aydır boşa çalıştığı dikkatlerden kaçmadı. Belediye ekiplerinin çalışmaların ardından yola asfalt dökmemesi de tartışma konusu olurken, vatandaşların bu duruma tepkisi “Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” şeklinde oldu.

“TOZDAN BIKTIK!”

Çalışmaların bitmesinin ardından açılan alternatif yolun artık kullanılmadığını ifade eden vatandaşlar, yoldaki trafik ışığının aylardır boşa yandığını söyledi. Bu duruma anlam veremediklerini de söyleyen bölgedeki vatandaşlar, açılan yolun akıbetini merak ettiklerini ifade etti. Öte yandan İzmir Büyükşehir Belediyesinin çalışma ekiplerinin yoldaki altyapı çalışmalarını bitirmesinin ardından asfalt dökmeden bırakıp gittiğini söyleyen vatandaşlar, Araçların geçişi sırasında kalkan toz bulutlarından bunaldıklarını söyledi. Ekiplerin sorumsuzca davrandığını iddia eden Mahmut Yeniay isimli vatandaş, “Çalışmayı bitirdiniz bari asfaltta atın. Araçlar geçince sürekli bir toz bulutu oluşuyor. Tozdan bıktık artık! Bu belediyeyi anlamak mümkün değil” diye konuştu.

“KEŞKE ÇALIŞMASALARDI”

İzmir Büyükşehir Belediyesinin altyapı çalışmalarını bitirmesinin ardından bölgeyi delik deşik bir vaziyette bıraktığını söyleyen bazı vatandaşların belediyeden yana oldukça dertli olduğu gözlendi. Caddenin eski halinin daha düzgü olduğunu söyleyen bir vatandaş, “Keşke çalışma yapmasalardı! Rezilliği görüyor musunuz? Alt yapı çalışması varken yan tarafa yol açtılar! Çalışma bitince trafik tekrar eski yola döndü. Orada bulunan trafik ışıkları aylardır boşa çalışıyor. Köprünün altında bulunan kaldırım taşlarını görüyorsunuz ne halde olduğunu. Bu ne perhiz, ne lahana turşusu! Ne anlamı var yaptıkları çalışmaların!” diyerek belediyeye ateş püskürdü.

Diğer Haberler

EGELİ KADIN YAZARLAR DURMAK BİLMİYOR

EGELİ KADIN YAZARLAR DURMAK BİLMİYOR

Alışılmışın dışında bir yönetim biçimine sahip olduklarını açıklayan Egeli Kadın...

İmza hareketine seçim uyarısı

İmza hareketine seçim uyarısı

CHP’de muhalefetin olağanüstü kurultay için imza toplamasını değerlendiren Prof....

Rafineride gıda zehirlenmesi! 250 civarında işçi hastaneye kaldırıldı

Rafineride gıda zehirlenmesi! 250 civarında işçi hastaneye kaldırıldı

İzmir'in Aliağa ilçesindeki Star Rafinerisinde görev yapan 250'ye yakın işçi, gı...

Olağanüstü kurultay için imza çağrısı

Olağanüstü kurultay için imza çağrısı

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, kurultay delegeleri olarak burada “semboli...

İşbirliği vurgusu

İşbirliği vurgusu

Memur-Sen İzmir İl Temsilcisi Bina, “Bakanlığın bütün birimlerinin eğitim alanın...

Yapısal değişikliğe ihtiyaç var

Yapısal değişikliğe ihtiyaç var

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, “Çok çok harcayıp az az kazanıyoruz. Az...