“Ülkemiz ve kentimiz için çalışacağız”

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ı makamında ağırlayan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Erdal Çelik, “Biz, geleceği lafla değil ortaya koyduğumuz projelerle yakalamayı hedefliyoruz” diye konuştu

“Ülkemiz ve kentimiz

için çalışacağız”

E. ÇAĞLA GENİŞ

İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Erdal Çelik’i makamında ziyaret etti. Rektör Yardımcıları Prof.Dr. Hikmet Hüseyin Çatal ve Prof.Dr. Banu Esra Aslanertik, Genel Sekreter Yrd.Doç.Dr. Recep Yiğit ile birlikte Rektörlük binasının girişinde Vali Ayyıldız’ı karşılayan Rektör Vekili Çelik, daha sonra Vali Ayyıldız ile birlikte makama geçerek bir süre sohbet etti. Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Çelik, İzmir’in Anadolu’nun dünyaya açılan penceresi olduğunu ve kent için hizmet üretmenin Türkiye için çalışmak olduğunu kaydetti.

“KENTİMİZ İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Görüşmede üniversitenin gelecek vizyonuyla ilgili Vali Ayyıldız’a bilgi veren Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Erdal Çelik, “Dokuz Eylül olarak, kentimizin geleceğine katkı sağlayacak her çalışmanın içinde olmaya gayret ediyoruz. Güzel kentimiz sadece güçlü ekonomisiyle değil aynı zamanda sosyal hayatının zenginliği ile de dünyaya örnek bir şehir konumunda bulunuyor. Dolayısıyla bu zenginliği bilimin gücüyle desteklemek, bizim en önemli görevlerimiz arasında yer alıyor. Biz, geleceği lafla değil ortaya koyduğumuz projelerle yakalamayı hedefliyoruz. Endüstri 4.0 kavramının tartışıldığı günümüzde, nanoteknoloji içeren çalışmalardan Silikon Vadisi’ne kadar son derece kapsamlı hazırladığımız projeler hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu noktada Sayın Valimizin de bizlere öncülük edeceğine inanıyoruz. Sayın Valimiz sağ olsunlar ziyaretimize iade-i ziyarette bulunarak büyük nezaket gösterdiler. Kendilerini ağırlamaktan da büyük mutluluk duyduk. Önümüzdeki dönemde de ülkemiz ve kentimiz için çalışacağız” dedi.

 

 

 

 

Diğer Haberler

Türk ekonomisine güveni tam

Türk ekonomisine güveni tam

Alman otomasyon ve akıllı ev sistemleri üreticisi Becker Antriebe’nin Türkiye Ge...

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Unutulmaz şarkılar Çeşme’de çalacak

Eğitim alanında gösterdiği faaliyetlerin yanı sıra, ülkemizin kültür ve sanat ha...

Dönüşümün önü açıldı

Dönüşümün önü açıldı

İzmir Büyükşehir Belediyesinin Ege Mahallesi’nde gerçekleştireceği kentsel dönüş...

Yücel’den eleştiri

Yücel’den eleştiri

CHP İzmir İl Danışma Kurulu’nda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, sosyal...

Uygulanabilirliği yok

Uygulanabilirliği yok

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Hasan Basr...

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

Depreme dayanıksız bina yapmak mümkün değil

17 Ağustos Marmara depreminin yıl dönümü dolayısıyla bir açıklama yapan Karşıyak...