Zekeriya Mutlu’ya DESTEK BÜYÜYOR

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği genel kurulu öncesi, Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu’ya destek mesajları yağıyor. Göreve başlayan yeni oda başkan ve yöneticileri, Mutlu’ya destek ziyaretlerinde bulundu

Zekeriya Mutlu’ya

DESTEK BÜYÜYOR

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İESOB) genel kurulu öncesi, Birlik Başkanı Zekeriya Mutlu’ya destek mesajları yağıyor. Kongrelerini tamamlayarak göreve başlayan yeni oda başkan ve yöneticileri, Zekeriya Mutlu’ya destek ziyaretlerinde bulunarak, İESOB genel kurulunda yanında yer alacaklarını açıkladılar. Yönetim kurulu üyeleri ile birlikte İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu’yu ziyaret eden Kurukahveciler Kuruyemişçiler ve Baharatçılar Odası Başkanı İlyas Gönen, Altındağ Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Nejat Yaylacıkoral, Menderes Şoförler Odası Başkanı Mehmet Gemici ile Selçuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Hayri Güller, 6 Mayıs’ta yapılacak kongrede Zekeriya Mutlu’yu destekleyeceklerini deklare ettiler.

MUTLU’NUN EMRİNDEYİZ

Birlik Başkanı Mutlu’nun esnaf teşkilatını en iyi şekilde temsil ettiğini kaydeden İzmir Kurukahveciler Odası Başkanı İlyas Gönen, “Tüm yöneticilerimize söyledim, hiçbir bahane kabul etmiyorum, böbrek taşımızın sancısı tutsa bile 6 Mayıs’ta tam kadro kongrede olup Zekeriya Başkan’a destek vereceğiz. Ahilik geleneğinden geliyoruz. Birliği yuvamız, ocağımız olarak görüyor, başkanımızın kıymetini biliyoruz. Kendisiyle gönül bağımız ölene dek sürecek. İyi ki Allah İzmir’e Zekeriya Başkan gibi birikimli bir lider ihsan etmiş, bize ağabeylik yapıyor. Allah başkanımızın yar ve yardımcısı olsun. Bizler de başkanımızın çizgisinden çıkacak insanlar değiliz, odamız Mutlu’nun emrine amadedir. Kongre günü gönül birliğimizi göstermek için odamız stant kuracak ve gün boyu katılımcılara kahve, kuruyemiş, baharat ikram edecektir” diye konuştu.

Esnaf yöneticiliğin zor ve özveri isteyen bir görev olduğuna dikkat çeken İESOB Başkanı Zekeriya Mutlu ise, kendisine gösterilen teveccühten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Esnaf kesiminin büyük sorunları bulunduğunu kaydeden Mutlu, “Ancak el birliği ile her türlü sorunun üstesinden gelinir. Beraber çalışarak sorunları daha kolay aşabiliriz” dedi. n HABER MERKEZİ

Destek sırası bizde… (ayrı kutu)

Zekeriya Mutlu’ya destek ziyaretinde bulunan diğer odaların başkanları da özetle şunları söyledi:

Nejat Yaylacıkoral (Altındağ Esnaf Odası Başkanı): Çok fazla söze gerek yok. Duruşumuz belli. Herkes duysun ve bilsin ki, dünya yıkılsa da biz Zekeriya Mutlu’nun yanındayız.

Hayri Güller (Selçuk Esnaf Odası Başkanı): Zekeriya başkan bugüne kadar maddi ve manevi olarak bize her türlü katkıyı verdi. Destek sırası bize geldi. Yeni dönemde Zekeriya Mutlu gibi birikimli, güçlü bir başkana ihtiyacımız var. Başkanımızla ayrılamayız, arkasındayız.

Mehmet Gemici (Menderes Şoförler Odası Başkanı): Zekeriya Mutlu benim için çok değerli. Başkanımızı ailecek çok seviyoruz. Yaşça kendisinden büyük olmama rağmen ondan çok şey öğrendim. İnsanlara karşılıksız hizmet vermeyi, kimseyi ayırmadan odada işi olan herkese yardımcı olmayı, doğruyu yapmayı kendisinden öğrendik. Oda yönetimi olarak izindeyiz, 6 Mayıs’ta da yanındayız.

 

Diğer Haberler

Kozmik Oda davasında mütalaa açıklandı

Kozmik Oda davasında mütalaa açıklandı

Kozmik Odada Kumpas davasında mütalaa açıklandı. Davada eski hakimler Nihal Uslu...

Bedelli askerlik müjdesi otomobil sattırıyor

Bedelli askerlik müjdesi otomobil sattırıyor

Bedelli askerlik düzenlemesinin TBMM'ye sunulmasının ardından para arayışına gir...

7 destek müjdesi!

7 destek müjdesi!

Devlet, yaşlılara birçok destek sağlıyor. Yaşlılar; evde sağlık hizmeti ve maaş,...

KKTC'de mülteci gemisi battı: 19 ölü

KKTC'de mülteci gemisi battı: 19 ölü

KTC Karpaz açıklarında en az 150 mülteciyi taşıyan gemi battı. Hayatını kaybeden...

Avrupa Birliği`nden Google`a rekor ceza!

Avrupa Birliği`nden Google`a rekor ceza!

Mobil cihaz stratejisiyle firmanın arama üstünlüğünü adaletsizce güçlendirdiği i...

Binlerce lirası kül oldu!

Binlerce lirası kül oldu!

Muş`un Akpınar köyünde çıkan yangında, ev içerisinde muhafaza edildiği iddia edi...