Hasta çocuklar için yürüdüler

Ertan Kayıtken & Yüksel Ak “Yansımalar” isimli koleksiyonu ile görücüye çıkarken Ayşe Hatun Önal podyumda onkoloji bölümünde yatan hasta çocuklar için yürüdü

Hasta çocuklar için yürüdüler

NİLGÜN TAZE

Sosyal Sorumluluk projelerine verdiği destekle tanınan ünlü modacı Ertan Kayıtken ve taçlı dünya güzellerinden Yüksel Ak, “Yansımalar” adlı 35 parçadan oluşan koleksiyon defilesini Öner Evez organizasyonuyla Hilton’da gerçekleştirdi. Yakışıklı oyuncular Burak Çelik ve Ekin Mert Daymaz’ın ev sahipliği yaptığı defileye Amerikalı dansçı Audrey Hewko ve 25 model katıldı. Defileden elde edilen gelir, Tepecik Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü’ne bağışlandı. Ayşe Hatun Önal da çocuklar içim podyumdaki yerini aldı.

6 aydır kumaş, renk seçimi, atölye çalışmaları ve prova mankenliğine kadar her konuda titizlikle Yüksel Ak ile birlikte çalıştıklarını söyleyen Ertan Kayıtken, “Yüksel Ak ile birlikte yaptığımız her çalışma özel kumaşlardan hazırlandı. Kıyafetlerimizin, Joyas kuyumculuğun mücevherleriyle daha da değer kazanacağını düşünüyoruz. Moda dünyasının böyle bir koleksiyona ve bizim gibi bir ikiliye ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Benim 40 yıllık moda tecrübem ile Yüksel’in yenilikçi zevki ve düşüncesi başarılı bir koleksiyon ortaya çıkardı. Ayrıca bu defile ile Ferah Sancak’ın başlattığı Tepecik Çocuk Onkoloji Bölümü Restarasyonu için yaptığı yardım hareketlerine dahil olmak ve projenin tamamlanması için çok önemli” dedi.

GELİR HASTA ÇOCUKLARA

Ünlü modacı Ertan Kayıtken’in parçaları bir araya getirmede inanılmaz derecede yetenekli olduğunu ifade eden Yüksel Ak ise şu ifadeleri kullandı: “Kayıtkent’inçizgisi çok güzel, gözü çok iyi ve her zaman kendini geliştiren, yenileyen bir modacı. Ondan çok şey öğreniyorum, öğreneceğimde. Bu proje çok yönlü bir proje. Biryandan moda adına güzel bir şeyler yaparken, bir yandan da herkesin katkıda bulunabileceği bir sosyal sorumluluk projesini içinde bulunduruyor. Hem Ertan’la çalışmak, hem de Tepecik Hastanesi Çocuk Onkoloji Bölümü yararına bir amaç içinde olmak benim için çok anlamlı.”

Diğer Haberler

2018 böyle geçti

2018 böyle geçti

Savaşlar, çatışmalar, siyasi krizler, terör saldırıları, kazalar ve doğal afetle...

Gözü vatanın üzerinde olacak

Gözü vatanın üzerinde olacak

Silahlı insansız hava aracı (SİHA) Bayraktar TB2, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı e...

Göçmen nüfusu artış gösteriyor

Göçmen nüfusu artış gösteriyor

Birleşmiş Milletler (BM), her yıl 18 Aralık gününü “Uluslararası Göçmen Günü” ol...

Sular çekildi kemik bulundu

Sular çekildi kemik bulundu

Tokat'ın Almus İlçesi'nde bulunan baraj gölünde su seviyesinin düşmesi ile birli...

7 terörist etkisiz hale getirildi

7 terörist etkisiz hale getirildi

Konuyla ilgili Türk Silahlı Kuvvetlerinden yapılan açıklamada, “Irak kuzeyi Gara...

YHT kazasında 3 TCDD görevlisi için tutuklama istemi

YHT kazasında 3 TCDD görevlisi için tutuklama istemi

Ankara'daki YHT kazasında kusurlu oldukları gerekçesiyle gözaltına alınan 3 TCDD...