Huzurevlerinde oylarını kullandılar

Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve 75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nin sakinleri, oylarını huzurevine kurulan sandıklarda kullandı

Huzurevlerinde oylarını kullandılar

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığının (YSK) iş birliğinde, daha önceki seçimlerde olduğu gibi 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde de yaşlı ve engelli vatandaşların mağduriyet yaşamadan oylarını rahatlıkla kullanabilmesi için gereken tüm önlemler alındı.

Bu kapsamda, Türkiye genelindeki huzurevleri, engelli bakım ve rehabilitasyon merkezleri ile yaşlı bakım merkezlerine de sandık kuruldu.

75. Yıl Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Seyranbağları Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki yaşlılar da oylarını bulundukları yerde kullandı.

Huzurevi sakinlerinden 83 yaşındaki Güngör Başyiğit, oy kullanacağı için heyecanlandığını, gece uyumadığını söyledi. Başyiğit, huzurevlerine sandıkların kurulmasından büyük mutluluk duyduklarını belirterek sonuçların vatana millete hayırlı olmasını diledi.

Emekli 70 yaşındaki Muzaffer Yılmazer de "Herkesin vatandaşlık görevini yerine getirerek oy kullanmaya gitmesi gerekir." dedi.

Huzurevinde çok mutlu ve huzurlu günler geçirdiğini anlatan 74 yaşındaki Gülümser Erdem, "Huzurevlerine sandıkların kurulmasından çok memnunuz. Yaşlı insanlar oy kullanmak için nereye gideceklerdi? Böyle bir ortamın hazırlanması çok güzel. Ülke için en hayırlı olsun. Tüm seçimlerde kardeşçe, sevgiyle, birlik ve beraberlik içinde olalım." diye konuştu.

Huzurevi sakinlerinden 78 yaşındaki Türkan Altuğ da bulundukları yerde kurulan sandıklarda oy kullanmalarının kendileri için büyük kolaylık olduğunu dile getirerek "Sandık kurulması bizim için bir lütuf. Odamızdan indik, oyumuzu kullandık. Bu yaşta nereye gidecektik? Seçim sonuçları vatanımıza milletimize hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Görevlilerin yardımıyla oy kullandılar

Kırklareli Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinde, Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandıkkuruldu.

Huzurevi sakinleri, saat 08.00'den itibaren oy kullanmaya başladı.

Yürüme güçlüğü çeken, bastonla yürüyen ve tekerlekli sandalye kullanan yaşlılar, görevlilerin yardımıyla huzurevinin bahçesindeki binada sandık başına gitti.

Nasıl oy kullanacaklarına ilişkin bilgi verilen yaşlılar, kabine geçerek vatandaşlık görevini yerine getirdi.

Yaklaşık 10 yıldır huzurevinde kalan 90 yaşındaki Halim Altınbaşak, tekerlekli yürüteç ve görevlilerin yardımıyla sandık başına giderek oyunu kullandı.

Altınbaşak, seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.

Oyunu kullandığı için çok mutlu olduğunu ifade eden Altınbaşak, kendisine yardım eden devlet yetkililerine teşekkür etti. AA

Diğer Haberler

Tarım ve Orman  Şurası toplanacak

Tarım ve Orman Şurası toplanacak

Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda ekim ayında düzenlenecek Tarım ve O...

Diyarbakır annelerinden  HDP’lilere tepki

Diyarbakır annelerinden HDP’lilere tepki

Çocuklarının dağa kaçırılmasından HDP’yi sorumlu tutarak 3 Eylül’de HDP il binas...

İsim benzerliği yüzünden lince maruz kalan Neslihan Sungur konuştu

İsim benzerliği yüzünden lince maruz kalan Neslihan Sungur konuştu

İstanbul’da yaşayan Neslihan Sungur, tüm Türkiye’yi yasa boğan Neslican Tay’ın ö...

Gençlerden ‘iklim’ uyarısı

Gençlerden ‘iklim’ uyarısı

Tüm dünyada eş zamanlı olarak yapılan ‘Okul Grevi’ kapsamında Gündoğdu Meydanı’n...

Bisikletli ulaşımı yaygınlaştıracağız

Bisikletli ulaşımı yaygınlaştıracağız

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler’in AB destekli “Haydi Türkiye Bisiklete” pro...

Kamu sağlık tesisleri ruhsatlandırılacak

Kamu sağlık tesisleri ruhsatlandırılacak

Özel sağlık kuruluşlarından sonra kamuya ait sağlık kuruluşlarının ruhsatlandırı...