Kaybettiği eşinin doğum gününde adına vakıf kurdu 

Yaklaşık 11 yıl boyunca kanser tedavisi gören ve 20 Haziran 2014 tarihinde hayatını kaybeden Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Koşmaz’ın doğum gününde eşi Saaded Koşmaz tarafından kurulan Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfının (BÜKSEV) tanıtımı yapıldı

Kaybettiği eşinin doğum gününde adına vakıf kurdu 

Manisa’ya yaptığı hizmetlerle her görüşten insanın takdirini toplayan ve hayatını kaybettiğinde binlerce Manisalı tarafından uğurlanan Bülent Koşmaz adına vakıf kuruldu. Kısa adı BÜKSEV olan Bülent Koşmaz Sağlık ve Sosyal Eğitim Vakfının tanıtımı Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki bir otelin toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Merhum Bülent Koşmaz’ın kendi sesinden kendisini anlattığı video gösterimi ile başlayan vakfın tanıtım programında konuşan kurucu Başkan Saaded Koşmaz, “11 yıl boyunca belki her yılın yarısını hastanelerde geçirdik. Hastane bahçelerinde hastalar, hasta yakınları, içeriye giremeyen, refakatçi olarak hastasının yanında kalamayan insanları gördük. Gece gündüz hastane bahçelerinde banklarda, kaldırım taşlarında oturan, yatan insanlara şahit olduk. Bu insanları gördüğümüz zaman bizim içimiz burkulurdu. Bu insanlar için neler yapabiliriz diye zaman zaman oturur Bülent Beyle düşünürdük. Yurtdışında tedavi olduğu dönemlerde kanser hastaları ve aileleri için toplumsal dayanışma örneklerine şahit olduk” dedi.

SOSYAL EĞİTİM

Vakfı kurarken yaşadıkları tecrübelerden yol çıktıklarını vurgulayan Koşmaz, “Yaşadığımız tecrübelerden aldığımız dersle vakfımız için önce sağlık dedik. Vakfımızın öncelikli hedefi kanser hasta ve yakınlarına maddi ve manevi destek projeleri üretmektir. Bu nedenle hastanelerimiz ve doktorlarımız ile birlikte çalışma ortamları kurmak ve proje üretmek hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bülent Koşmaz uzun yıllar boyunca öğrencileri kendi imkanları çerçevesinde destek vermeye çalışmıştır bizde bunu devam ettirebilmek için vakfımız aracılığıyla tıp ve sağlık bilimleri konusunda eğitim gören öğrencilerimize ulaşıp onlara destek vermeye çalışacağız. Bu arada büyük projeler içinde olan doktorlarımıza ve asistanlarımıza da destek vermeyi düşünüyoruz. Bülent bey, Türkiye’nin geleceğinin bilim ve eğitimde olduğuna inanırdı. Bu nedenle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Bülent Koşmaz Fen Lisesi destek faaliyetlerini de programımızın kapsamına aldık. Yapacakları çalışmalarda inşallah onlara da yardımcı olmaya çalışacağız. Vakfımıza sosyal eğitim konusunu da ilave ederek çalışmalar yapmayı hedefledik. Bu çerçevede Bülent Koşmaz’ın fikirlerini kurumsallaştırarak daha geniş kitlelere ulaştıracağımıza ve daha çok insana faydalı olacağımıza inanarak BÜKSEV altında toplandık. Çalışmalarımızı verimli hale getirebilmek için gönüllüler gruplarımızı oluşturmaktayız. Bize gönüllü olmak isteyenleri BÜKSEV’e bekliyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

Diğer Haberler

Milletin büyük destanı

Milletin büyük destanı

İstanbul ve Ankara başta olmak üzere tüm yurtta 15 Temmuz hain kalkışma girişimi...

Elem hazırlığında yakalandılar

Elem hazırlığında yakalandılar

Terör örgütü PKK’nın gençlik yapılanmasına üye olduğu iddiasıyla 9 şüpheli gözal...

‘Savunma külfeti’ NATO’yu gerdi

‘Savunma külfeti’ NATO’yu gerdi

ABD Başkanı Donald Trump’ın ‘külfet paylaşımı’ eleştirileri NATO Zirvesi’nin ana...

FETÖ’cülere geçit yok

FETÖ’cülere geçit yok

FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturma kapsamında örgüt üyesi oldukları iddiasıyla hakla...

Engelli ve kadının yanındalar

Engelli ve kadının yanındalar

İzmir’in en aktif sivil toplum kuruluşlarından Karşıyaka Kent Konseyi; İŞKUR ve...

Oktar gözaltında

Oktar gözaltında

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4...