Mardin’de turizm patlaması

Mardin Büyükşehir Belediyesince, 2’nci Harire Şenliği düzenlendi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman şehirde sağlanan huzurla yıl içinde 3 milyon ziyaretçi geldiğini aktarırken, Mardin’i daha güzel günlerin beklediğini belirtti

Mardin’de turizm patlaması
ADNAN AVUKA/MARDİN
Mardin’de bu yıl 2’ncisi düzenlenen Harire Şenliği’nde uzun halay zincirleri kuruldu. Renkli görüntülerin oluştuğu etkinlik yerli ve yabancı ziyaretçinin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen şenliğe, Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, ilçe kaymakamları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Şenlikte, vatandaşlar harire tatlısının tadına bakıp, 4 dilde seslendirilen şarkılar eşliğinde uzun halay zinciri oluşturdu. Şenlik, renkli görüntülere de sahne oldu.
3 MİLYON ZİYARETÇİ
Vali Yaman, Mardin’in 2 yıl içerisinde önemli değişimler yaşadığını belirterek, “Mardin’in 2 yıl önceki haliyle bugünü karşılaştırdığımızda çok farklı bir yerde olduğunu görmekteyiz. İlk geldiğimizde insanlar mutsuz, kimsenin ağzını bıçak açmıyor ve terör kabus gibi ilimizi sarmıştı. O gün ‘Sabredin güzel günler gelecek’ demiştim. Siz değerli hemşehrilerimiz sabrettiniz ve dualar ettiniz. Bizlerin terörle olan mücadelesine destek verdiniz. Şimdi ise gördüğünüz gibi otellerde yer yok ve sokaklarımız dolu dolu. Bunun yanında 3 milyon civarında misafir ilimizi ziyaret etti. Bu sayı yıl sonuna kadar daha çok artacak” değerlendirmesinde bulundu.
TÜRKİYE’NİN EN ÇOK MERAK EDİLEN ŞEHRİYİZ
Mardin’in güzellikler yaşamaya devam edeceğini anlatan Yaman, “Son 1,5 yıldır Türkiye’nin en çok merak edilen illerin arasında yer alıyoruz. Artık ne devletimizin ve hükümetimizin ve belediyelerimizin terör örgütüne verilecek tek bir kuruşu bile yok. Bu nedenle Mardin Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerimizin bütçeleri de dağa taşa değil, siz değerli hemşehrilerimize harcanıyor. ‘Sizin için çalışıyoruz’ diye çıktığımız bu yolda herkesin yüzü gülüyor. İlçe belediyelerimiz geçtiğimiz haftalarda festivaller yaptılar. Oradaki coşku görülmeye değerdi. Bugün bu coşku burada devam ediyor. Yaptığımız etkinlikle bir geleneğe sahip çıkmakla beraber, yine vatandaşlarımızı mutlu ettik. Bundan sonra da sizin için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Diğer Haberler

TCMB’den değişken faiz düzenlemesi

TCMB’den değişken faiz düzenlemesi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasınca (TCMB), mevduat faizi oranlarının düzenlend...

Adli kontrolle serbest bırakıldı

Adli kontrolle serbest bırakıldı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’na, şehit cenazesinde yumruk attığı iddiasıyla gö...

Mardin –Kapadokya hattı

Mardin –Kapadokya hattı

Kapadokya’dan Mardin’e ve bölgedeki tarihi değerleri gezmek isteyenlerin sayı gü...

Aradığı desteği bulamadı

Aradığı desteği bulamadı

ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin bugüne kadar 21 ülkeden Suriye’ye asker gön...

18 yaşındaki gençten Apple'a bir milyar dolarlık dava

18 yaşındaki gençten Apple'a bir milyar dolarlık dava

ABD'de 18 yaşındaki öğrenci, güvenlik sistemindeki yüz tanıma yazılımının yanlış...

Zorunlu trafik sigortasında yeni dönem

Zorunlu trafik sigortasında yeni dönem

Kara yolları motorlu araçlar zorunlu mali sorumluluk sigortasında, sürücülere uy...