Menemen Belediyespor’da sahte imza skandalı!

Menemen Belediyespor’da sular durulmuyor. Yeni seçilen Başkan Serdar Aksoy, eski başkan Tahir Şahin’in Menemen Belediyespor’u usulsüz bir şekilde üzerine devretmeye çalıştığını iddia etti

Menemen Belediyespor’da  sahte imza skandalı!
31 Mart Mahalli İdareler Seçimi yapıldı ancak Menemen’de eski başkan Tahir Şahin ile yeni seçilen Başkan Serdar Aksoy arasında gerilime neden olan Menemen Belediyespor konusunda sular durulmuyor. İddialara göre, Tahir Şahin’in kardeşi Aydın Şahin’in başkanlık koltuğunda oturduğu kulüpte 23 Aralık 2018 tarihinde alınan olağanüstü kongre kararındaki 7 imzadan 2’sinin sahte olduğu belirlendi. Menemen Belediyespor Kulübü Derneği’nin, Menemenspor Sportif Faaliyetler ve Ticaret A.Ş.’ye devrinin görüşülerek karara bağlanacağı 10 Ocak 2019 tarihindeki kongreye ilişkin kararda, üyeler Kazım Tekçe ve Caner Cantürk’ün imzalarının taklit edildiği saptandı. Kulübün karar defterine de işlenen bu sahte imzalarla, 10 Aralık için kongre çağrısı yapıldığı, ancak çoğunluk sağlanamaması nedeniyle kongrenin 18 Ocak 2019 tarihine ertelendiği ortaya çıktı. Tam da belediyeye ait kulübün sessiz sedasız şekilde Tahir Şahin’in tek başına sahibi olduğu Menemenspor Sportif Faaliyetler ve Ticaret A.Ş.’ye devri sağlanacakken, oyunu kulübün kurucu üyesi Fikret Uzun’dan gelen hamle bozdu. Uzun, kulübün devrinin görüşüleceği genel kurul kararının iptali için Menemen 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne dava açtı.“İMZALAR TAKLİT EDİLDİ”
Durumdan haberdar olan, imzaları taklit edilen yöneticiler Kazım Tekçe ve Caner Cantürk de aynı mahkemeye “Söz konusu toplantıdan ve alınan karardan hiçbir şekilde haberim olmadığı gibi böyle bir karara da imza atmadım. Yerime sahte imzanın atıldığı açıktır” şeklinde ayrı ayrı dilekçe verdi. Mahkeme, delillere bakarak, kongrenin yapılması ve dolayısıyla kulübün devriyle ilgili yürütmeyi durdurma kararı aldı. Söz konusu imzaların yer aldığı karar defterini de isteyen mahkeme, dava için ilk duruşmayı 28 Mayıs 2019 tarihine verdi. Ancak, Tahir Şahin cephesinden bu kez başka bir hamle geldi. Mahkemenin talep ettiği karar defterini yollamayan kulüp, başkan Aydın Şahin’in imzasıyla, tam da duruşma tarihinin 3 gün öncesine, yani 25 Mayıs’a olağanüstü kongre kararı aldı. Kongre ilanında “Menemen Belediye Spor Kulübü Derneği adının Menemen Spor Kulübü Derneği olarak değiştirilmesi” ve “Menemen Sportif Faaliyetler ve Ticaret Anonim Şirketi hisselerinin Menemen Spor Kulübü Derneği tarafından devir alınması” konularının karara bağlanması maddelerinin oylanacağı duyuruldu. Çoğunluk sağlanamaması halinde kongrenin 1 Haziran’da toplanacağı aktarıldı.
KULÜBÜ ALMAYA ÇALIŞIYOR
Fikret Uzun’un avukatı Deniz Karakurt ise usulsüz sahte evrak ve belgelerle Menemen Belediyespor kulübünün Tahir Şahin’in sahibi olduğu şirkete devredilmeye çalışıldığını savundu. Karakurt, “Kongre kararının iptali ve kulübün şirkete devrine engel olmaya çalışıyoruz. 23 Aralık’ta sahte imzalarla alınan ve üyelere duyurulmayan kongre kararının iptali için 9 Ocak’ta dava açtık. Mahkemenin yürütmeyi durdurma kararına rağmen yeniden kongre kararı alınmış” dedi.
KULÜBE YENİ ÜYELER KAYDEDİLİYOR
Bu kez de başka bir usulsüzlük yapıldığını iddia eden avukat Karakurt, “Şimdi de kongre öncesi yeni üye operasyonları yapıldığını duyuyoruz. Kulübe son 1 hafta içinde 250 yeni üyenin kaydının yapıldığı iddiaları kulağımıza geliyor. Ama genel kurulun önceki dönem haziran listesinde yer alan 147 üye ile gerçekleşmesi gerekir. Aksi halde çok ciddi bir hukuksuzluk söz konusu olur. Ayrıca, müvekkilim Fikret Uzun ilk kongre kararında dava açmamış olsa kulüp zaten oldu bittiye getirilerek şirketleştirilmiş olacaktı” diye konuştu.
YAKINLARINI YÖNETİCİ YAPTI
İddialara göre eski başkan Tahir Şahin’in kulübü devralmak için şirket kurdu. Menemen’de 4 dönem üst üste belediye başkanlığı yapan ancak 31 Mart’ta CHP’nin tekrar aday göstermediği Tahir Şahin’in Menemenspor Sportif Faaliyetler ve Ticaret Anonim Şirketi’ni 15 Ağustos 2018 tarihinde kurduğu belirlendi. Tek ortak olduğu şirkette, Tahir Şahin’in temsile yetkili yöneticiler olarak ise kayınbiraderi Ufuk Anık, teyzesinin oğlu Nadir Şenel ve yakın çalışma arkadaşı eski belediye meclis üyesi Mustafa Sevinç’i göstermesi dikkati çekti. 3 ismin de sahte imzalarla alınan kongre kararında imzası bulunuyor. Süreci yakından takip eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ise ilçeye astırdığı afişlerde “Menemen Belediyespor halkın kulübüdür, sattırmam” ifadeleriyle tepkisini dile getirmişti. HABER MERKEZİ

 

Diğer Haberler

Ankara'da civadan etkilenen 11 kişi hastaneye kaldırıldı

Ankara'da civadan etkilenen 11 kişi hastaneye kaldırıldı

Ankara'da Meteoroloji Genel Müdürlüğünde sıvı haldeki civanın yere dökülmesinin...

'Çiftlik Bank' davasında Mehmet Aydın'ın eşi ifade verdi

'Çiftlik Bank' davasında Mehmet Aydın'ın eşi ifade verdi

Kamuoyunda "Çiftlik Bank" olarak bilinen sistemin kurucusu firari sanık Mehmet A...

Hürjet'te ön tasarım tamam

Hürjet'te ön tasarım tamam

Türkiye'nin ilk süpersonik jet eğitim uçağı projesi Hürjet için kritik "Ön Tasar...

Irak kuzeyine hava harekatı, 3 terörist etkisiz hale getirildi

Irak kuzeyine hava harekatı, 3 terörist etkisiz hale getirildi

MSB: "Pençe Harekâtı ile koordineli olarak, Irak kuzeyi Metina bölgesine düzenle...

Aliağa'daki TOKİ kurasında sevinç gözyaşları

Aliağa'daki TOKİ kurasında sevinç gözyaşları

İzmir’in Aliağa ilçesinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TO...

Sahil güvenlik uçağı tespit etti, 29 göçmen yakalandı

Sahil güvenlik uçağı tespit etti, 29 göçmen yakalandı

İzmir’in Dikili ilçesinde, yasa dışı yollardan Yunan adalarına geçmeye çalışan 2...